Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 pomoć za starog ljubitelja akvarijuma :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
barbus83




Registrovan: 29 Okt 2012
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veliki pozdrav svima!!!
Veliki sam ljubitelj akvaristike i imao sam akvarijum veoma davno koji sam poklonio:( ali znam da je u dobrim rukama jer je jos u funkciji Smile bio je oko 40l
E sad, danas sam nabavio jedan, koji je bio kod kolege poslednjih godina ( mozda do 10god.)
Dimenzije su 68x34x42, staklo je debljine oko 7mm. Ima sa spoljne gornje strane okrznuće ali kaze da je njemu takav vec neko vreme i da nije bilo problema.
pitanje : da li je to veliki problem ?
Dobio sam haubu sa jednom neonkom od 15w ali planiram da ubacim jos neku zbog biljki pa mi treba savet koje osvetljenje tj sijalice da koristim ? a za biljke ne zurim bar ne dok se ciklira
Panjeve koje sam dobio sam ocistio u vodi ali znam da treba da se prekuva ali ne znam kakav je postupak ( kuvanje u vodi sa solju pa koliko sati tj više od 3 , koliko puta itd
Šljunak znam da se kuva isto ali za njega mi nije problem jer kako panjevi tako i on , valjda ?
Grejač je od 100w aquel ako sam razumeo i mislim da je dovoljno , iste marke bi trebalo da je i pumpa od 300l/h mislim da je i ona dovoljna.
Mene za sada interesuje:
kako da prekuvam korenje i pesak ( moze i link gde mogu sam da procitam); pa cu kad se iskuva posle ovih praznicnih dana ( jer sad od keve ne mogu da dodjem na red za šporet:) ) da ga napunim da se ciklira koliko sam razumeo do mesec dana, do tada cu da vidim koje biljke cu da koristim a od riba bih neke muljase i prioritet su mi barbusi , mmm meni omiljeni i neonke a moze i predlog naravno samo da ima i barbusa Smile

Uf , za sada mozda sam se i raspricao !!! poz veliki i hvala unapred !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 5:41 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav za ljubitelja barbusa!!!evo ovde mozes procitati kako se sprema panj vinove loze,mangrov,ruzin koren,u principu isti nacin pripreme za svaki panj..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 6:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zaboravi da ostavim link

http://www.akvarijum.org/forum.....t1385.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 6:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro došao u klub ljubitelja barbusa. Vorens ti je već postavio gde možeš da pročitaš o pripremi panjeva. Pretpostavljam da si mislio na barbuse tetrazonere? Međutim, vrlo lepi su i barbusi titeje. Crvene su boje. Takođe, ja u svom akvarijumu sa barbusima imam i serpe, koje su ružičaste boje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vesa
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Dec 2010
Poruke: 8
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovako, ako je u pitanju okrznuce (kako sam kazes) onda je manji rizik nego kada je u pitanju naprsnuce tj. kad ima liniju gde je krenulo da puca, u svakom slucaju dali je bezbedno ili ne ne moze ti niko sa sigurnoscu reci.

Sijalice mozes kupiti u pet sopu ili ako kupujes na drugom mestu gledaj da imaju izmedju 5000 i 10000k (kelvina) oznaku to je kao spektar za biljke i to pise skoro na svakom pakovanju neonke ili stedne sijalice.

Korenje i sljunak ako su vec bili u aq. samo operi dobro a ako se prvi put stavljaju u aq. onda kuvaj, nece da skodi.
I barbusi znaju biti agresivni mozda ces morati da im biras drustvo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Dec 30, 2012 6:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam napokon izbacio nekih 120 kom ksifoa i napravio trampu za barbuse i tetre,vracam se mojoj ljubavi "barbusima",imam zelene,albino,tetrazone i titeje,a od tetri neonke i razbore za sad..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
decky
Akvarista



Registrovan: 14 Sep 2012
Poruke: 237
Lokacija: Mladenovac - Selters banja

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 1:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Deki,mojne da se pravis blesav znaaaaaaas Razz Very Happy

Gde su fotke barbusa i tetri, hmmmmmmmm ??????? Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 7:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

decky ::
Deki,mojne da se pravis blesav znaaaaaaas Razz Very Happy

Gde su fotke barbusa i tetri, hmmmmmmmm ??????? Wink

Hocemo slike!!! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
barbus83




Registrovan: 29 Okt 2012
Poruke: 0
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 31, 2012 9:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vesa ::
E ovako, ako je u pitanju okrznuce (kako sam kazes) onda je manji rizik nego kada je u pitanju naprsnuce tj. kad ima liniju gde je krenulo da puca, u svakom slucaju dali je bezbedno ili ne ne moze ti niko sa sigurnoscu reci.

Sijalice mozes kupiti u pet sopu ili ako kupujes na drugom mestu gledaj da imaju izmedju 5000 i 10000k (kelvina) oznaku to je kao spektar za biljke i to pise skoro na svakom pakovanju neonke ili stedne sijalice.

Korenje i sljunak ako su vec bili u aq. samo operi dobro a ako se prvi put stavljaju u aq. onda kuvaj, nece da skodi.
I barbusi znaju biti agresivni mozda ces morati da im biras drustvo.
Very Happy


Baš tako, u pitanju je okrznuće uz samu ivicu. Svakako da niko ne može da sigura ali pratićemo da se ne desi najgore.Razmišljao sam da li mogu da stavim nekakvu lajsnicu pomoću silikona ali videćemo.

Za sijalicu sam koliko toliko čitao i kad budem smislio koje biljke ( ili šta mi budete posavetovali) budem stavljao videću i za sijelicu. Znam da postoji različitih vrsta pa ćemo da vidimo.

Najveći posao mi je sada korenje, jeste bilo do skora u akvarijjumu ali se nataložilo svega na njima. Da li je imao (a imao je) problem sa algama ( ili se od stajanja nataložilo svega) oribao sam sa njih ni sam ne znam šta a bilo je bar par milimetara taloga. Koristio sam sve moguće četke da oribam i sad sam stavio u vodu da odstoji pa ču jos jednom da oribam pred kuvanje taman da prelistam taj link o kuvanju. Hoću zbog svega da ih otkuvam jer samo za par minuta u vodi posle ribanja pustili su boju a ne bih da se tako nesto desi u akvarijumu.

Za agresiju barbusa sam takodje informisan , kako prema drugim vrstama tako i prema biljkama ali sve će da namunjimo da njima bude potaman Smile. Mislio sam da ubacim jos nesto pored njih ali ima vremena da se opredelim dok sve dovedem u pcetno stanje .
Hvala puno i sve najbollje za praznike SmileSmileSmile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka formiranje novog akvarijuma thefezturtle Filteri i pumpe 0 Uto Apr 11, 2023 4:25 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ubiljenost akvarijuma Rooster Biljke 11 Sre Jan 04, 2023 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License