Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Informacije o grejacu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Stevica1
Akvarista

Registrovan: 26 Nov 2012

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 3:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam grejac od 50w u akvarijumu od stotinak litara,malo manje (96). Temperatura je podesena na 24 stepena a grejac se pali na svakih ne znam dvadesetak minuta i onda radi isto toliko. Da li je to normalno ili je mozda zato sto je od samo 50w ili ne znam. Imam neki osecaj da cu da prodam akvarijum kad stigne racun za struju Very Happy Ako neko moze odprilike da mi kaze koliko te stvarcice trose itd. Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 3:51 am Snimi Poruku Nazad na vrh

Blue
Urednik
Urednik

Registrovan: 21 Jul 2009

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 9:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije nikakav problem da tacno izracunas koliko ce te kostati. Procenjeno vreme rada u toku dana pomnozis sa snagom, pa sa cenom struje. Smile
I ne iznenadis se. Smile
Inace, takav nacin rada zvuci korektno, grejaci imaju termostat sa odredjenim histerezisom. Na primer: podesio si zeljenu temperaturu na 24C. Grejac radi sve dok ne zagreje nesto iznad te temperature, recimo 24.5, a zatim se iskljuci i ostaje iskljucen sve dok temperatura ne padne ispod, recimo, 23.5. U stvarnosti to nije tako ekstremno, ovo vrednosti su uzete cisto radi objasnjenja. Odatle to ukljucivanje u ciklusima od po 20 ili koliko minuta. Kada ne bi bilo ovoga, grejac bi mogao da dodje u stanje da se neprekidno ukljucuje i iskljucuje.
jovica
Urednik
Urednik

Registrovan: 13 Maj 2012

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 1:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne opterecuj se grejacem od 50w. Potrebno je 20 sati konstantnog rada, bez pauza da bi potrosio 1KW struje, sto je kod nas nekih 4,5dinara. Da grejes sobu TA peci od 4,5KW, onda bi vec doslo u pitanje prodaja akvarijuma! Smile
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Informacije o Dostupnosti Egzoticnih ... amsterdamxxx Razno 5 Pet Sep 16, 2016 8:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka informacije-iskustva u vezi ventila Twister Ostala oprema 5 Čet Okt 01, 2015 10:14 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Srecni praznici i informacije o radno... AkvarijumCentar Akvarijum Centar 2 Sre Dec 31, 2014 4:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Dodatne informacije o bazi Morskih riba Blade Morske Ribe 2 Uto Dec 09, 2014 11:57 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zagrevanje klema i zica na grejacu bo... potpis88 Razno 8 Ned Sep 21, 2014 9:25 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 

eXTReMe Tracker