Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 gupy Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
matrix95
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2012
Poruke: 13
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 29, 2012 2:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto mi je gupy pobledela nzm sta je u pitanju ???? Ako moze odgovor sto pre da bi zao sta da uradim jedan japanka narandzasta mi je uginula pre nekoliko minuta....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 29, 2012 2:31 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Ned Jul 29, 2012 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko je aq litara? Kolika je temperatura? Koja je filtracija? Sta imas od riba u aq? Da li je cikliran? Sve osnovno o akvarijumu treba da napises kako bi ti pomogli? A ovako je samo slepo nagadjanje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
matrix95
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2012
Poruke: 13
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 29, 2012 4:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aq je mozda 20L od ribica dve gupike (muzka zenska) 2 neonke terte, jedna kraljevka jedan cistac za mulj jedan za staklo temperatura oko 29C Imam pumpu Atman AT-600F 350l\h osvetljenje je lampa obicna sa sijelicom od 40w ali je okacena na zidu i visi iznad aq oko50cm
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
matrix95
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2012
Poruke: 13
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 29, 2012 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako moze odg. sto pre... o.O
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Ned Jul 29, 2012 8:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sledece sto treba da urads je da okacis sliku da bi znali u cemu je problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
matrix95
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2012
Poruke: 13
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 29, 2012 9:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nema veze za ovo pitanje sad imam jos veci problem nekako mi je iskocila iz akvarijuma nzm kako ali bio je zatvoren naso sam je posle sat vremena na podu STA DA RADIM..... vratio sam je u vodu....... Upala mi je u prasinu prvo sam je stavio u obicbnu vodu pa sam je vratio u akvarijum ima po sebi male sitne baloncice brat mi je rekao da sipam malo soli kaze on oko dve kafene kasicice ali ga nisam posluso stavio sam malo samo i da crvene su joj skrge... ODGOVOR STO PRE JE MOGUC Hvala unapred

PS: sliku nemam cim da slikam posto nemam foto aparat a mobilni kamera mi nije u redu


Poslednji put izmenio matrix95 dana Ned Jul 29, 2012 9:41 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thageriona
Akvarista



Registrovan: 09 Jul 2010
Poruke: 274
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Ned Jul 29, 2012 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zahtevanje hitnog odgovora nece pomoci... pogotovo ako nemamo ni sliku ni dovoljno informacija...
cini mi se da hoces da cujes bilo sta...
Imas deo za pocetnike, pa citaj malo...
Ako riba iskoci iz akvarijuma, onda u akvarijumu postoji neki problem (sto me ne cudi kod tebe) + akvarijum ti je prenatrpan i za zlatne ribice treba veci bla bla bla bla da si citao malo znao bi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Pon Jul 30, 2012 8:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja milsim da nemas dovoljno mesta u aq, i da ti ribe zbog toga crkavaju.... Japanka trazi aq minimum od 50l, a ti imas oko 20l plafon ti je tu negde oko 5 ribica.... Crne tetre su jatne ribice mora minimum 5-6 kom., kao i kraljevske... Citaj i citaj i citaj...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Jul 30, 2012 8:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

matrix95 ::
Zasto mi je gupy pobledela nzm sta je u pitanju ???? Ako moze odgovor sto pre da bi zao sta da uradim jedan japanka narandzasta mi je uginula pre nekoliko minuta....


Mislim da ti je jedan japnka uginula od srce napad kad video da se drugi riba valjala po prasina u tvoja soba.

matrix95 ::
Nema veze za ovo pitanje sad imam jos veci problem nekako mi je iskocila iz akvarijuma nzm kako ali bio je zatvoren naso sam je posle sat vremena na podu STA DA RADIM..... vratio sam je u vodu....... Upala mi je u prasinu prvo sam je stavio u obicbnu vodu pa sam je vratio u akvarijum ima po sebi male sitne baloncice brat mi je rekao da sipam malo soli kaze on oko dve kafene kasicice ali ga nisam posluso stavio sam malo samo i da crvene su joj skrge... ODGOVOR STO PRE JE MOGUC Hvala unapred

PS: sliku nemam cim da slikam posto nemam foto aparat a mobilni kamera mi nije u redu


Tvoja riba verovatno vodi poreklo od kamikaza i sklona je samoubistvu za opste dobro. Ako je vec skocila u prasinu verovatno bi trebao uzeti usisivac u ruke i malo usisati. Kad se ovo podvuce znaci da riba ne moze da te gleda u sobi punoj prasine i na ovaj nacin je zelela da ti skrena paznju.

Ako zelis odgovor na tvoje pitanje i da ti neko pomogne zar zaista mislis da postoje vidoviti ljudi koji ce ti sve reci na osnovu toga da je riba pobledela? Kad odes kod doktora i kazes mu da si pobledeo jel ti on odmah da recept ili trazi jos nekih detalja?
I pisite malo normalnije da se moze procitati ili nemojte uopste da pisete.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
Stefans
Akvarista



Registrovan: 29 Maj 2012
Poruke: 175

PorukaPoslao: Pon Jul 30, 2012 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kolika jetacna dimenzija akvarijuma?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jul 30, 2012 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je jednom iskocila gupika, ali to je bila posledica jurnjave po akvarijumu. Bila je van vode minut-2, posle sam je ubacio u malu posudu, i kasnije vratio u akvarijum. Sve je bilo ok.


Poslednji izmenio reventon dana Pon Jul 30, 2012 6:54 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Jul 30, 2012 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vidi se da necitate starije i lepljive teme po forumu. Najcrnje je kada neko nesto lupu pa jedva ostane ziiiiiiv
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
CoFi
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 30 Mar 2012
Poruke: 324
Lokacija: Aleksinac

PorukaPoslao: Uto Jul 31, 2012 5:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Gupika moze da bude na suvom dok ne crkne od gladi...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Soulsack
Akvarista



Registrovan: 05 Maj 2012
Poruke: 197
Lokacija: Heilbronn

PorukaPoslao: Uto Jul 31, 2012 7:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Savet druze, citaj, citaj, gledaj slike i jos malo citaj, i posle kreni od pocetka kako vaja.
suvise mali akvarijum za toliko ribica a i 29C je skoro pa previse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potrebne Gupy i Borci mikica555 Tražnja 0 Uto Jan 19, 2021 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa Gupy HITNO potrebna pomoc buki989 Bolest 6 Sre Jan 15, 2020 12:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupy BlekMoli Razmnožavanje 8 Čet Dec 06, 2018 5:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka crazy gupy ackoni Razmnožavanje 23 Uto Dec 30, 2014 2:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka zenke gupy ackoni Guppy fun club 1 Čet Dec 25, 2014 1:18 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License