Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 novi akvarijum Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
dariva1
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2012
Poruke: 13
Lokacija: Tuzla- Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 6:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svim ljubiteljima akvaristike.trebami koji savjet za pocetak posto sam novi u ovom hobiju.kopio sam akvarijum sledeci dimenzija d70,v30,š25cm.naravno i neku opremu koja ide uz akvarijum kao sto su grijac od 100w duzine 20cm,unutrasnji filter (atmanov f102-500l/h)pumpica za zrak 1izlaz (naravno za raspršivac),termometar za temperaturu vode,neonku t5-8w duzene 30 cm(mislim da je slaba ali sam je uzeo na predlog mal" iskusnijeg"od mene)neko šupljo kamenje (stjene)2komada precnika 10 cm,kvarcni pjesak 6kg mada mislim da je i previse.to je sto se tice te opreme.biljke cu naravno uzeti kada aktiviram akvarijum pa bi vas zamolio za vasu pomoc da me malo uputite na pravi put ovom hobiju.zaboravih reci vrstu riba koju bi volio imati u ovom akvarijumu a to su ;gupike,ksife,moli,pa cak mozda i neonke .unapred hvala na pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 6:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 6:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ima tema na forumu bas dosta o samom pocetku. Citanje, citanje. . . .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dariva1
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2012
Poruke: 13
Lokacija: Tuzla- Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 6:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da citao sam , trazim vasu pomoc i misljenje oko akvarijuma posto sam lajik u ovome
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zivorotle su ok za pocetak. Ako zelis biljni aq, prvo ide zemlja za cvece pa mrezica , tipa demit fasada pa kvarc, mada mislim da bi ti trebalo jos.Rasveta oko 0.7w po litru vode. Ali javice se neko iskusniji, nadam se da sam pomogao
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dariva1
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2012
Poruke: 13
Lokacija: Tuzla- Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 6:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno da jesi, posto nemam pojma o ovom a toliko me privlaci.hvala na uputi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boske
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2012
Poruke: 33
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

imash sve sto je potrebno za pocetak..
nemam ni ja puno iskustva ali mogu reci par stvari kako sam ja nedavno poceo
-akvarijum obavezno stavi na stiropor
-zatim kako Matija rece ,zemlja za cvece(obavezno prokuvaj i isperi) ,pa mrezica ,preko kvarcni pesak (ili umesto zemlje pokushaj kao i ja sa osmokotom)
-zabodesh rasprsivac ,stavi grejac i ostalu opremu,napuni vodom i sacekaj dan dva(a mozesh i odmah posaditi bilje) i ostavi da se ciklira jedno mesec dana(cikliranje mozesh ubrzati nekom hemijom-bakterije koje imash da kupish ,ili jeftinijom varijantom da uzmesh od nekog proverenog akvariste vode i ako moze da ti pozajmi neki sundjer iz filtera)..
-mozesh ubaciti posle par dana neke pilot ribe-kamikaze i pratiti njihovo ponashanje.. i to je u principu to..nadam se da nisam nesto preskocio ..ima srecom ovde dosta iskusnih akvarista koji ce me ispraviti ako sam negde pogresio..
da i obavezno na pocetku ako si u mogucnosti stavi sto vise biljne mase da ti se ne desi sto i meni -velikiii BUM ALGI Smile ..srecno Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 7:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kazem , procesljaj ceo forum, ima svega stvarno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
dariva1
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2012
Poruke: 13
Lokacija: Tuzla- Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala na pomoci boske
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 8:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

boske ::
imash sve sto je potrebno za pocetak..

-zatim kako Matija rece ,zemlja za cvece(obavezno prokuvaj i isperi) ,pa mrezica ,preko kvarcni pesak (ili umesto zemlje pokushaj kao i ja sa osmokotom)
..srecno Very Happy


Mislim da zemlju nemoze prokuvati i isprati !!! Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boske
Akvarista



Registrovan: 27 Mar 2012
Poruke: 33
Lokacija: Sivac

PorukaPoslao: Sre Maj 30, 2012 9:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa zato sam i napisao da ce se neko iskusniji vec javiti i reci ako sam pogresio ..ja sam na raznim forumima nashao nekoliko nacina pripreme zemlje..
neko prokuvava zemlju..neko ispira..pece u mikrotalasnoj a neko samo rasporedi pa sta bude..
ja koristim osmokot i prezadovoljan sam sa njim ..biljke su se extra primile(cak i zahtevnije)..a po savetu RF ,uvek se moze zamrzavanjem osmokot kuglica u kockama leda, lako ubaciti naknadno u aq ispod peska..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
kaplarm
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2010
Poruke: 769
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 12:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imajući u vidu da si početnik i čitajući prethodne postove plašim se da ćeš pomisliti da je zemlja obavezna , postoje mnogo bitnije stvari za jednog početnika od pravljenja hranljive podloge. Pre svega treba naći mesto gde će akvarijum stajati, to mesto ne treba da bude previše izloženo sunčevoj svetlosti, naravno ispod akvarijuma obavezno stiropor, zatim treba ciklirati akvarijum i urediti ga po sopstvenoj zelji, a tek posle toga ubaciti stanovnike, za podlogu na početku ubaci samo kvarcni pesak i posadi neke nezahtevne biljke a kasnije kad steknes malo iskustva mozes ubaciti hranljivu podlogu, za početak izbor riba nije los, moj predlog je da ubacis nekog algara ( čitaj ancistrusa ) i par koridorasa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dariva1
Akvarista



Registrovan: 11 Maj 2012
Poruke: 13
Lokacija: Tuzla- Bosna i Hercegovina

PorukaPoslao: Čet Maj 31, 2012 6:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala decki na savjetima puno ce mi znaciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License