Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 co2 manometar Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
djkodar
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2012
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

da li je moguce koristiti ovu vrstu manometra za co2 u akvarijumu? i ako moze kako bi se to nakacilo Very Happy
Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2012 11:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Desno ulaz sa boce, u sredini regulator pritiska, levo stelovanje protoka i protokomer. Sta te, konkretno, buni?
Vidim i kabl, pretpostavljam EM ventil, ali se ne vidi dobro sa slike.
Sta pise na crvenoj nalepnici?


Poslednji put izmenio Blue dana Pon Nov 19, 2012 11:31 pm, izmenio ukupno 2 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djkodar
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2012
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2012 11:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne mogu tacno da ti kazem ali cu do sutra znati jer je to od mog ortaka...
znam samo da pise da postoji grejac u sebi da se manometar ne bi zaledio ako se duze koristi...i kaze da ima finu regulaciju
e sad pored ovoga i boce za co2 sta mi je jos potrebno da bih mogao da izvrsim ubacivanje co2 u akvarijum???
nisam co2 nikada koristio a voleo bih da napravim svoju verziju bez da moram da dam 150 eura za nekog brendiranog pa molim za pomoc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djkodar
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2012
Poruke: 10

PorukaPoslao: Pon Nov 19, 2012 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

samo me interesuje pored ovoga sta mi je jos potrebno da bih pokrenuo co2 u akvarijumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Boca, creva i difuzor/reaktor za rastvaranje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
djkodar
Akvarista



Registrovan: 17 Okt 2012
Poruke: 10

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 12:13 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

aha
interesuje me jos da li je znaci dovoljna ova varijanta koja je na slici naravno sa ovim manometrom i da li je ovo dobro resenje
Image
Up-Aqua spoljni CO2 Atomizer 12/16 - Spoljašnji CO2 RO difuzor za cevi prečnika 12/16.

Image

Ovo je shema po kojoj se povezuje ovaj difuzor
Da li je to dovoljno i recimo brojac ali dobro sad mislim da to bas i nije potrebno

I jos jedno pitanje reaktor i difuzor da li i jedno i drugo ili samo jedno ili samo drugo???
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 20, 2012 9:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedno ili drugo. U akvaristici se, generalno, koristi termin difuzor za pasivno rastvaranje, npr. keramicke membrane, venturi vetili i slicno, a reaktor za nesto sto aktivno potpomaze rastvaranje, npr. pomocu toka vode i slicno.
To sto si naveo je sasvim dovoljno za probu, a onda ces znati da li ti treba precizniji iglicasti ventil i brojac mehurova, obzirom da je ovo sto imas predvidjeno za znatno vece protoke gasa od tebi potrebne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
mihajlo.m84
Akvarista



Registrovan: 07 Dec 2011
Poruke: 26

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 10:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad smo vec kod co2, da ne bih otvarao novu temu, imam jedno pitanje. Naleteo sam na besplatnu bocu od ARGONA 5L pa me interesuje, da li moze ta ista boca da sluzi za CO2. tj, ispraznim ARGON, napunim CO2
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 27, 2012 10:52 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno.................
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako se montira solenoid na ovaj mano... sstanko78 Ostala oprema 7 Ned Nov 22, 2020 9:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban Manometar za CO2 bocu buki989 Arhiva Malih Oglasa 2 Uto Apr 21, 2020 4:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Manometar i regulator pritiska DejanM1980 Ostala oprema 1 Uto Dec 17, 2019 8:57 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 manometar, igl.ventil, elektromag... manastiriste Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Feb 06, 2019 9:16 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 Boca i manometar - NS polke Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Okt 01, 2018 12:55 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License