Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum za borca - DIY Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2012 3:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto danas zavrsili policu i ostalo jos malo mesta na gornjem delu ( slike police cu kasnije postaviti u temi koju sam otvorio zbog nje ) resili da i njega iskoristimo pa mi je palo na pamet da napravimo jos jedan akvarijum da popunimo mesto ali dimenzije bi bile 18dx35sx35v i sta u njega da stavimo, ipak je mala litraze i odlucili se za borce, pa da taj akvarijum pregradimo i napravimo mesto za 2, muzjaka i zenku. E sad gledao sam skoro sve teme ovde o borcu i video da mogu u malu litrazu da zive, negde cak video i vec od 3,5 L ali bi mi ipak da im damo malo vise prostora pa kad se taj akvarijum podeli na 2 dobijemo oko 10-tak L po delu tj po borcu.
Da li bi im odovarao takav akvarijum za zivot, 18dx17.5sx35v ???
A evo i slike kako to zamislio pa ako neko ima neke primedbe ili predloge za pomoc jako su dobrodosle Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2012 3:06 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

krlle83
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 614
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2012 4:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zvrle a sto ti taj akvarijum ne bi bio nano,ne bih da te odvracam ali se meni to vrzma po glavi jedan kozicarijum od 5l.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
scalar 3
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2012
Poruke: 260
Lokacija: Priboj

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2012 5:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja bi tu napravio lep kozičnjak sa red cherry kozicama.No dobro ja mislim da 10 litara nije za borca.On bi naravno mogao tu ali zar je tako teško kupiti jedan akvarijumčić od 20-tak litara.Ljudi ta riba i ne živi nešto dugo bolje joj za to malo života obezbedite lepe uslove.Verujte za borca i nije potrebno nešto previše.Jedan filterčić,jedna štedna sijlica neka biljka sa širokim listovima i uživaj.To je moje mišljenje drugi članovi naravno možda imaju drugo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2012 7:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

krlle83 ::
Zvrle a sto ti taj akvarijum ne bi bio nano,ne bih da te odvracam ali se meni to vrzma po glavi jedan kozicarijum od 5l.

Ma imamo i to Smile jedan od 12-tak L za njih ali se nesto posle gledanja slika ovde, a i dosta na youtube zagrejali za borce, a kad se videli u Nisu, naleteli na jednu jako lepu crvenu zenku i od tad o njima dosta razmisljamo.
scalar 3 ::
Ja bi tu napravio lep kozičnjak sa red cherry kozicama.No dobro ja mislim da 10 litara nije za borca.On bi naravno mogao tu ali zar je tako teško kupiti jedan akvarijumčić od 20-tak litara.Ljudi ta riba i ne živi nešto dugo bolje joj za to malo života obezbedite lepe uslove.Verujte za borca i nije potrebno nešto previše.Jedan filterčić,jedna štedna sijlica neka biljka sa širokim listovima i uživaj.To je moje mišljenje drugi članovi naravno možda imaju drugo.

Druze Smile i ja se to razmisljam zato i pitam, ipak da imaju neke sto normalnije uslove za zivot. Gledao dosta i sve sto vidim vezano za njih je da ih u teglu cuvaju, po mojoj proceni nekih 3-5 L, e sad nebi mi hteli to, ipak necemo da je uzmemo da bi je mucili.To bi bio jedan od 22 L, po mom proracunu ako ne gresim, samo bi podelili mrezicom za fasadu na 2 dela za muzjaka i zenku.
Sto se kozica tice da neponavljam sto napisao.
Hvala jos jednom na odgovorima i savetima, ipak jos ih nismo uzeli a i nismo ni akvarijum poceli da pravimo pa sve dolazi u obzir dok se mozda za njih, ako im ovi uslovi ne odgovaraju, ne steknu bolji.
Ako neko ko vec cuva borce i ima neki predlog rado bi ga culi Very Happy


Poslednji izmenio Zvrle dana Pon Maj 28, 2012 7:19 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene Zvrle: dodatak slova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SmileY
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2012
Poruke: 51
Lokacija: Beograd-Rakovica

PorukaPoslao: Pon Maj 28, 2012 7:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Zvrle

borcu ce biti ok u 10l

@scalar3

10 l je prihvatljivo za borca,ali svrha ovog mog komentara nije da polemisem o tome.

Ne mogu da otvorim neku temu a da tu nije prisutan neki tvoj cesto besmislen i glup komentar.
Ustanovili smo da ne pises komenare zbog broja poruka,i to je uredu,ali molim te pre nego sto sledeci put pocnes da pametujes sta bi i kako bi ti uradio i pocnes da delis savete ljudima koji se akvaristikom bave duze nego sto ti postojis,da nas sve prosvetlis svojim velikim iskustvom i predstavis nam svoj akvarijum.
Inace nigde nisam videla temu u kojoj si predstavio svoj akvarijum.
Moje misljenje je da si ti samo teoretski dobro potkovan i iz dosade ljudima u delu foruma za pocetnike pises tj.prepricavas ono sta si procitao u lepljivim temama.
Ali ipak vidimo to ogromno iskustvo na delu.
Jedva cekam da vidim na primeru kako to treba da izgleda jedan idealan akvarijum.
Ili u suprotnom,smiri se malo i forum koristi da bi nadogradjivao svoje znanje u ovoj oblasti,kao i ja ali i vecina drugih clanova.

Takodje to,da li ce on tu drzati borca ili kozice je njegov izbor,a tema se ne odnosi na to sta bi tu moglo da se napravi vec na pitanje da li je to dovoljno za normalan zivor jednog borca.

Ovaj komentar je dobronameran i verujem da ce se vecina clanova sloziti sa mnom.
Da znas da ne pokusavam da zapocnem raspravu i svadju,niti da unistavam forum glupostima kao sto su prepirke i isto to ocekujem i od tebe.
Ali molim te da vise paznje obratis na ono sto pises (konkretno mislim na temu vezanu za jezero od 1l i slicne) i da makar nekoliko puta razmislis da li je tvoj komentar stvarno negde potreban.


Urednici i @zvrle izvinjavam se za offtopic ali ovo sam morala da napisem.


Poslednji izmenio SmileY dana Pon Maj 28, 2012 7:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru SmileY Smile
Grejac bi isao u jednom delu ali se nadam da bi mogao da im greje ceo akvarijum, nadam se da mrezica nece da smeta nesto.
Jos da nadjemo lepe borce sada kada idemo za Nis, i nekog dobrog staklorezca da nam isece staklo i da krenemo sa sastvavljanjem Smile !!
Hvala na predlozima i savetima, ako neko ima jos neki u vezi akvarijuma, sta bi mozda bilo bolje da se odradi za njihovo cuvanje rado bi smo culi Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
SmileY
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2012
Poruke: 51
Lokacija: Beograd-Rakovica

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

za borca ti je dovoljna i sobna temperatura.
naravno to zavisi od toga gde drzis akvarijume.
ako su u kuci tj u prostoriji u kojoj se temperatura tokom hladnih dana nece mnogo spustiti,borcima nista nece faliti.
nego,hoces u tim akvarijumima stavljati biljke ili ce biti samo ,,golo,, staklo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 10:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Soba u kojoj su akvarijumi sada je i leti a i zimi jako topla, zimi je temperatura u sobi oko 21~22, parno grejanje je u celoj kuci i ne varira mnogo. Citao da oni vole od 24-28 C ako se ne varam, pa zbog toga pitao, da im ne smeta neki stepen nize.
Sto se bilja tice mislili da stavimo jednu saksijicu najverovatnije sa Ludwigiom repens, imamo je dosta i brzo raste pa da im malo uzelenimo prostor, da nije samo golo staklo ali bez podloge radi lakseg ciscenja jer ne bi stavljali filter, ne znam da li je to dovoljno i da im time ne smanjimo prostor??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 11:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zvrle obrati samo paznju ako hoces da ih mrestis,nisam procitao takoreci mrzime da citam gornje postove,moras obratiti panju na velicinu rupica na toj mrezici u sredinu,ako budu prevelike rupe malci ce ti,da bog da ih bude,prelaziti iz jednog dela u drugi Wink
Inace borci su prelepe ribe,veruj mi zaraza je nenormalna i mnogo brze nego sto mislis ces praviti nove akvarijume i uzimati nove vrste boraca,10l po ribi je ok stim sto ce kroz tih "10l" prolaziti mnogo vise vode,jer ce voda prelaziti iz jednog dela u drugi.Ribama nije bitno koliko je mesto,jeste bitno je ali ne toliko kao koliko vode prolazi kroz mrezicu,mrestilicu,.....

Cekam dalja desavanja Smile


Poslednji izmenio Miroslav95 dana Uto Maj 29, 2012 11:08 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 11:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

He,he gde bas tu boljku Very Happy , salim se. Nisam razmisljao o tome, ipak prvo da se upoznamo sa ribicam, da vidimo kakve su, ponasanje i druge stvari, ipak , ne znam da li si citao neke moje postove u vezi mresta, nije to tako lako kao sto mi izgleda na snimcima i mislio da moze tako Very Happy. A gledao dosta snimaka, internet je cudo Very Happy, i video da ih mreste u jednom vecem akvarijumu i pri tome se treba ispostovati neka "pravila" da bi sve to uspelo a i odredjeni paramtri vode, sto je tesko da mozemo da obezbedimo sada u pocetku.
Hteo sam da stavim prvo mrezicu za komarce, ali imali jedno malo glupo i neprijatno iskustvo sa njom, jer je stavljali na vrata od terase da ne ulaze komarci pa je i vazduh slabo cirkulisao, pa me bilo strah da stavim posto sam razmisljao o grejacu da drugi deo akvarijuma, gde nije grejac, bude hladniji od ovog dela. E sad citajuci odgovore SmileY-a izgleda da nece biti potreban grejac pa onda mogu da dodju i neke prepravke, jer je mrezica bila zamisljena tu da bi se oba dela grejala jednim grejacem i da razdvojimo muzjaka od zenke.
Ukupna zapremina akvarijuma bi po ovim merama trebala da bude 22L pa onda podelio na pola, tako da ce i dalje da ima ta kolicina vode samo sto ce prostor po borcu da bude 10L.Nas je plasilo da povrsina akvarijuma ne bude mala njima za plivanje, da nisu dimenzije male za njih.Ipak gledajuci neke snimke mi izgleda da ih drze u dosta manjim akvarijumima ali ipak ne mogu da imam predstavu koliki su pa da ne napravim nesto premalo pa da bacim posle.
A sto se tice boraca, za to su krivi neki clanovi foruma Very Happy, gledajuci njihove bas smo zena i ja sve vise i vise poceli da razmisljamo o njima, a onda videli na youtube sta sve to ima u svetu Very Happy , resili i da probamo i njih da uzmemo. Kako ja volim da kazem "kad budala nema sta da radi, ona uvek nadje neki posao" pa tako i ja sa ovim akvarijumima. Krenuli slucajno sa ovim vecim,samo zivorotke su ok, ali onda daj i ovu, pa ovu, pa onda pravi jos jedan, pa jos jedan... i sad dosli do njih, i nadam se da cemo tu da stanemo za sad, jer ipak i finansijski treba to ispratiti, sto je malo teze sad.

Ja se bas raspisao i dosta otisao van teme, izvinjavam se svima.


Poslednji put izmenio Zvrle dana Uto Maj 29, 2012 11:25 pm, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene Zvrle: dodatak slova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 11:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedan mali detalj .... dva borca, jedan do drugog, u dve odvojene posude .... bojim se da ce te ribe brzo oboleti i uginuti . Zasto .... stres, stres, stres ...pa zasto nemogu onog drugog da ujeden za rep .... i tako ce se non stop sepuriti jedan pored drugog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Uto Maj 29, 2012 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nidzo totalno si upravu,ali koliko sam ja skontao on hoce muzjaka i zenku da razdvoji a ne dva muzjaka...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 12:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Muzjak i zenka, ne znam da li bi se tako sepurili. Nisam razmisljao o tome, video da kada su 2 muzjaka koja se vide sepure, nisam znao da im to predstavlja neki stres.Posto bi bili muzjak i zenka da li bii dalje dolazilo do toga, i da li je onda bolje da se naprave 2 akvarijuma od 10L stim sto ce da budu odvojeni da ne mogu da se vide???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Miroslav95
Akvarista



Registrovan: 09 Mar 2010
Poruke: 943
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 12:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ce muzjak idalje sepuriti kad je pored zenke ali ne u tolikoj meri.Muzjak i treba da vidi zenku jer su oni ribe koje se "zaljubljuju" ako se muzjaku nesvidja zenka nece se ni mrestiti sa njom...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Zvrle
Akvarista



Registrovan: 22 Feb 2012
Poruke: 307
Lokacija: Sokobanja

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 7:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda bi moglo kao sto zamislio?? Mislili smo da stavimo po jednu biljcicu njima i na taj nacim malo zamaskiramo da se vide.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License