Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pomoć oko nedefinisane ribe Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 1:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Treba mi pomoć oko ove ribe za koju nikako ne mogu da utvrdim koja je.Imam dve i ponašaju se kao dva ludaka, samo jure po akvarijumu ali nisam primetila da su agresivni.Prodali su mi ga kao otocinklusa!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 1:17 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imamo li nekog vidovnjaka na forumu?
Ako ima nek se javi.
A dok se ne javi, mogla bi neka fotka, pa da "definisemo" Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 1:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Najverovatnije ti je to Gyrinocheilus aymonieri ,aiko bez slike je nemoguce 100% reci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ups, slika....stize..
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 2:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao sto sam i napisao ,pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

On samo podseca na otocinklusa... Na slici mi izgleda kao da ima bar 7-8cm, dok otocinklusi, koliko ja znam, ne prelaze 5.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Daka
Akvarista



Registrovan: 22 Dec 2012
Poruke: 133
Lokacija: N.S.

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 2:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Amonijer. Koliko znam vrlo "nestasna" vrsta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 2:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E "surcinac" stvarno si vidovit...ovo je stvarno ta napast a ja ih imam dva i sada moram odmah da ih vadim a kako cu to da izvedem pojma nemam...prodali su mi ga kao otocinklusa ali ja vidim da tu nesto ne štima!!!Užas od ribe nipošto je ne kupujte!HVALA
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hehehe ,nista tu smo jedni drugima da pomazemo.
Problem je kod te ribe sto ja ne znam da li je jedan akvarista voli,,em sto nije vredan u ciscenju algi ,em sto je agresivan i zan da ubije sporije ribice kao sto su skalari ,a i moze da poraste oko 15 cm ,tako da probaj da ga menjas za neku drugu ribicu i zahvali se prodavcu sto te je prevario.pozz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma opustenooo...nemam ja skalare nego DISKUSE / pa ti vidi gde sam ja...lete danas napolje kako znam i umem....(he he zvala sam lika da ih napeca)...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
aquasoil
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 04 Dec 2012
Poruke: 54
Lokacija: Bgd

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odnesi ti to onome koji ti ih je prodao pod laznim imenom, pa neka ti vrati pare ili zameni za neku robu.
Tih sitnih prevaranata je stvarno previse. Postoji i mogucnost da taj neko nije znao sta prodaje, ali je onda on prevaren, tako da i dalje vazi izjava za sitne prevarante.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
surcinac
Koristan akvarista



Registrovan: 28 Dec 2011
Poruke: 442
Lokacija: Beograd (Surcin)

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 2:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je jos veci razlog da ih izbacis ,jer kod diskusa kada osete mukus na njihovoj kozi imaju obicaj da se zalepe na njih i diskusi tesko da uspevaju da ih se otarase.
Ma to je sramota sto ljudi rade ,ajde da pobrkaju sijamsku algara i lisicu ,ali ovaj je ocigledno hteo da te prevari ,ali nije znao da ti iams vidovite prijatelje:)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
katarinajsmiljanic
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2013
Poruke: 13
Lokacija: Požega

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 3:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vidoviti super si a ja nemam iskustva i eto...a mislim da prodavac i nije hteo da me prevari vec se covek ne razume i eto ti problema...no, ucim polako pa mozda nesto i bude od mene...BAY
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaICQ broj
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam 2, zuta, i napadali su bukvalno sve ribe. Maltretirali su najvise korije, i zenku ancistrusa. U medjuvremenum jedan od ta dva je uginuo, ne zna se razlog, a drugi je ostao i i dalje pravio problem. Nisam namerno hteo da ga vadim, nego sam uzeo jednog malo veceg muzijaka ancistrusa. Od tada je prestao da napada zenku, ali i dalje napadao ostale stanovnike. E onda sam video maticnog otocinklusa u radnji, koji je neka 3 puta veci od njega. E njih dvoje se i dan danas svadjaju, mada ga otocinklus isprasi uvek Smile ne napada ostale ribice vise, a imam i skalare (par, koji bi ga mislim otresao da ih napadne jer su opasan dvojac)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
respectre
Akvarista



Registrovan: 09 Sep 2011
Poruke: 100
Lokacija: Srem

PorukaPoslao: Sre Jan 09, 2013 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Greska u proslom postu, nije maticni otocinklus nego kalopterus (lisica). nisam u mogucnosti da izmenim tekst, ne znam zasto..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Prepoznavanje ribe aqufini Afrički ciklidi 0 Pon Apr 01, 2024 12:35 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Da li smijem hraniti ribe crvima Luka2907 Ishrana 1 Pon Jan 15, 2024 6:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Praćenje od početka uz pomoć tropica ... sallediznilend Početak u akvaristici 0 Pon Feb 14, 2022 8:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Ribe za morski akvarijum do 15L? frenkdogg Ribe 5 Pon Dec 27, 2021 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mutna voda i ribe na povrsini Bagzi80 Početak u akvaristici 12 Sre Okt 27, 2021 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License