Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pecinica od bloka Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2012 10:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potreban vam je silikatan blok ili penobeton

Image

Uzmete prvo testeru i isecite zeljene dimenzije,zatim uzmite busilicu i pravite rupe gore,dole ili nekim drugim alatom i pravite kakve sami zelite.Igrajte se,jer je materijal dovljno lak i lako se prave rupe.Pravite ih raznih dimenzija i raznih dubina.


Image
Desno na slici je posle igranja sa testerom a levo je posle testere i busilice

Sada uzmete i dobro operete

Image



Mozete da ga ofarbate ali je bolje tako da ga tako stavite u akvarijum i posle nekog vremena ce prirodnije da izgleda

Image

Eto tako izgleda u akvarijumu

poreklo http://www.aquafanat.com.ua/fo.....p;id=39953


Poslednji izmenio VURDOK dana Pon Nov 12, 2012 10:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2012 10:53 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

cricket79
Akvarista



Registrovan: 07 Maj 2012
Poruke: 16
Lokacija: Kikinda

PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2012 11:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svaka cast,odlicna ideja,svida mi se! Interesuje me dali je to taj siporeks blok,koristi se u grdevini? Kod nas se bar tako zove!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2012 11:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mozes i taj koristiti i blokove za fasadu Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2012 11:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno! Veoma interesantno, i kad malo uhvati zelenu algu, bice bas prirodan ukras u akvarijumu! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Nov 12, 2012 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tako je Jovice Bravo


cricket79 Najbolje nadji blok za fasadu,moja preporuka


Poslednji izmenio VURDOK dana Pon Nov 12, 2012 11:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Zhorz
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 15 Sep 2012
Poruke: 907
Lokacija: Beograd, Karaburma

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koji je to blok za fasadu? znaci nije za gradnju siporex?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
VURDOK
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2012
Poruke: 275
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 4:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozete koristiti blokove za gradjevinu od penobetona i silikatan blok za fasadu



Image - za gradjevinu blok od penobetona


Poslednji izmenio VURDOK dana Uto Nov 13, 2012 4:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
matija2008
Akvarista



Registrovan: 23 Dec 2010
Poruke: 162
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odlicno izgleda!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 7:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kazes da siporeks blok treba samo oprati i otkuvati pre ubacivanja u akvarijum svi znamo da je siporek blok lagan sta mislite za pozadinu u akvarijumu napravljenu od siporeks bloka ??????lepiti parcice siporeksa za staklo u akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 7:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zanima me da li taj materijal menja hemizam vode..?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 8:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ko zeli da potruje ribe siporeksom ...
Ima li ko od dobrovoljaca ????
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto bi bio otrovan?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...neznam bas kako reaguje na vodu sa obzirom da su glavni sastojci siporeksa kvarcni pesak,krec, cement, gips i voda malo me brine ovo sto je krec i gipsa tu....VURDOK jesi ti ovo testirao kuci u svom akvarijumu ili sao trazis po drugim sajtovima pa prevedes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nazzia
Akvarista



Registrovan: 02 Jun 2012
Poruke: 402
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

calcijuma koliko hoces ako je taj sastav...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vjakov
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 25 Mar 2012
Poruke: 22
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Nov 13, 2012 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za siporex blokove znam da mogu u aq sa ciklidima bez problema,moze da se koristi i kao filter materijal(mehanicki) i dosta akvarista ga koristi jer im je sastav definisan na sasvim prirodnim osnovama(mogu da potrazim ako treba).Za penobeton sam pronasao sledece:

PENO-BETON se pravi dodavanjem specijalne pene betonsko malternoj mešavini. Ova pena se pravi od reagensa za PENO-BETON. To je visoko koncentrisana, visoko efikasna, malo dozirana tečnost koja se ubacuje sa vodom u generator za penu.U generatoru za penu reagens se razblažava sa vodom i nastaje rastvor koji se pod visokim pritiskom izbacuje kroz diznu za penu. Nastaje uniformna, stabilna pena koja je po zapremini 20 do 25 puta veća od početnog rastvora. Tako dobijena pena se određenoj količini ubacuje u mešalicu u kojoj je već napravljen malter po definisanoj preciznoj recepturi. Eventualno se polipropilenska vlakna i/ili aditivi za beton.

Iz svega ovoga nisam siguran da je bezopasno (ja licno ne bih probao) ali neka nauka kaze svoje hajde da neki tehnolog pomogne.Sta je reagens za PENO-BETON i kakvi su njegovi ostaci po stvrdnjavanju i malo sire ako neko poznaje ovu materiju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kinezi iz bloka 70 Slepi_Putnik Tražnja 0 Pon Sep 13, 2021 5:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Potrebna pecinica za akvarijum! Vladica Arsic Arhiva Malih Oglasa 11 Sre Sep 11, 2013 5:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pecinica od morskih kamencica za cory... VURDOK Uradi Sam (DIY) 7 Pon Nov 12, 2012 5:57 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka pecinica Sijam king Razno 2 Čet Avg 16, 2012 11:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License