Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Borac - slepljena peraja Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 10:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cinim uslugu, pa ako neko ima volje da sve lepo iscita Smile


Citat:
Igy,objasni ljudovima da sam opsirna i da smaram za 5 medalja,ali ja ne umem to u kratkim crtama da objasnim Sad
Od mini aqua od 20l i 5 zlatnih ribica,dobijem na poklon aqua od 55l koji mi se uopste nije svideo,ali sad sta je tu je poklonu se u zube ne gleda, kazu nasi stari.
Had je sijamski borac inace najdraza ribica u aqua,bio je predivan,iako su mi svi govorili da je zloca,da je ratoboran,da ce napraviti odmazdu (Glupavo zensko,uz sve to emotivna luda,
a ujedno da napomenem totalni aqua laik,budak nepodglavljeni,ma totalni tutumrak Sad ili ti ja)ja sam ubedila sebe da ukoliko mu pruzim normalnu egistenciju i dovoljno ljubavi da ce se
u njegovom crnom srcu javiti dobrota i privrzenost.Sve je bilo idealno,cak smo mu doveli i Pesefonu(devojku,bela sa crvenim prugama zenka borca),namestili grejac,neku budjavu kinesku lampu
nabudzili da ne zuji i da svetlo bude kakvo takvo,ali kako je drustvo pocelo da dolazi na kafu tako su stizali i novi stanovnici u aqua,pa aqua od 55l vise nije imao dovoljno stambenog prostora za sve stanare :s
(ujedno idealan izgovor za novi,veci,lepsi aqua)
Sadasnji aqua je 65x35x40 , kazu to je 90l :s ae da im verujem,osvetlenje je 2 neonke 60cm x18w i 1na sijalica philips tornado cooldaylight 23w(to dok ne stigne led osvetlenje- obecao bata)
Filter za sada unutrasnji i rasprskivac vode(i to dok ne stigne ovo http://www.zone-aquatique.com/.....12681.html),biljkice,e ubio me grom suntavu ako ja ijednoj biljci znam ime,ja usla u aqua radnju
i prstom hocu ovu,hocu ovu,ova je lepa crvenkasta,jaooj vidi ova sto ima lepe listice, prodavac se slatko nasmejao,a skolski samo prokomentarisao: Dok je ovaca bice i vune.
Elem,svi stanovnici iz aqua od 55l(gde je jedino uginuo Anubis ramirez,ali kontam on je umro jer je bio usamljen,nije imao svoju devojcicu)preseljeni su u nov.Inace u ovom novom aqua sve ribice imaju svoju srodnu dusu Smile

Ono sto mene muci i ako ne dobijem cir na zelucu onda cu dobiti kamen u bubregu =( je Had,sijamski borac.Idila izmedju njega i Persefone trajala je kratko,onda se u aqua javilo sexsualno uznemiravanje,navro bwe na nju kao nenormalan,
ganjao je i vijao,cak joj je i rep gricnuo.Nasilnik,manijak jedan Sad ona sirotica skrivala se i menjala boje kao semafor i ja sta cu,kud cu,prebacim je u onaj prvi pocetni aqua od 20l.Had ostane u novom vejikom aqua,e eto mu pa nek se druzi.
Plivao on,zevzecio se,kao ono briga me za nju,tako rastavljene ostavim ih 3 dana.Onda vratim Persefonu,e sad nastaje kontra situacija,ona njega pocne da ganja i da mu vraca dug sa kamatom,sutra dan oboje digli ruke i ona na jednom kraju aqua,a on na drugom,
ali Had od tada skupi peraja,nekako mu se slepe i vise ih ne siri,ne sepuri se,vise nije onako ohol i gord :s
Danas odem u aqua radnju,daju mi neki lek Ichtyoex :s Ja pitam pa el to za slepljena peraja aqua ribica,prodavacica klimne glavom,naplati i hvala,dovidjenja.Uz put mi rece da sijamski borci ne mogu samo sa 1om zenkom i da mu najmanje trebaju 2ve :s
Pliva on,klopa,po plutajucoj travi potrazi Persefonu,a ona mucenica ranjena potrazi zaklon u onu veliku biljkicu skroz u desnom uglu.... Sad
A da,onih prvih 5et zlatnih ribica sa pocetka smo poklonili aqua radnji,kao i 2 skalara i 2 barbusa.Ne znam koliko bi znacilo da napravim popis stanovnistva :/ ali ako treba i to cu.
Hvala unapred za bilo koji savet,izvinjavam se ukoliko sam bila preopsirna,znam da nisam jedina koja ima pocetnicke muke,ali.... valjda ce se naci neka dobra dusa sa dovoljno free time da procita post i pruzi kakvu takvu pomoc.

Bubamara


Evo i slike :


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 10:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma zanimljiva prica. Wink

Nisam neki ekspert za borce (neka me isprave oni koji ih razmnozavaju i imaju vise iskustva u drzanju istih), ali mislim da ovaj borac sasvim normalno izgleda. Borci kada se bore za teritoriju ili se udvaraju zenkama rasire i podignu peraja kako bi bili sto veci i lepsi. Kada nisu u ovakvom raspolozenju, oni plivaku sa spustenim perajima. Kako Had jede, normalno pliva, ativan je i nema nekih vidljivih promena na telu (cak mu je i boja OK), ne bi trebalo ubacivati bilo kakav lek, a narocito ne "plavi lek"...

Cesto moze da se desi da ribe skupe peraja, ali ovo ne mora da znaci uvek da je u pitanju neko oboljenje. Moze se desiti i kada se pogorsaju uslovi zivottne sredine, kod stresa, ali i ako riba ima npr. problem sa varenjem, oseca neki bol i sl. Ovakvim stanjima ne bi trebalo pridavati vecu vaznost jer su najcesce prolaznog karaktera. Naravno trebalo bi pratiti situaciju, obratiti paznju na ponasanje, da li postoje jos neki poremecaji, pa ukoliko se prolongira ovakvo stanje tek onda razmisliti o nekoj terapiji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 11:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam ona kaze da su slepljena, da do sad nisu bila takva... evo jos jedna slika ova mozda i pokaze nesto Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Sub Maj 05, 2012 11:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zola ::
Veoma zanimljiva prica. Wink

Nisam neki ekspert za borce (neka me isprave oni koji ih razmnozavaju i imaju vise iskustva u drzanju istih), ali mislim da ovaj borac sasvim normalno izgleda. Borci kada se bore za teritoriju ili se udvaraju zenkama rasire i podignu peraja kako bi bili sto veci i lepsi. Kada nisu u ovakvom raspolozenju, oni plivaku sa spustenim perajima. Kako Had jede, normalno pliva, ativan je i nema nekih vidljivih promena na telu (cak mu je i boja OK), ne bi trebalo ubacivati bilo kakav lek, a narocito ne "plavi lek"...

Cesto moze da se desi da ribe skupe peraja, ali ovo ne mora da znaci uvek da je u pitanju neko oboljenje. Moze se desiti i kada se pogorsaju uslovi zivottne sredine, kod stresa, ali i ako riba ima npr. problem sa varenjem, oseca neki bol i sl. Ovakvim stanjima ne bi trebalo pridavati vecu vaznost jer su najcesce prolaznog karaktera. Naravno trebalo bi pratiti situaciju, obratiti paznju na ponasanje, da li postoje jos neki poremecaji, pa ukoliko se prolongira ovakvo stanje tek onda razmisliti o nekoj terapiji.


Slazem se ali bolje da to kaze neko iskusniji od npr. mene!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 12:11 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm, kaze da muzjak pridje zenki ili ti Had Persefoni Smile i pokusava da rasiri peraja ali ne moze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Kristina
Akvarista



Registrovan: 25 Jan 2012
Poruke: 231
Lokacija: Srbija Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 12:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to vec menja stvar!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 2:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta raditi ljudi ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zola
Urednik
Urednik



Registrovan: 30 Maj 2009
Poruke: 255
Lokacija: Užice

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 11:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast za ovu poslednju fotku. Ovde ne vidim bilo kakve patoloske promene na kozi,sve mi deluje OK. Koliko sam zapazio iz teksta,njega je zenka jurila i odbijala kada su ponovo prebaceni u isti akvarijum. Moguce da zbog toga sada nece da je tera na mrest, vec samo proverava kako je raspolozena. Opet kazem da nemam iskustva u mrestu boraca,pa neka neko ko se time bavi ovu konstataciju prokomentarse. Svakako je zanimljivo sa aspekta ponasanja riba. Ako misli da Had ne moze da rasiri peraja, neka mu pokaze ogledalo ili sliku drugog muzjaka, onda bi stvarno trebao da rasiri peraja. Neka proba,pa javi sta se dogadja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iza akvarijuma je ogledalo celom duzinom i visinom, al kaze da ne reaguje uopste...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Iza akvarijuma treba skloniti ogledalo. Greske nad greskama, odakel da pocnem. Borcima nije potrebno 1 ili 2 ili 30 zenki jer to ne funkcionise tako. Naplacivanje duga Very Happy ha ha to kod zivotinja ne postoji, ako zenka nije spremna za mrest ondak muzjak nju otera sa njegove teritorije ako muzjak nije spreman za mresto ondak otera zenka itd. Zajednickom akvariumu vise borca ne ide. Borac napada ostale ribe koji imaju jaku boju ili duzi rep kao gupike jer to njemu oznacava suparnika. U prirodi borci su u plitkim vodama gde ociste jedan deo i iznad naprave gnezdo od mehurica i to cuvaju. Kad zaluta spremna zenka ona to pokaze time sto rasiri peraja i pojave se crne pruge uzduz njenog tela i krece udvaranje na klingonski nacin koji na kraju se zavrsava sa veoma finim zagrljajem i pranjem kad je mrest gotov muzjak otera zenku i one se stara o malima. Ako zenka nije spremna za mrest i zaluta kod spremnog gnezda zenka isto pokazuje sa prugama ali sad vodoravno da nije spremna i izbledi ako muzjak ne otera zenka ce pojacati boje i napasti muzjaka i ako se muzjak ne odbrani uzima dragocenu hranu ikru ili male od druge zenke time je obezbedila svom narastaju opstanak. Ovo je ukratko kako se desava u prirodi sad prelazim kako se drze u akvarijumu.

Borca je najbolje drzati samog jer tako postize svoj mir i pocinje da pravi gnezdo, ako ima suparnika tipa ogledalo, drugi muzjak ondak je uznemiren i stalno se bori za svoju teritoriju i tako se ne bavi pravljenjem gnezda. Ako ih zelimo razmnozavati ondak u poseban mali akvarijum stavljamo zenku i pokazemo muzjaku i ako zenka pokaze uzduz crne strafte to znaci da je spremna za mrest ali treba da pratimo i muzjaka. Ako muzjak tuce preko stakla to je znak da nece da prihvati zenku u toj situaciji zenku pokazemo svaki dan na kratko vreme da bi se takoreci navikli i kad muzjak pocinje mirnije da se ponasa i namesta gnezdo to je znak da mogu zajedno. Kod muzjaka stavljamo zenku a ne obrnuto jer je ondak muzjak dosao na zenkinu teritoriju i desice se kontra napad dal je ona spremna ili ne. U mresnom akvarijumu treba obezbediti zbunje i grancice gde zenka moze da se sakrije od muzjaka ako je mrest zavrsen ili ako muzjak ne primi zenku.

Mislim da sam ukratko opisao mrest i drzanje boraca i zamolio bih svakog pre nego sto se kupi ribica da se raspita o uslovima drzanja al ne od pet shop prodavca jer ce on sve prodati jer pare su pare i kad crkne e pa imamo druge ribice i tako u krug.

Borcu inace ne fali nista i nije mu slepljen rep to i moji rade kad su malo umoreni nakon izvesnog vremena pocinju ponovo da se sepure to je normalno za borca.


Poslednji izmenio deak dana Ned Maj 06, 2012 12:53 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene deak: nije bolest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E to deak hvala ti puno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nsmali
Akvarista



Registrovan: 30 Sep 2011
Poruke: 194

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 2:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak je objasnio...
ali ja bih dodao jos po nesto... Smile
ne deluje mi borac bolestan ali evidentno je da su mu peraja kratka, a telo formirano, sto govori da nije mlad, a posto je u pitanj VT, mislim da nije na vreme odvojen kada je bio mali, sto nije tvoja greska verovatno si ga kupla takvog!!!
i ako je akvarijum od 90 L mislim da borac sa japankama i skalrima nema sta da trazi, nastradace...!!! 100%
sa gupijima jos i nekako, zebrama... a li barbusi, japanke, skalari to su sve ribe koje ce spopadati njegov rep, sto ce izazvati ili povrede, ovako drzanje repa pa cak i uginuce...
takodje ako ubacis jos zenki muzijak je potpisao... a i zenke ce ti se tuci jer nisu naucene jedna na drugu...
ako ostavis samo ovu zneku, verovatno ce je muzijak ubiti, bez obzira sto je to veliki akvarijum...
MOJ PREDLOG:
posto vec imas akvarijum od 20 L, a muzijaku borca je idealno tako....
prebaci njega tu, ubilji mu akvarijum, montiraj grejac na 26, 26,5...., napravi mu raj, i veruj mi da ce uzivati i on i ti dok hga gledas Smile))
a zenka neka ostane u velikom... kada dodje vreme sledi deakova upustva (kao ja nekada) pa ces i mrest izvesti kako treba, ako pozelis, ali moras znati ako ti uspe da za par meseci neces znati gde sa ribama Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hm nisi dobro procitao, skalari japankei ostalo je izbaceno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
>>Bubamara<<
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2012
Poruke: 51
Lokacija: Serbia,France,Austria,Serbia

PorukaPoslao: Ned Maj 06, 2012 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto tudja ruka svrab ne cesa,a i ne bih da ispadne da zloupotrebljavam poznanstvo, da maltretiram da mi cini uslugu evo mene,ja sam Bubamara iz gore pomenutog posta,Had je MOJ najdrazi ljubimac,mozda i dramim previse,ali....
Smoricu vas ljudovi kao crnce u solarijumu,ali molim vas samo za mrvicu razumevanja.
Hvala Cvrc za uslugu,hvala Deak,Zola,Kristina,nsmali,ali ljudovi ne brine mene to da li ce Had i Persefona da vode ljubav ili nece, tj da li ce da se mreste,meni je da on ozdravi Sad
Pokusacu da upload sliku kakav je bio pre i kako izgleda sada....Sada su mu peraja slepljena kao OHO lepkom,superlepkom.
Sinoc sam u aqua sipala 9 zatvaraca Tetra aqua safe i 4 kasicice soli( to sam procitala negde na nekom forumu,sta cu smotana guglovala sam i nista pametno nisam nasla) Sad
U blizini nemam koga da pitam,jer svi drugovi i drugarice imaju pse,macke,papagaje,morske prasice,hrckove pa cak i pitone za kucne ljubimce Sad a zivim gde zivim,ovde i Bog rekao laku noc,do mene se serpentinama stize(salim se malo vise na svoj racun,ali takva sam) imamo samo 2ve aqua radnje.
Da mozda nisam pogresila u ishrani Sad Ne znam,pitam,ne vredjam Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 12:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da pomognem... Had i kakav je bio pre.


Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Borac bela izraslina Čokolada52 Bolest 3 Sre Apr 13, 2022 1:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plavi borac, bledjenje peraja i glave Jendzica Bolest 1 Čet Avg 12, 2021 3:15 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac vs Neon tetra uki01 Ribe 4 Sub Apr 03, 2021 12:58 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Borac ne jede Zmaj Bolest 3 Pon Mar 15, 2021 8:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolesni borac Alekss__00 Bolest 1 Čet Jan 21, 2021 1:46 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License