Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrest Corydoras sterbai Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 2:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto sam prodao nigrofasciatuse i imao sam prazan akvarijum od 45 litara, hteo sam da drzim bilje i kozice u njemu.
Medjutim, pre jula ne stignem da odem do Zemuna po podlogu, bilje i sve te zezancije, pa sam hteo da pokusam sa mrestom sterbai-a...
Uzeo sam crevo i prebacio deo vode iz veceg u taj manji. Pritom sam ocistio pumpu iz prelivnog filtera u ovom vecem pa je sibala dosta brzo, a sterbai-i se uvek skupljaju u tom uglu. I jos sam u zurbi sipao dosta hladnu vodu.
Otisao sam gore u sobu i poceo da proucavam podatke o mrestu na netu. Svugde pisu kako ih je teze podstaci na mrest. Malopre sam sisao dole i pogledao u akvarijum, a oni bacili ikru u tom uglu!

Image

Evo ga trio i muzijak C. aeneus koji se druzi sa njima posto je zenka uginula pre godinu dana...
Image

Prebacio sam ikru u drugi akvarijum, ima oko 6-7 komada (par mi je ispalo u podlogu dok sam premestao)
Image

E sad, nemam metilen plavo, pokusacu da eksperimentisem sa dafnijom i mozda stavim sisarku, citao sam da ubija bakterije u vodi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 2:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koridorasi se mreste u hladnijoj vodi, to ih je i podstaklo na mrest....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 6:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, pretpostavio sam da je u pitanju to sto sam zakasnio sa nedeljnom promenom vode pa sam obavio juce, a i danas sam oko 20 litara menjao...

Ovaj C.aeneus ide za njima i samo jede ikru, spasao sam 15-ak komada. Jos uvek se jure po akvarijumu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da bi trebalo da ih odvojis od ikre...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 9:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odvojio sam ikru u akvarijum od 45 litara (to je ona treca slika), oni su se mrestili u zajednickom od 100.
Sakupio sam 30-ak komada, ali jos se jure, na svakih pola sata - sat bacaju po malo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 11:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako, ako... Ako mozes, nabavi mikrocrve... Za njihovu mladj je to odlicno... Temperatura bi trebalo da bude malo visa, gde je ikra, da bi se pre izlegli...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Maj 26, 2010 11:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Strembai su prelepe ribe. Pre par meseci sam ih zamalo uzeo ali me neko nagovorio da ne uzmem ali sam se zeznuo.

Da ispricam o jednom svom mrestu koridorasa.
Prvu generaciju sam mazio i pazio i davao im svega da jedu a drugu generaciju sam bukvalno cim su se izvalili iz ikre i proplivali prebacio u jedno manje plasticno bure gde je voda bila toliko zelena da se jako slabo videlo ima li sta u vodi. Oni su tu bili prepusteni sami sebi jer ih nisam uopste ni hranio. Posle mesec dva sam odlucio da vidim da li ima uopste cega zivog unutra a kad je jedan projurio prepao sam se koliki je jer nisam mogao verovati da su toliko veci od starije brace i sestara. Neverovato je koliko su bili veci a opet mladji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Maj 27, 2010 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Coridorasi mogu satima da se mreste. Trebao si ovog aeneusa da izbacis napolje, da ti ne jede ikru. I tako bi sigurno sacuvao svu ikru. Posle zavrsenog mresta coridorasi se vade iz akvarijuma i prebacuju u drugi i polako im se daje hrana jer su mnogo iscrpljeni posle mresta. Tacno je da se mreste i da ih podstice na mrest niska tempreratura, oko 20.st. i nize. Za izleganje iz ikre tempreratura mora da se podigne malo vise 25,26.st.celz. i da se stavi lek.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Čet Maj 27, 2010 8:38 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma mrestili su se u zajednickom akvarijumu, pored aeneusa su bili i skalari, ancistrus i pleco. Aeneusa sam prebacio u filter. Temperatura je bila 26, sterbai vole topliju vodu.
Mrestili su se ceo dan juce, ja sam u 12 otisao na spavanje i sad sam nasao samo jedno jajasce iza termometra.
U drugom akvarijumu je oko 40 komada sto sam spasao juce, nije lose.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Pr.Skiner
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2010
Poruke: 406
Lokacija: Nis

PorukaPoslao: Čet Maj 27, 2010 12:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prati ih i dalje, neke vrste koridorasa se mogu mrestiti jako dugo...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Ned Maj 30, 2010 2:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izgleda da nema nista od malih, plesan je uradila svoje...
Sledeci put cu bolje da se pripremim, ovaj mrest se dogodio neplanirano.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Nigros
Akvarista



Registrovan: 28 Feb 2010
Poruke: 1214
Lokacija: Novi Sad/Indjija

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 5:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jos jedan mrest, i ovaj je takodje propao...
Ovaj put sam stavio ikru u plasticnu posudicu sa rasprsivacem koja je plutala u akvarijumu, ali su mehurici ostetili ikru.
Mislim da nisam trebao da je prebacujem dok ne ocvrsne, ali u mom akvarijumu je to nemoguce jer skalari, ancistrus i pleco samo vrebaju.
Valjda cu od sledeceg meseca krenuti u realizaciju uzgajalista Corydorasa, zavisi od toga sta prijemni kaze...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraMSN Messenger
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sre Jun 16, 2010 7:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Steta Sad
Ja imam paleatuse, jednom neocekivano su mi se izmrestili ali od te ikre sam se u startu oprostio jer nisam imao vremena tad da bilo sta uradim. Sad su mi zajedno sa nekim maticnim gupikama i jos uvek su na listi cekanja za dodelu stana Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Čet Jun 17, 2010 12:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nigrosee... Prvo da ti cestitam na mrestovima, jes da su bili neuspesni ali par saveta. Coridorase na mrest postices hladnom vodom definitivno ,sad u ovim letnjim mesecima do ide malo teze ali nista nije nemoguce. Da bi doveo do mresta samo njih drzi u akvarijumu dovoljan je akvarijum i od 20litara za mrest, prazan bez podloge i bilo cega, moze event.da se ubaci rasprsivac. Kada se zavrsi mrest obavezno odvojic coridorase u drugi akvarijum i dobro ih hranis jer su se dosta iscrpeli od mresta, prvo to. Zatim, ikra u tom akvarijumu moze da ostane a mozes i da je premestis rucno ,pazljivo u drugi akvarijum .U tom akvarijumu gde ti je ikra, moras obavezno postepeno podici temperaturu max.do 26.st., dovoljno je. Ubacis obavezno lek za zastitu ikre, nekada sam kupovao zuti lek ,tripoplavin. Mozes taj akvarijum da zamracis krpom i bez ikakve filtracije i bilo cega. Posle nekoliko dana mali ce se izvaliti od ikre. U medjuvremenu pogledaj da li je sva ikra oplodjena , jaja koja su pobelela crevcetom obavezno izbaci iz aakvarijuma. Po izleganju malih ,mozes ih hrniti tabletama sera viformo, kasnije micro crvima i zivom artemijom da bi bolje napredovali.Srecno.Moj predlog i savet.Ako ti uspe mrest ja sam zainteresovan da primim na poklon dva tri komada coridorasa hahahah pozz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest trihogastera, mrest skalara angelfishinheaven Razmnožavanje 0 Ned Jan 31, 2021 3:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalar florida i zlatni skalar? Povol... angelfishinheaven Ribe 12 Pet Jan 29, 2021 11:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest borca Petric Nikola Razmnožavanje 1 Pon Dec 21, 2020 5:18 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Corydoras black Venezuela Tibor Ribe 2 Sub Dec 12, 2020 2:02 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License