Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Cikliranje akvarijuma Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 1:46 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavis zemlju, pa onda mrezicu, pa onda ide pesak. Biljke mozes odmah da stavis, samo im obezbedi adekvatno osvetljenje da ne bi propadale. O tome koliko voda treba da se vrti, odnosno koliko traje proces cikliranja, izlistaj malo na prethodnim stranicama, nemoj da si lenj. Wink
Uzmi slobodno 5-6L vode od njega ( mozes i vise ). I to samo pod uslovom da mu je aq zdrav. Ako jeste mozes i svoju filter masu da ubacis kod njega par dana da "vrti" .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 1:46 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 2:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam lenj Very Happy al stvarno nisam hehe bas sam sada jos citao. Ovako kupio sam podlogu Sera floredepot koja je po cijeni predpostavljam dobra jer je bilo jos par nekih jeftinijih, i stavio sam je po dnu nekih 1-2 cm i odmakao od ivica po 1 cm rece mi akvarista tako jer se pojavljuje nesto zelenkasto kad ta Sera dobija direktnu svjetlost pa ne izgleda bas lijepo a onako se nece vidjeti, i onda sam stavio mrezicu pa pjesak granulacije 1-3 mm i jos malo preko njeg malo vece granulacije cisto jer mi se ono sitno bas i ne svidja. Izmjenio sam sastav filtera tj. samo sam izbacio ugalj a od njeg sam kupio keramiku jer vidim da je svi preferiraju a i on kaze da cumur neide sa biljem jer pokupi sve ono sto je korisno. Tako da sam stavio (odozgo prema dole) Vata, Pijesak, Vata, Keramika,Vata pa na kraju sundjer. DA LI TREBAM IZMJENITI STA U FILTERU NESTO IZBACITI ILI REDOSLIJED PROMIJENITI??? Nasuo sam prokuhalu vodu cisto da se rijesim kamenca koliko toliko, jer kad sam vidio prvu prokuhanu vodu koju sam procijedio kroz gazu zivot mi se zgadio od silnog kamenca kao da sam je pomijesao sa gipsom Very Happy Zato ja vodu pijem samo kad bas moram Very Happy Very Happy Ukljucio sam pumpu i pustio da radi a sutra cu da ubacim vodu koju cu da donesem iz vjerujem 99% zdravog akvarijuma. I sutra cu i biljke da posadim. Od biljki sam kupio samo dvije vrste za pocetak "Anubias barteri NANA" i "Rotala rotundifolia" bas su mi se svidjele pa cemo kasnije dok se sve stabilizuje malo jos nesto da ubacimo. Eh sada neonke od koliko Wati i koliko Kelvina da uzmem i koliko neonki da bi to radilo i bilo sve kako treba. Akvarijum je 30vx30šx50d. I valja li ista ovo kako sam uradio zasad pa ce kasnije dok sve smjestim biti i slicica. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Y2K986
Akvarista



Registrovan: 18 Sep 2011
Poruke: 216
Lokacija: Leskovac/Beograd

PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 2:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da shvatis pogresno, ali sva pitanja koja si postavio, nije im mesto u ovoj temi i otici cemo u offtopic, sto nije resenje...
Prebaci ova pitanja u svoju temu, pa cemo da nastavimo tamo natenane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Sub Sep 24, 2011 3:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oki hvala na upozorenju Sorry. Prebaceno Embarassed
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzox88
Akvarista



Registrovan: 07 Sep 2011
Poruke: 33
Lokacija: loznica

PorukaPoslao: Sub Okt 08, 2011 4:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Opet ja Smile sad je ravno 3 nedelje kako mi se akvarijum ciklira, ubacivala sam malo i hrane u vodu (procitala sam negde da treba tako), biljke nisam jos ubacila jer ih nemaju u pet shopovim :/ kao dobice ovih dana. Elem, povrsina vode kao da je masna pa me zanima da li je to normalno i od cega je?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Biohazard
Akvarista



Registrovan: 19 Sep 2011
Poruke: 353
Lokacija: Sarajevo

PorukaPoslao: Uto Okt 18, 2011 2:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Normalo je da se stvori taj sloj kao masne vode u toku cikliranja jer se i kod mene javljalo. Samo zamjeni 1/3 i bice to ok. Ako bude opet opet zamijeni za 5-6 1/ i nebi trebalo vise da se pojavljuje. I nastimaj dovod vode na povrsinu da pritisak talasa vodu i to je to nestace.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaMan
Akvarista



Registrovan: 08 Nov 2011
Poruke: 20
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 08, 2011 5:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U pravu je Biohazard, i ja sam imao ovaj problem i resio sam ga bas tako.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
velja
Akvarista



Registrovan: 04 Nov 2011
Poruke: 89
Lokacija: Pozarevac

PorukaPoslao: Pon Nov 21, 2011 7:59 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam primetio iscitavajuci ovu temu, da li u procesu cikliranja treba menjati vodu ili tek kad se cikliranje zavrsi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 21, 2011 8:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uvek treba redovno menjati deo vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir27
Akvarista



Registrovan: 17 Jun 2011
Poruke: 44
Lokacija: Banja Luka

PorukaPoslao: Ned Dec 04, 2011 10:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

danas sam rasformirao akvarijum,i ponovo sve iz pocetka..Da bi ubrzao proces ostavio sam 30litara stare vode i sipao jos negde 50litara nove,sa tim da jos trebam neki 40 50litara vode da sipam,al cekam da malo odstoji.Imam 20ak riba i stavio sam ih u manji akvarijum,al ih je puno bilo pa sam gupi i cistace morao odma staviti u novi,za sad je sve ok pa cu viditi dalje.U vecem mi je ostao onaj veliki cistac i skalari ,njih nisam hteo odma.Postavicu par slika da se vidi...

http://imageshack.us/photo/my-.....12215.jpg/
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cyrix
Akvarista



Registrovan: 18 Nov 2011
Poruke: 298
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pre 19 dana sam oformio novi akvarijum (48x38x39). filtracioni materijal je stajao 3-4 nedelje u drugom oformljenom akvarijumu. takodje pri formiranju je 20l vode i prljavstina iz filtera preneta u novi aq. od samog starta su posadjene biljke a posle koji dan dodate gupi (10kom) i kozice. ima dosta bilja, mahovine ima bas, bas... takodje je ubacen i tetra bactozym u filter. pre par dana (dve nedelje po formiranju su dodati novi stanovnici 3 sijamska algara). izmena vode jednom nedeljno po ~20l (mesano destilovana i vodovodna). nemam nista od testova a planirani su amricki patuljasti ciklidi pa pitanje kada da bih mogao da ih ubacim?

svi za sad zive unutra lepo i nisam primetio nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Feb 29, 2012 2:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nema promena na stanovnicima, ako je akvarijum "stabilan" možeš ih dodati odmah. U principu, period cikliranja se može malo ubrzati preparatima poput ovog koji si nabrojao ali je svakako potrebno vreme, dobro je što si ubacio pilot ribe, one ubrzavaju proces. Američki patuljasti ciklidi su dosta osetljivi na promene kvaliteta vode, vodi računa da redovno vršiš zamene trećine vode, omekšana voda je jako dobra stvar za njih. Da li je akvarijum cikliran možeš videti i po biljkama, ako dobro napreduju sve je u redu, takođe nestajanje algi je znak da je proces cikliranja okončan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nikola99




Registrovan: 10 Mar 2012
Poruke: 1
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Mar 11, 2012 9:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zasta sluze te baketerije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
izabella
Akvarista



Registrovan: 24 Maj 2012
Poruke: 16
Lokacija: BEC-WIEN

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2012 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E sad mi recite kad sipam vodu u ociscen akvarijum i treba da se on ciklira tj.voda treba li da se ukljuci pumpa,grijac odmah posle sipanja vode i da radi stalno ili ne?trebam li da sipam onu tecnost za vodu koju sam kupila kad prvi put uspem vodu u akv.ili ne?Da sipam hranu za ribice dok nema ribica ili ne? Malo sam se zbunila citajuci sve i nije mi jasno sta sad ova zemlja za cvece radi tu u akvarijumu.Ja to nemem mada sam kupila akva.komplet sve sto je za njega potrebno su mi kao dali.Sta je ispravno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN Messenger
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2012 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citat:
E sad mi recite kad sipam vodu u ociscen akvarijum i treba da se on ciklira tj.voda treba li da se ukljuci pumpa,grijac odmah posle sipanja vode i da radi stalno ili ne


Da. Sva oprema radi normalno kao da je akvarijum naseljen.

Citat:
trebam li da sipam onu tecnost za vodu koju sam kupila kad prvi put uspem vodu u akv.ili ne?


Koju tecnost ??? Ako je za ubrzavanje cikliranja , onda da. U svakom slucaju, mozes i bes te tecnosti da cikliras akvarijum stim sto ce trebati duzi vremenski period da se cikliranje zavrsi. Cikliranje takodje ubrzavamo dodavanjem vec ciklirane vode iz zdravog akvarijuma.

Citat:
Da sipam hranu za ribice dok nema ribica ili ne?


Ako sipas tecnost, onda ne. Ako ides prirodnim putem, onda da.

Citat:
Malo sam se zbunila citajuci sve i nije mi jasno sta sad ova zemlja za cvece radi tu u akvarijumu


Zemlja za cvece je hranljiva podloga za bilje. Oni koji planiraju biljni akvarijum, stavljaju kao prvi sloj ( odozdo ) zemlju, pa zatim mrezicu, i na kraju deblji sloj peska, kvarca, sljunka ...

Citat:
Sta je ispravno?


Ispravno je da se akvarista uci na svojim greskama, i da nikada neklone duhom Bravo .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License