Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Tetra ili Sera kanister filter? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 12:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Eheim Ecco Pro 130 je mnogo više nego što će ti trebati! Svaki pro Eheim je zaista perfektan! Nemoj da te buni ta "jedna posuda" za filter masu, sve ima svoju svrhu. Ništa lošija filtracija ti neće biti nego u Tetrinom kanisteru bez obzira na broj komora! Vredi svaku paru! Naravno, sve ovo ti pričam znajući da si rešen da kupiš kanister filter, da nije tako preporučio bih ti unutrašnji "prelivi" filter koji je mnogo jeftiniji a radi isti posao!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 12:31 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Aleksandar65
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2012
Poruke: 41

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 12:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

surcinac ::
Svi kanisteri su manje vise izuzetno tihi ,moj atman je posle 8 godina i dalje izuzetno tih(sve dok ne stavim ruku na motor ne cujem ga da radi) i radi perfektno(a kinez ),a to se ne bi reklo za tetrine(koja bi trebalo da je brendiran proizvod) kanistere na koje se maksimalno ljudi zale da su procureli(na spojevima ,slavinicama),e sada to je veoma mali akvarijum i po meni je to previse para za filter za takav akvarijum.


Hvala! Smile


Za Tetre sam i ja citao po internetu da su curele,
ali prodavac sa banera gore (Akvarijum Centar)
me uverava da je to bilo pre tri godine
(sto je tacno - svi postovi/negativna iskustva korisnika su iz 2009-e),
i da je to bila problematicna serija i da je sada sve u redu i niko se ne zali.


Da li ti znas za necije konkretno nedavno iskustvo, tj. znas nekoga kome je Tetra EX filter procureo u skorije vreme?

Ako je tako, razmislicu dobro da li da kupim Tetru.


Problem je sto mi se Tetra po konstrukciji najvise svidja. Smile


E sada ako je izrada losa, onda dzaba sve! Sad


.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 12:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aleksandar65 ::
surcinac ::
Svi kanisteri su manje vise izuzetno tihi ,moj atman je posle 8 godina i dalje izuzetno tih(sve dok ne stavim ruku na motor ne cujem ga da radi) i radi perfektno(a kinez ),a to se ne bi reklo za tetrine(koja bi trebalo da je brendiran proizvod) kanistere na koje se maksimalno ljudi zale da su procureli(na spojevima ,slavinicama),e sada to je veoma mali akvarijum i po meni je to previse para za filter za takav akvarijum.


Hvala! Smile


Za Tetre sam i ja citao po internetu da su curele,
ali prodavac sa banera gore (Akvarijum Centar)
me uverava da je to bilo pre tri godine
(sto je tacno - svi postovi/negativna iskustva korisnika su iz 2009-e),
i da je to bila problematicna serija i da je sada sve u redu i niko se ne zali.


Da li ti znas za necije konkretno nedavno iskustvo, tj. znas nekoga kome je Tetra EX filter procureo u skorije vreme?

Ako je tako, razmislicu dobro da li da kupim Tetru.


Problem je sto mi se Tetra po konstrukciji najvise svidja. Smile


E sada ako je izrada losa, onda dzaba sve! Sad


.



Probacu ovih dana da odem do lika kome su dosta tetrinih kanistera pravili problem i pitacu ga koja mu je serija pa cu ti javiti.
Inace nema pravila sto se tice curenja ,jer mnogo su precenjene te marke ,tipa tetra ,sera itd jer kinezi kao sto je atman prave veoma dobre "uredjaje " za akvaristiku,motorne pumpe ,grejace(ja ih koristim godinama i veoma sam zadovoljan) ,a i imaju veliku prednost ,a to je njihova cena koja je skoro duplo jeftinija od navedenih.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar65
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2012
Poruke: 41

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 12:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Eheim Ecco Pro 130 je mnogo više nego što će ti trebati! Svaki pro Eheim je zaista perfektan! Nemoj da te buni ta "jedna posuda" za filter masu, sve ima svoju svrhu. Ništa lošija filtracija ti neće biti nego u Tetrinom kanisteru bez obzira na broj komora! Vredi svaku paru! Naravno, sve ovo ti pričam znajući da si rešen da kupiš kanister filter, da nije tako preporučio bih ti unutrašnji "prelivi" filter koji je mnogo jeftiniji a radi isti posao!



Siguran sam da su Eheim filteri odlicni. To svi kazu.


Opet, mozda je i ova Tetra OK?




Da li imas konkretna losa iskustva sa Tetra EX filterima,
pa zato mislis da je Eheim bolji izbor za mene?

Ja nisam koristio ni jedne ni druge,
pa mi je svako iskustvo iz prve ruke dragoceno. Smile






surcinac ::
...e sada to je veoma mali akvarijum i po meni je to previse para za filter za takav akvarijum.


nemanjask ::
...da nije tako preporučio bih ti unutrašnji "prelivi" filter koji je mnogo jeftiniji a radi isti posao!




Sve to stoji Smile ali ja tim parama kupujem "peace of mind",
da mogu da mirno otputujem na mesec dana,
a da moja keva i tasta koje svaka imaju po 75+ godina ne moraju da se bakcu sa filterima ako nesto krene po zlu.

A ne bi ni znale. Smile


Ovako, samo ubace hranu, odliju i doliju vodu jednom nedeljno i to je to. Smile



.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Aleksandar65
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2012
Poruke: 41

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

surcinac ::


Probacu ovih dana da odem do lika kome su dosta tetrinih kanistera pravili problem i pitacu ga koja mu je serija pa cu ti javiti.
Inace nema pravila sto se tice curenja ,jer mnogo su precenjene te marke ,tipa tetra ,sera itd jer kinezi kao sto je atman prave veoma dobre "uredjaje " za akvaristiku,motorne pumpe ,grejace(ja ih koristim godinama i veoma sam zadovoljan) ,a i imaju veliku prednost ,a to je njihova cena koja je skoro duplo jeftinija od navedenih.



Mnogo ti hvala! Smile

Bas bi mi znacilo.


Da probas da ga pozoves telefonom?

Malo mi je neprijatno da sada zbog mene ides do njega.



.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 1:32 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste tu si u pravu ,jer kupovinom kanistera ce biti mnogo lakse ciscenje,

Nemoj da ti bude neprijatno tu smo jedni drugima da pomognemo:wink: ,tako da cu ja probati tamo u ponedeljak da odem do njega da se raspitam pa ti javljam,pozz


Poslednji izmenio surcinac dana Pet Jun 08, 2012 1:33 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene surcinac: slova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar65
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2012
Poruke: 41

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 2:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.

Evo sada naleteo na video gde se vidi nov Eheim Ecco Pro 130 koji je procureo:


[youtube:b1525fd511]http://www.youtube.com/v/TkfY7l9faqE[/youtube:b1525fd511]






Tek sad ne znam sta da mislim... Smile Sad


.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 8:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Različita su iskustva, kod svih proizvođača se dogodi da izađe neka loša partija proizvoda, to važi i za, neću reći Brendirane, već sve-promakne nešto.
I dalje važi da su za pojedine potrebe akvarista, neke firme vodeće.
Od kanistera, najpogodniji za Tebe bi bio Tetra EX 400, Eheim AquaCompact 40 ili 60.
Svakako, su imena Rena( sada API ), Eheim, Fluval ispred JBL-a, Tetre, nisam dovovoljno upoznat sa novim modelima Sera kanistera, prethodne serije njihovih SeraFil kanistera su bile rame uz rame sa Rena kanisterima. Atman je Eheim licenca i ako ga kupujemo na pravom tržištu, nema razlike u kvalitetu sa ostalima. Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Chola
Akvarista



Registrovan: 09 Feb 2011
Poruke: 18
Lokacija: Beograd - Novi Bgd

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Preporuka JBL Cristal profi e700, necujan, lako se montira i demontira, ciscenje filtera na svaka 2 meseca. Iskreno ostale marke nisam imao prilike da probam ali vidim da Tetra ima dosta prituzbi na curenje. U principu su male razlike u ceni npr Atmana i JBL, ali ti JBL dolazi potpuno napunjen sa filtracionim materijalima, dok Atman mislim da ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
krcko
VIP



Registrovan: 14 Avg 2010
Poruke: 416
Lokacija: novi beograd

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 1:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nekako ne vidim razloge za kupovinu filtera kao što je bilo koji od JBL kanistera( e700 je za akvarijume do 160l, EX 600- 60-120l itd) Kanisteri koji bi došli u obzir za 32l( Aleksandar65 ) su oni koje sam naveo EX 400 od 10-80l, oba mala eheima do 40 odnosno 60l, ovde bi došao u obzir i Fluval 105. Ako do sada, Aleksandre nisi saznao gde bi još mogao šta da pronađeš, pošalji mi PM, pomoći ću.
" Evo sada naleteo na video gde se vidi nov Eheim Ecco Pro 130 koji je procureo: "
Da i ovo razjasnimo, pretposlednja isporuka Eheim kanistera je kompletno reklamirana proizvođaču i vraćena, sa nadoknadom novca kupcima i dilerima kod kojih su vraćeni. Sve reklamacije su priznate, ustanovljena je greška na O-ring dihtunzima.
Do sada je kroz moje ruke prošlo 5-6 kanistera, a prisustvovao sam i nekim prezentacijama novijih modela.
Tetra( koristio sam EX 700 za Nemačko tržište ) prsnuo mi je ventil koji otvara-zatvara izlaz vode, loša plastika. Kontaktirao sam proizvođača i dobio dva nova ventila, sa napomenom da puno ne širim priču i, da će to otkloniti za sledeće serije.
AquaEl, neprijatno rešenje za čišćenje, skida se cela glava sa crevima, pa ako prethodno creva ne izvadimo iz akvarijuma i ispraznimo, povuče vodu iz akvarijuma.
Atman 305, uz malo truda da povuče vodu iz akvarijuma, solidan, zamenio sam ga zbog novog akvarijuma-veće zapremine.
Sada imam u pogonu Fluval 205, na manjem i Eheim Professionel 3 2071 na većem akvarijumu, izvrsni.
Za ove sam bio na prezentaciji i testiranju, pa malo pogledajte
http://www.fluval-g.com/index.php
Pozdrav


Poslednji izmenio krcko dana Pet Jun 08, 2012 1:22 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar65
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2012
Poruke: 41

PorukaPoslao: Pet Jun 08, 2012 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

.


Krcko, hvala puno! Smile


krcko ::
Nekako ne vidim razloge za kupovinu filtera kao što je bilo koji od JBL kanistera( e700 je za akvarijume do 160l, EX 600- 60-120l itd) Kanisteri koji bi došli u obzir za 32l( Aleksandar65 ) su oni koje sam naveo EX 400 od 10-80l, oba mala eheima do 40 odnosno 60l, ovde bi došao u obzir i Fluval 105.


Ovi mali Eheimi mi se ne svidjaju
zato sto su u sustini isto sto vec imam (interni filter)
samo sto je na njih crevima zakacena veca eksterna posuda
sa filtracionim materijalom.

Meni interni filter (Sera Fil 120) stoji na dnu polozen na sundjerima,
jer se u suprotnom kada je zakacen na staklo
prenose vibracije po celom akvarijumu i jace se cuje.

Ovi mali Eiheimi se cak ne kace na staklo uz pomoc gumenih sisaljki,
vec se kace kao neka kuka,
pa ne znam kako ce se to odraziti na vibriranje stranica akvarijuma.

Dodatno manje su fleksibilini posto im je pozicija spray bar-a fiksna,
a ja volim da je isti malo ispod nivoa vode,
znaci da je uzburka kako bi bolje primala kiseonik,
ali da nema glasnog buckanja/curenja nocu
(da se klincu kada spava stalno ne piski! Very Happy ).

Tetra EX400 bih najpre kupio,
ali pronasao sam u ponudi samo EX600 i jace modele.


Doduse, razlika u protoku izmedju EX400 i EX600
je 400l/h nasuprot 600l/h,
a uz pomoc onih slavinica mogu da smanjim protok,
tako da mi EX600 moze raditi isti posao kao EX400,
a mogu ga koristiti dalje ako nekada predjemo na veci akvarijum,
samo odvrnem slavinice ponovo na maksimum Smile.

Trenutno mi je u akvarijumu vec pomenuti Sera Fil 120
(za akvarijume do 120l) koji ima protok od 700l/h
i nemam nikakvih problema.
Doduse protok je malo smanjen zbog adaptera/nastavka koji koristim a koji spada u opremu koja stize uz filter.


Novac nije toliko presudan,
20-30 evra gore dole je OK,
bitno mi je da zavrsim posao sa uredjajem koji ce bti pouzdan
i najvaznije tih(!).




PS

Za sada mi se dodatna oprema,
varijabilni usisni deo, spray bar, razlicite sisaljke, itd,
najvise svidja kod Tetre.
Nekako mi deluje najfleksibilnije i dobro dizanirano,
dok mi je Eheim oprema nekako malo rudimentarna.

Kapiram sve se to moze budziti i dodatno modifikovati,
ali ipak. Smile


.


Poslednji izmenio Aleksandar65 dana Pet Jun 08, 2012 2:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
>>Bubamara<<
Akvarista



Registrovan: 06 Maj 2012
Poruke: 51
Lokacija: Serbia,France,Austria,Serbia

PorukaPoslao: Pon Jun 11, 2012 9:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aleksandar65,mislim da smo Cola i ja napravili lapsus kada smo ti toplo preporucili iz naseg licnog iskustva JBL kanister filter,nismo obratili paznju da je tvoj aqua samo 32l Sad
Ne zameri mi,ja sam ti takva odokativna....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 12:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav druze ,evo kao sto sam rekao bio sam kod druga koji ima probleme sa tetrinim kanisterima ,i on kaze bez obzira koja serija je u pitanju ,nisu uopste pouzdani ,i kaze da ga zaobidjes.pozzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Aleksandar65
Akvarista



Registrovan: 06 Jun 2012
Poruke: 41

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 1:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

>>Bubamara<< ::
Aleksandar65,mislim da smo Cola i ja napravili lapsus kada smo ti toplo preporucili iz naseg licnog iskustva JBL kanister filter,nismo obratili paznju da je tvoj aqua samo 32l Sad
Ne zameri mi,ja sam ti takva odokativna....


Hvala u svakom slucaju! Smile



surcinac ::
Pozdrav druze ,evo kao sto sam rekao bio sam kod druga koji ima probleme sa tetrinim kanisterima ,i on kaze bez obzira koja serija je u pitanju ,nisu uopste pouzdani ,i kaze da ga zaobidjes.pozzz



Hvala! Smile


Bio sam za vikend u zabranjeno reklamiranje na NBG i stvarno,
Tetra kada se uzme u ruke ne uliva poverenje po pitanju kvaliteta izrade.


Fluvali iz serije 05 izgledaju mnogo bolje, ali sam citao na netu da konstrukcijski nisu najbolje reseni,
navodno postoji tzv. bypass - ne ide sva voda kroz filtracioni materijal vec dobar deo prolazi pored nefiltriran.

Mozda je tako a mozda i nije,
dovoljno je da o tome pocnem da razmisljam a ne zelim. Wink




Narucio sam danas Eheim Ecco Pro 130
i nadam se da ce to biti to. Smile

Hvala svima jos jednom na savetima! Smile


.


Poslednji izmenio nemanjask dana Uto Jun 12, 2012 9:04 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Poslednji izmenio Aleksandar65 dana Uto Jun 12, 2012 1:40 am, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nemanjask: Zabranjeno reklamiranje
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Jun 12, 2012 5:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aleksandar65 ::
Fluvali iz serije 05 izgledaju mnogo bolje, ali sam citao na netu da konstrukcijski nisu najbolje reseni,
navodno postoji tzv. bypass - ne ide sva voda kroz filtracioni materijal vec dobar deo prolazi pored nefiltriran.

Mozda je tako a mozda i nije,
dovoljno je da o tome pocnem da razmisljam a ne zelim. Wink

To je tako kod svakog filtera ove vrste i to ne bez razloga.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License