Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mrezica za podlogu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2012 1:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cao svima

Postavio sam ovo pitanje na drugom mestu greskom pa evo ispravljam. Mozete ga obrisati tamo jer sam promasio temu ali novi sam pa mi nemojte uzeti za zlo.

Kupio nedvno akvarijum pa bi postavio jedno pitanje u vezi mrezice za podlogu. Kupio sam mrezicu za komarce da stavim izmedju htp-10 podloge i kvarcnog sljunka. Prao sam je, vetrio i opet prao ali ona se i dalje oseca na plastiku kao u kineskim prodavnicama. Da li je ok da je tako stavim ili ima neka stetna dejstva po biljke i ribe? Ili mozda treba da je tretiram nekako drugacije?


Poslednji izmenio nikouro dana Sre Avg 29, 2012 7:58 pm, izmenjeno ukupno 1 puta

Razlog izmene nikouro: Ispravljen naslov teme
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2012 1:22 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Ch.e.d.a.
Akvarista



Registrovan: 07 Jun 2012
Poruke: 91
Lokacija: Irig

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2012 6:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam je samo isprao pod tekucom cesmusom i pravac u aq i nije bilo nikakvih problema,mislim da taj "smrad" ne mozes isprati bez tretiranja nekakvim sredstvima sto ce mozda biti stetnije po aq....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
trba
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 26 Jun 2011
Poruke: 28
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2012 9:04 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da stavljas mrezicu. Ako stavis sljunak debljine oko 5 cm, nema potrebe za mrezicom. Mrezica zaustavlja kruzenje vode a kad tad ces pozeleti da biljke promenis sa mesta na mesto ili da ih zamenis sa drugom, a onda mogu nastati problemi. Mrezica ce uvek zadrzati deo korena u njoj i to ne valja za rast drugog bilja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2012 6:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa recimo da ce biti oko 5 prosek, nazad vise malo, napred manje... ali neki kazu obavezno mrezica zbog resadjivanja bas da se nebi digla cela podloga tom prilikom. Au Trbo bas si me bacio u dilemu Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2012 7:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mrezica je dobra zato sto se u tom slucaju ne podize podloga kada mora da se presadi neka biljka. U suprotnom se podigne oblak mulja pa moze da ti zagadi vodu.
Ja kod sebe nemam mrezicu i kada presadjujem biljke pazljivo ih izvlacim da bi se sto manja kolicina zemlje podigla i za sada nikakvih problema nisam imao. Na tebi je da odlucis. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2012 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobra je i mrezica za fasadu. Sace je malo krupnije tako da korenje ne zapinje za mrezicu, a samim tim, lakse se vadi biljka. Jedno do dva pranja toplo-vrelom vodom resice te svih sumlji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Svarog
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 87
Lokacija: Rakovac

PorukaPoslao: Sre Avg 29, 2012 9:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odluka je pala. Mreziva je zakopana Smile Cuo sam da se i lakse usisava dno pa je to presudilo. Hvala svima na odgovorima, mnogo ste mi pomogli!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kakvu podlogu koristiti nebojsar Početak u akvaristici 16 Čet Apr 26, 2018 1:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Floran zemlja za podlogu dule205 Početak u akvaristici 5 Ned Sep 25, 2016 5:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kvarcni sljunak za podlogu? vulex Početak u akvaristici 16 Pon Feb 08, 2016 3:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka mrezica pitanje Stefan062 Uradi Sam (DIY) 13 Pon Dec 07, 2015 8:34 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Predlog za podlogu vuja97 Podloga 3 Uto Mar 17, 2015 5:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License