Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Par pitanja oko ponovnog postavljanja akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Situacija je sledeća: dođem juče kući i ispod akvarijuma zateknem baricu... Brže bolje prebacim sve ribice iz tog akvarijuma (60 litara) u jedan mali koji sam slučajno imao od 15 litara. Usput proklinjem majstora koji mi je pre par meseci napravio akvarijum, i smišljam kako ću da ga maltretiram kad odem... No da ne davim... Izvadim pesak i šljunak, biljke... Ispraznim vodu, krenem da skinem filter spoljni stakleni i primetim DA JE ON PUKAO! Tačno se sećam pre jedno nedelju dana da sam ga malo čuknuo kad sam čistio akvarijum...

Evo i slika akvarijuma... već sam je slao ranije na drugom topicu...

Image

E sad, pošto sam od postavljanja akvarijuma pre par meseci do danas ponešto naučio, ovo mi je taman prilika da sve lepo postavim od nule, što ne bih mogao da akvarijum nije prazan.

1. Sačuvao sam polovinu vode iz starog akvarijuma. Ovde sam čitao da je kod postavljanja novog akvarijuma potrebno ostaviti kad se napuni nedelju-dve da se stvore uslovi za život ribica. Pošto imam pola stare vode, da li bih mogao taj perio skratiti (pošto je gužva 12 ribica u akvarijumu od 15 litara)

2. U filteru sam našao 2 male gupike (koje su čak solidno i porasle). Kako da sprečim da mi se i ubuduće male gupike zavlače tamo.

3. Zanimljiv mi je onaj deo sam humusom ispod podloge. Koliko mi je problem da sad to stavljam - verovatno će da zamuti ovu staru vodu koju imam, a ja žurim da što pre postavim sve i vratim ribice...

Hvala na odgovorima.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 10:53 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 11:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto imas polovinu stare vode, slobodno dospi novu vodu i ribe mogu unutra. Mladj se zavlaci u filter kroz cev koja ih usisava, probaj staviti neku mrezicu da mladj nemoze da prodje mada s druge strane na toj mrezici moze i da se sapuse otvori a to ne bi bilo dobro. Mozda ipak da prebacis po koju malu kad naletis na nju u filteru.
Sad je problem stavljati humus posto vec imas vode u akvarijumu. Ostavi to za neki drugi put kad budes jednog dana cistio sve i ponovo formirao od nule a do tada ces sigurno jos nesto nauciti korisno Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zvaću te danas da dodjem po biljke, taman sve da namestim kako valja. Hoću i onu pećinu od kokosa da pravim, samo da nadjem negde kokos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 1:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma imas kokos u bilo kojoj prodavnici tipa maxi, idea i slicno, nije skupo a lako mozes da napravis, srecno u formiranju akvarijuma Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 7:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

konačno je sve gotovo i na mestu...
evo par slika i dva pitanja...

1. ova biljka što sam je sadio u pesak: da li pusti koren posle nekog vremena? desilo mi se prvi dan da mi par komada ispliva na površinu, pa me zanima da li se isplati potruditi se da pusti koren tu gde sam zamislio da stoji, ili ću svako malo morati da ih usađujem ponovo (o ovome naravno nema ni govora) Smile

2. slikao sam i cev od spoljnog filtera... evo posle 1 dana sam već unutra našao jednu kozicu, a pre par dana kao što sam napisao i jednu malu gupi... da li je to redovna pojava i kod vas, ili da probam staviti neku mrežicu na tu cev?

Image

Image

Image

iskreno, još sam totalni početnik u svemu ovome, ne znam ni kako se koja biljka zove ni kakvi joj uslovi trebaju, pa ako neko ima savet...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 8:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ludwigia repens treba da ide u zadnji plan (biljka sa crvenkastim listovima odozgo) i sadi biljke u grupama da bi formirali odgovarajuce zbunove, rotalu si trebao da posadis u jedan zbun a ne ovako jer kad se razraste neces videti ribice kada odu iza rotale. Normalno je da ti se izvlace biljke jer ih sadis u pesak, a jos nisu postile korenje tako da ih samo pesak drzi na dnu, mnogo lakse bi bilo da zasadis u podlogu krupnije granulacije.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 9:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aaaaa... dobro, učim na teži način, na greškama Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

Ludwigia repens - jel to ona sa leve strane ili sa desne? ona sa leve čini mi se ima crvenkaste listove odozdo, a ne odozgo. I što u zadnji plan?

i koja je rotala? ona u pesku?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Fenix
Banovan
Banovan



Registrovan: 19 Maj 2010
Poruke: 10
Lokacija: Pepeo

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 2:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zankiki ::


Ludwigia repens - jel to ona sa leve strane ili sa desne? ona sa leve čini mi se ima crvenkaste listove odozdo, a ne odozgo. ?


Da, to je Ludwigia, a u pesku je rotala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 3:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moja greska pisao sam rano jutros pa nisam bas bio pri sebi, ludwigia ima crvenkaste listove odozdo Smile valjalo bi da ubacis i neki pelcer sagitarije da ti pokrije dno i napravi tepih, laka je za gajenje i dobro ce ti doci za pocetak Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 4:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sad sam gledao u bazi biljaka kako izgleda i mislim da je možda i imam ali se ne vidi... uslikaću kad dodjem kući pa ću poslati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 9:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

primećujem da mužjak ksifo stalno juri ženku i udara je... ona stalno stoji sakrivena po ćoškovima, sa spuštenim gornjim perajem... slabo i jede, a kad i uzme hranu odmah je pljune napolje.

Šta raditi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
Juice_93fu
Akvarista



Registrovan: 30 Mar 2010
Poruke: 680
Lokacija: Uzice

PorukaPoslao: Pet Maj 28, 2010 10:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hrana je verovatno krupna pa ne moze da je proguta, isitni malo hranu medju prstima pre nego sto je sipas u akvarijum.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
zankiki
Akvarista



Registrovan: 15 Maj 2010
Poruke: 61
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Maj 29, 2010 11:19 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma sitna je, čak ni onu lisnatu neće... probaću da odvojim nasilnika na par dana da vidim kako će da se ponaša.....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN MessengerICQ broj
vlada0001
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 145
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 7:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzjaci kod svih zivorotki, znaju da budu poprilicno navalentni. To sto zenka vezi po coskovima, prosto znaci da zeli da se skloni i sakrije od muzjaka. Kod tebe u akvarijumu nema skrovitih mesta uopste... Probaj da nabavis jos jednu ili dve zenke, pa da muzjak rasporedi svoje "hormone"na vise mesta Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod zivorotki uglavnom na jednog muzjaka ide po 3-4 zenke mada kad su muzjacilepi tesko je nekom odoleti i bas se toga pridrzavati.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License