Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Novi akvarijum predlozi/saveti Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
drdekzar




Registrovan: 15 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 16, 2018 6:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U planu imam novi akvarijum, dimenzije ce biti 90*40/50*40, to mu dodje oko 180l.Sad prva dilema je koji filter koristiti, tu bi voleo da cujem sta je najbolje, sta je na drugom mestu i neke predloge za:
Kanister(koji model za ovu litrazu)
Unutrasnji filter (koji model za ovu litrazu.
Plan mi je da cuvam Ciklide u njemu, eventualno Diskuse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 16, 2018 6:36 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Feb 16, 2018 10:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče kanister filtera, sve zavisi koliki ti je budžet. Ja ti svakako ne bih preporučio unutrašnji filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drdekzar




Registrovan: 15 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 17, 2018 10:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji kanister preporucujete za ovu litrazu, ne znam kako im se cene krecu pa ne mogu da znam da li imam problem sa novcem Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vukolic.Igor
Akvarista



Registrovan: 01 Mar 2015
Poruke: 68
Lokacija: Kostolac

PorukaPoslao: Sub Feb 17, 2018 10:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Atman ef 4
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drdekzar




Registrovan: 15 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 17, 2018 11:03 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cena jeste jaca ali nije nedostizna, mozda jos neki predlog
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 17, 2018 2:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Na tu litražu može i Atman ef-3 (800 l/h).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
drdekzar




Registrovan: 15 Feb 2018
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 17, 2018 10:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jeste malo jaca cena ali ako ce to najbolje da cisti akvarijum i pruzi srecu ribicama pokusacu da dobacim toliko:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 17, 2018 11:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To su najjeftiniji kanister filteri. Zato sam te i pitao koliki ti je budžet.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
simici789
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2012
Poruke: 639
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Feb 18, 2018 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako mozes uvek , ja bih pre ef-4 nego ef-3 😊. Ja sam na 160l imala ef-2, i on je super radio, ali bih sigurnija bila sa vecim filterom. Ovako sam dodavala najveci hf-600, sa povrsinskim skimerom. Takodje, racunaj da treba da ga napunis kvalitetnim filter materijalom. Predlazem sera siporax, easy lie symbionit ili Seachem matrix. Kosta na pocetku, a onda si miran .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Lenji Lisac
Akvarista



Registrovan: 08 Avg 2015
Poruke: 825
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Feb 20, 2018 6:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ukoliko imas mesta ispod akvarijuma mozes da odradis sump sa overflow box-om sa kojim ne mora da se sece/busi akvarijum da bi voda padala u sump. Mnogo je bolje resenje od kanistera, naravno ukoliko ima mesta, jer dosta vise filter materijala moze da stane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License