Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Kamen Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
netcrush
Akvarista



Registrovan: 23 Jul 2011
Poruke: 193
Lokacija: Sombor/Beograd

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može li umesto sone kiseline da posluži limunska ili npr sirćetna (ne ono za jelo, nego čisto sirće)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 5:45 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Vlada991
Akvarista



Registrovan: 06 Avg 2011
Poruke: 732
Lokacija: Leskovac

PorukaPoslao: Sub Nov 05, 2011 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam imao takvo kamenje, reaguje sa kiselinom, ne puno ali dovoljno da ne ubacujem u akv... Jedan manji sam ubacio, mislim da je unutra bio 2 dana i odmah izbacio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Homoerectus
Akvarista



Registrovan: 30 Okt 2011
Poruke: 11
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Nov 06, 2011 12:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista mu nece faliti, mislim da je zovu Siga ili tako nesto, podize tvrdocu. Vrlo je dekorativan i ja imam par mnjih komada. Kakva nam je voda kamen je nece mnogo pokvariti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Maj 02, 2012 3:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima li ovde ljudi sa znanjem recimo kako da budemo sigurni da imamo taj kamen?
mozemo li se osloniti na teoriju da gledamo sledece tri stvari.
1. belina - pretpostavka da je kalcijum karbonat odnosno siga
2. sipamo u vodu i nema reakcije - nije krec
3. sipamo kiselinu i ima reakcije - potvrdjujemo da je karbonat
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Andromeda
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2012
Poruke: 16

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 2:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U akvarijumu imam red cherry shrimpove, nerite i MTS-ove... Dosta sam citao po netu i pise da krecnjacki kamen prija neritama i ostalim puzevima, za shrimpove ne znam...

Imam kamen kuci koji je onako sav fosilizovan, na koji sam sipa sirce i definitivno peni. Sad svi pisu da ne valja da se stavi. Napominjem da nemam nameru da drzim ribice u tom akvarijumu.

E sad, da cujemo misljenje experata Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milang
Akvarista



Registrovan: 31 Mar 2011
Poruke: 11
Lokacija: Pirot

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Godinama imam kamen sigu u akvarijumu i nista ne smeta ribicama to sto pricaju da se rastvara u vodi pa povecava tvrdocu su gluposti, da se rastvara u vodi nigde ga nebi bilo u prirodi jer se on bas nalazi gde je voda on nastaje talozenjem karbonata iz vode. A to sto ga rastvara kiselina ona bi rastvorila i ribe i biljke u akvarijumu pa to nije razlog da ih ne gajimo.


Poslednji izmenio milang dana Pon Maj 07, 2012 2:50 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andromeda
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2012
Poruke: 16

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 10:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste da je malo off topic, al bolje ovde nego da otvaram novu temu...

Elem Nerite koje sam kupio imaju vrhove kućica oštećenje, pretpostavljam da je od mekane vode... E sad na svim stranim firumima kažu da za odgoj Malih nerita najviše godi podloga od smrskanih korala, jerbo ima najviše kalcijuma koji je puževima generalno potreban.

Pa eto ja dođoh na sl ideju: školjkice iz mora - blender - pa akvarijum.

Opet napominjem da je to za sredinu u kojoj žive i samo će živeti RCS, MTS i Nerite. Značilo bi mi mišljenje ljudi koji se u ovo bolje razumeju od mene Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da zanemarimo trenutno podlogu, da li imas podmladak ovih puzeva ili se samo raspitujes reda radi?
Kad resis problem izleganja jaja i prezivljavanje stadijuma larve, podloga ce biti potpuno beznacajna stavka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andromeda
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2012
Poruke: 16

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 11:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mlade ću tek na jesen da pokušam da izvedem... Napisao sam u prethodnom postu zašto bih ovo uradio, time kontam da bi se povećala tvrdoća vode i da bi prijalo svim puževima i shrimpovima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Maj 07, 2012 11:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zapravo, vecini vrsta kozica koje nalazimo ovde vise odgovara znatno meksa voda od prosecne cesmovace u Srbiji.

PS Upisi lokaciju u profilu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 12:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako uspes da ih razmnozis svaka cast ali nije bas tako prosto, koliko se secam potrebna im je slana voda ne mogu da se setim koliko slana i pored toga problem predstavlja ishrana ... Aj naci cu tekst pa cu postaviti. Inace one ce baciti jaja ali u slatkoj vodi se nece iz njih nista izleci ali zato imaces muke dok skines tata jajasca sa mesta gde su ih puzevi zalepili.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Andromeda
Akvarista



Registrovan: 30 Apr 2012
Poruke: 16

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 1:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@bLUE Bg

@kaplarm procitao sve moguce i nemoguce tekstove Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 8:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Skoro sve Very Happy Very Happy Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Maj 08, 2012 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sad ozbiljno, pre par godina sam kupio ove puzeve kod coveka iz Zemuna koji se inace bavi i morskom akvaristikom, predpostavljam da ga vecina ljudi sa foruma zna ali da ne ispadne neka reklama ime necu pominjati, i tada u to vreme on je imao i svoj forum, tako sam ga i nasao i tu sam procitao sve o ovim puzevima a i u razgovoru sa njim sam saznao neke stvari, fora je u tome sto taj forum izgleda vise ne postoji, barem ja nisam uspeo da ga nadjem. Tada je on bio jedan od retkih koji je razmnozio ove puzeve ali sve zahvaljujuci uslovima koje je imao jer se bavi morskim akvarijumima....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Maj 09, 2012 12:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

posalji mi njegovo ime,ili link ako ima stranicu(ne forum stranicu) posto nisam cuo za njega Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakav je ovo kamen? Juki Početak u akvaristici 1 Uto Jan 24, 2023 7:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Art pro crni kamen WoodyAllen Ponuda 0 Pet Avg 26, 2022 7:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vulkanski (lava) kamen Slepi_Putnik Tražnja 1 Sub Okt 16, 2021 4:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kamen goran012 Podloga 3 Sub Avg 22, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Kamen za morske akvarijume No 1 Arhiva Malih Oglasa 0 Ned Jun 28, 2020 7:39 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License