Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Hladjenje vode u akvarijumu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 12:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima! Interesuje me da li je potrebno hladjenje vode u akvarijumu u fazi cikliranja? Naime, formirao sam akvarijum pre 6 dana i poceo sa cikliranjem. U akvarijumu imam 3 cryptokorine, 1 veca i dva mala pelcera. Akvarijum je 32l neto, imam potapajucu pumpu sa filterom, i sundjer filter sa vazdusnom pumpicom. Aeraciju sam povecao na max, ali mi je temperatura i dalje 28c. Brinem zbog biljaka do koje temperature izdrzavaju i da li visoka temperatura utice na razvoj dobrih bakterija u filteru? Ribice nemam jos uvek dok se ne zavrsi cikliranje. Potreban savet sta da radim. Imam haubu i zastitno staklo izmedju vode i osvetljenja, koje sam skinuo da bi se koliko toliko voda rashladila. Stavljam staklo kad palim osvetljenje. Rasveta je jedna stedna od 15w, 6500k-day light, 850 lm. Molim brz odgovor! Hvala!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 12:09 am Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 1:01 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U mom akvarijumu ovih dana temperatura je oko 24,25 stepeni, 28 mi zvuci mnogo... Da ti nije akvarijum na udaru suncevih zraka mozda?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 1:05 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije, zamracena je soba, nema sunca da se ne bi pojavile alge. 27c mi je u sobi, a 28 u akvarijumu. Hauba je otvorena ceo dan, pa se brinem zbog biljaka.


Poslednji izmenio jovica dana Pon Jun 04, 2012 1:05 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aqua.forest
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2012
Poruke: 62

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sa povecanjem temperature smanjuje se koncentracija kiseonika u vodi.
Kriptokorine mogu izdrzati do 30 C, ali nemoj ni da te iznenadi ako se usled povecanja T pojavi i melting ( topljenje listova).
Ukoliko ti se ovo desi sa kriptama nista ne preduzimaj , ne vadi korenje i kripte ce poceti da rastu ponovo.

Povecaj aeraciju akvarijuma , biljnu masu i ako je ikako moguce i temperaturu prostorije smanji.

Veca temperatura - manje kiseonika ,
manje kiseonika - manje bakterija u filteru ,
manje bakterija - vise amonijaka ,
vise amonijaka - pojava algi , propadanje bilja , bolesti riba, uginuce riba , kozica i ostalih stanovnika
nasih akvarijuma.

Pozdrav
Aqua Forest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na odgovoru aqua forest, da li smem da ubacim plasticnu flasicu od 0,5l sa zamrznutom vodom u akvarijum da bih smanjio temperaturu vode? Da li to moze da pomogne?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 9:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smislio sam DIY Hladjenje... Postavicu narednih dana kada mi se tem. u aq poveca.... Mislim da ce funkcionisati....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 9:55 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja stavio flasicu sa ledom u akvarijumu, spala je temperatura na 25c. Daj postavi pa da hldimo, moj poceo da se krcka! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

SAd cu napravim skicu u paint-u....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Evo znaci vazduh prolazi kroz zaledjenu vodu i tako se hladi i potom ide aq i hladi vodu... Mada ne znam da li ce funkcionisati i koliko ce hldaiti vodu....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
aqua.forest
Akvarista



Registrovan: 27 Apr 2012
Poruke: 62

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 11:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da ti ovaj sistem nije bas efikasan.

Najbolje bi bilo da fontanska pumpa gura vodu kroz crevo koje prolazi kroz frizider i u frizideru ima podugacak put tj spiralu neku i zatim rashladjenu vodu vraca u akvarijum.

Hladjenje zamrznutom tecnoscu u flasi je mukotrpan i nekonstantan posao. Imaces velike oscilacije u temperaturi u toku jednog dana.

Pozdrav
Aqua Forest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro.. Ok... Znaci nije efikasno..... Onda se mora zaledjenim flasama..... Da li ima neko drugo resenje???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
darkoa
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 87
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 1:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imas spoljni filter ubaci one zaledjene ploce iz zamrzivaca u njega i provereno ce ga oladiti samo pazi da ne preteras
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
sveta021
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 244
Lokacija: Antwerpen-Belgija

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko ja kontam ista ti je varijanta isa zaledjenim hlasama,osto ni tu neces moci da odrzis konstantnu temeraturu vode,i tako ce oscilacije biti velike...
Doduse to je moje neko laicko misljenje!Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
ViK
Akvarista



Registrovan: 05 Mar 2012
Poruke: 172
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 1:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolje da vam je konstantno visoka temperatura (pojacas aeraciju vode i smanjis hranjenje) nego da vam stalno oscilira temperature vode u aq.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jun 04, 2012 1:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa jeste velike oscilacije.... Bolje ista, nego nista.... Kako Vi hladite vodu u aq???


Poslednji izmenio CoFi dana Pon Jun 04, 2012 1:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dve rasvete na jednom akvarijumu? Maridza Rasveta 1 Čet Jul 20, 2023 8:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Rasveta u akvarijumu 80*50*45 Valerija Rasveta 5 Ned Sep 12, 2021 4:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Letnje vreme, 30 stepeni u akvarijumu... Nikollo Ribe 2 Čet Jun 24, 2021 9:30 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License