Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoc oko puzeva Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 11:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam aq od 50 l...
Pre 3-4 meseca sam ubacio par puzeva ali su se oni nenormalno razmnozili...
Pokusao sam da ih skupljam rukom,stavljam sargarepu,listove zelene salate..Da ih usisavam crevom...Ali su oni stv mnogo i poceli su da mi unistavaju biljeku (Anubiu)

Molim vas pomozite mi inace mi nista nece ostati od biljaka u aq-u

Hvala unapred Wink Wink Razz Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 11:02 am Snimi Poruku Nazad na vrh

No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 11:07 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Navedes uvek precizne podatke, koji puzici, al nebitno. Predposavljam da su Ramshorn puzevi. Nezgodni su jel ,uvek ostavljaju jajasca ispod listova biljaka , po staklu ,podlozi i tesko ih je sve uociti. Pokusaj da jednostavno ako ne zelis da ih unistis sve , povremeno kupis ,i vadis iz akvarijuma. Ili da ceo akvarijum operes ,ako te ne mrzi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mora da postoji razlog prenaseljavanja, verovatno je problem preteranog hranjenja jer čim ima dovoljno ostataka hrane oni se množe ekstremno brzo. Možeš da im ubaciš konkurenciju, recimo malezijce ili ribe koje jedu ostatke hrane (ribe dna ili algare). Pre svega smanji ishranu i sifoniraj dno redovno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 11:41 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemanja je skroz u pravu,negde sam vec pisao da sam imao velikih problema i sa prljavim dnom jer sam tako neodrzavan akvarijum vec dobio,pa sam jos putem bilja uneo barske puzeve,to je bila katastrofa(najezda).
Onda sam pre neka dva meseca ubacio malezijce,oni su se sad vec fino namnozili,a ja sam u medjuvremenu rucno odstranjivao barske puzice,njih sada vec jako malo ima,a najveca fora je ta sto sam bas juce menjao vodu i samim tim i sifonirao podlogu,da li mi verujete da je voda koju sam odstranio bila skoro pa cista!!!
Imam utisak da malezijci jedu i izmet,a da ne pricam koliko mi bilje bolje napreduje,pretpostavljam od prekopavanja podloge malezijaca!
Znaci B.Dragon samo rucno,nemoj da te mrzi i ako ne ide ti ubaci neku botiu ili eventualno koju helenicu!
Srecno!!!Smile


Poslednji izmenio sveta021 dana Sub Jun 02, 2012 11:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 12:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, tako je. Odnosno pokusaj rucno da odstranis sto vise puzica ,ako ih zelis u kontrolisanom broju, gledaj da hrana koju dajes ribama bude pojedena .Odnosno da visak hrane ne pada puno na dno. Ako zelis trajno resenje, odna su tu sigurno helene i botie.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan98nbgd
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 12 Dec 2011
Poruke: 388
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ubacis helene i one ce da ih tamane ko amerikancki mekdonalds i kfc,ali prvo odvadi jedan deo pozevamjel ako ih je previse helene nece moci da ih potamane sve.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
Shone Pa
Akvarista



Registrovan: 24 Jan 2011
Poruke: 305
Lokacija: Pancevo

PorukaPoslao: Sub Jun 02, 2012 1:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Helena je odlicno resenje,ja sam prenaseljenost malezijcima tako resio ( sad mi i pomalo zao sto ih nemam vise jer su i korisni u kontrolisanim kolicinama).
Jos jedna stvar koju niko ne spominje su Kozice - u akvarijumima gde su bile kozice za barskim puzevima,puzevi su vremenom nestali. Koliko je nepotvrdjena teorija u vise slucajeva istinita da kozice jedu jaja puzeva, predpostavljam da tu nalaze sve elemente za svoju kosuljicu jer i puzevi apsorbuju slicne za izgradnju kucice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
black dragon
Akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 29 Apr 2011
Poruke: 220
Lokacija: bojnik(okolina leskovca)

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma ja mislim da su ovo helene...Spiralni puzici i pojeli su mi sve narandzaste male puzice(msm da su ti bili barski) koje sam imao..A sa kupusom nece da upali...Uhvate se malo njih..:/ A rucno nema sanse..Oni su mnogo i vecina na dnu...Ukopani u zemlju...Mada probacu i rucno ali je mng tesko...A imam i nesto biljaka u aq-u tako da je dodatno teze Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 12:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje skromno iskustvo se nazalost odnosi na hemiju i moje nezeljeno unistavanje malih puzica - pretpostavljam da su barski i da smo ih uneli sa podlogom - EASY CARBO - u novom akvarijumu su se pojavili, pa posle dodavanja preparata nestali. Sada sam dodala biljke, i par dana dok se ne prime nisam diodavala CARBO, odmah su se pojavili, a danas posle CARBA samo ljusturice.
U "starom" malom akvarijumu bez CARBA ima ih sada do mile volje Smile
Mozes da probas, biljkama ce prijati, samo ne preteruj ako ti nije jako ubiljen akvarijum stavi pola doze ako se ne varam 0.5 ml na 50l vode (ja ovo prenosim iskustva iskusnijih Smile ).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

black dragon ::
Ma ja mislim da su ovo helene...Spiralni puzici i pojeli su mi sve narandzaste male puzice(msm da su ti bili barski) koje sam imao..A sa kupusom nece da upali...Uhvate se malo njih..:/ A rucno nema sanse..Oni su mnogo i vecina na dnu...Ukopani u zemlju...Mada probacu i rucno ali je mng tesko...A imam i nesto biljaka u aq-u tako da je dodatno teze Very Happy


Da si postavio sliku na pocetku tj u prvom postu, verovatno ne bi dobio ovoliko saveta kako doskociti razmnozavanju Ramshor puzeva. Inace oni ovako izgledaju :

Image

A ovo su Helene :

Image

Koje ti puzeve imas u akvarijumu ????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 3:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada smo vec kod puzeva (izvinite,ali da ne otvaram novu temu), mogu li helene ili malezijci sa nigrosima??
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 3:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda eventualno malezijci ali nema potrebe .Nigrosi znaju da izrovare celu podlogu tako da nemas potrebe za time.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Wizzy
Akvarista



Registrovan: 01 Jun 2012
Poruke: 112
Lokacija: Beograd-Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno pitanje jos?
Sta da radim ako se stvore ramshor ili barski prilikom unosa bilja idt.?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailYahoo Messenger
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sve ono sto smo vec pricali u predhodnim postovima!!!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Jun 03, 2012 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada kupis biljku prvo je ocistis od puzeva... To je najbolje.... Ja tako radim.... Bolje da ocistis 10-tak neo u aq 50-tak....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko mrjesta vieje synspilium Luka2907 Razmnožavanje 0 Sre Jan 10, 2024 10:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko razmnozavanja Luka2907 Američki ciklidi 1 Sre Jan 10, 2024 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za pocetnika peravsp Početak u akvaristici 17 Ned Okt 01, 2023 6:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko diskusa TurboForce Početak u akvaristici 6 Sub Jun 10, 2023 1:03 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc za vrtic dzo87 Na poklon 0 Sre Apr 12, 2023 4:17 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License