Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Uginuce neonki Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 9:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem sa neonkama. Crkava jedna po jedna, nikad nije nekoliko odjednom bolesno, ovo traje vec 3 meseca , imao sam ih 15 i sad je ostalo 7. prvo pocinju da gube boju, izblede, pojave se bele fleke, onda im se deformise rep, posle nekog vremena sve teze plivaju prvo plivaju kla dnu a kasnije kao kamen padaju i pokusavaju da odu do povrsine, 2-3 dana kasnije uginu... kao sto sam naveo gore nikad nije crklo vise neonki odjednom, samo po jedna pa se posle razboli sledeca. pokusavao sam izbacivanjem cim primetim da je jedna bolesna ali nista. imam akvarijum 70 L pregradni filter, dobru aeraciju, probao sam sa plavim lekom, ne pomaze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Dec 22, 2012 9:46 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nije valjda da niko ne zna nista o ovome?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 8:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kada su stavljene neonke od prvog pokretanja akvarija jesi obavi cikliranje ,koliko cesto peres filter i kako ga peres ,koliko cesto mjenjas vodu malo vise napisi pa ti i pomognemo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neka bakterijska bolest ili ICH
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 8:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

naravno ciklirano je bilo, obavio cikliranje, perem filter jednom mesecno samo vodom, a menjam 2 puta mersecno, imam ih od aprila i sve bilo ok. imam i ancistruse koji su sasvim zdravi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 9:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

neonke su jako osjetljive ribice nepreporuca ih se odmah stavljati u akvarij jer su jako osjetljive
mjenjaj 30% vode svakih sedam dana znaci 20 L i to pripremite vode u karnisterima neka ti odstoji dva puta mjesecno je malo i vjerovatno da imas bakterijsku bolest
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 9:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izgleda li mozda ovako

Image

Uploaded with ImageShack.us
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 9:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto vise informacija das, pre ce ti neko pomoci.

Kakva je filtracija i kakva je filter masa? Da li imas biljke? Da li dodajes nesto od preparata u akvarijum? Da li si nesto menjao neposredno pre nego sto su pocele da ugibaju? U kakvoj vodi peres filter?

Bilo sta od toga moze da bude bitno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

TomaNG : ima tako bele fleke ali jos mnoooogo gore i kao sto sam naveo rep se deformisao. a filter imam unutrasnji sa tri pregrade, prva( sundjer, vata, sundjer, druga sundjer, prstenovi i kugle a treca samo prstenovi i pumpa za vracanje. imam biljke ali ne znam koje su. imam ih odavno.
podloga je treset nekih 5 mm i preko prezica pa sljunak 5 cm,
od preparata ponekad koristim antihlor.
filter perem samo u mlakoj ustajaloj vodi, kad menjam vodu stavljam samo onu koja je odstajala 3-4 dana. jedino sto sam promenio je ishrana... pre sam uzimao lisnatu rufuz hranu, posle sam uzeo neku markiranu isto lisnatu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 9:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako znate sta je preporucite i dajte savet sta da radim... koji lek itd?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 9:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvadi malo akvarijske vode u jednu posudu i u njoj dobro otopi sol (Sera ECtopur ili Tuzlansku sol)
ja sam na 35 L vode stavljao jednu cajnu zlicicu
jedini ti problem sto ancitrusi ne podnose i nemozes zbog njih koristit obicnu sol

sta napravit

pohvataj bolesne neonke i odvoji ih u karantenu il neku posudu drzi ih 20 minuta prethodno otopi malo soli i dobro izmjesaj uzmi vodu iz akvarija
Ako primjetiš da se riba počinje čudno ponašati i da se diže ka površini odmah ju vadi napolje i prebaci u akvarij. ovo radi ujtro i navece pa vrati u akvarij

Kad ribama otpadne to bjelilo ako imas nabavi vitamina koristim sera fishtamin stavi dublu dozu unutra
Glede raspadnutih peraja ako im nije otpala kost i ako je u okolini ostalo barem malo epitela tada će se regenerirati
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

filter peri samo u akvarijskoj vodi tj u onnih 20L kad mjenjas vodu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sasa-srb
Akvarista



Registrovan: 07 Apr 2012
Poruke: 183
Lokacija: Kosovska Mitrovica

PorukaPoslao: Pet Dec 28, 2012 9:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tomaNG ::
filter peri samo u akvarijskoj vodi tj u onnih 20L kad mjenjas vodu

hvala na odgovoru. pokusacu to ovih dana pa cu javiti rezultate
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
tomaNG
Akvarista



Registrovan: 27 Feb 2012
Poruke: 63

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 12:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ima li kakvih novosti
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Srky Boy
Akvarista



Registrovan: 28 Okt 2012
Poruke: 155
Lokacija: Velika Greda (Vršac)

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sasa-srb ::
prvo pocinju da gube boju, izblede, pojave se bele fleke,


Nisi naveo da li se radi o obicnim ili kraljevskim neonkama. Pretpostavljam da su obicne. One hoce da obole od ,,neonske" bolesti, a ovo sto si ti naveo odgovara opisu. Ako okacis sliku to ce olaksati identifikaciju. Od nje se ribe ne mogu izleciti. Kao sto rekoh od nje obolevaju samo obicne , ne i kraljevske neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest kod neonki nemanja172 Bolest 3 Sre Dec 23, 2020 1:05 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ishrana mladih skalara i 20ak neonki Običan Čovek Ishrana 2 Pet Apr 10, 2020 3:11 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Povezivanje neonki sa prigusnicom Psychofedex Rasveta 3 Ned Jan 26, 2020 7:11 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc oko mresta kraljevskih neonki Zelenizeleni Razmnožavanje 6 Pon Dec 09, 2019 4:36 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Savet oko neonki StefanPN Rasveta 5 Sre Nov 13, 2019 9:53 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License