Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Propadanje Valisnerije Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mitar
Akvarista



Registrovan: 24 Avg 2012
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je dubine oko 35cm,biljka se nalazi uzadnjem planu od rasvete imam jednu neonku od 15w(kvalitetniju) i jednu od 8w t8 mislim da je.Akvarijum je oko 50l.
Biljka je pocela da propada kad sam skratio njene pelcere na pola i od tad ne napreduje samo pusta nove izdanke i oni porastu oko 10cm i ona pocinju da propadaju. evo slike kako izgleda biljka
http://imageshack.us/f/845/img3130q.jpg/
Vodu menjam svakih 5 do 7 dana.
U cemu moze biti problem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 4:37 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 4:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta imas od ribica u akvarijumu !kakva ti je podloga?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mitar
Akvarista



Registrovan: 24 Avg 2012
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 4:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam zivorotke(gupike i moly),muljase 2 komada i dva ancistrosa.
Podloga je kvarcni kamen,sitan je ali mislim da je sasvim dobar za biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 4:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako je ovo slika tvojih biljki onda izvini dosta lose izgledaju nesto kao da ih gricka probaj da dodajes co2 mozda uspesno krenu ako nista nebudes uradio javi mi se na pp za mesec dana dacu ti neki pelcer srecno
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mitar
Akvarista



Registrovan: 24 Avg 2012
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 5:41 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moguce da ih jedu puzevi (malezijski puzevi) od deset kliko sam ih imao u pocetku do sad sam izvadio oko 100(za 3meseca)i bacio.Jel moguce da njihovi malci jedu biljke ili koren?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
cojasoko
Akvarista



Registrovan: 12 Sep 2012
Poruke: 182
Lokacija: smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 7:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja imam valisneriju i gomilu malezijskih puzeva i valisnerija raste odlicno tako da ne verujem da je jedu puzevi
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milostzr@gmail.com
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Apr 2012
Poruke: 108
Lokacija: Raca

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 9:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nejedu ih puzevi sigurno ja imam prasumu valisnerije u zvom akv.i imam 3 odrasla puza amazonca i gomilu onih sa spiralnom kucicom zaboravio sam naziv,evo i slike
Image
znaci nikakvu prihrahnu ne sipam u vodu niti sam sipao pre,a podloga mi je stara 3 god.nije menjana,i co2 neubacujem od kad su prvi pelcari zasadjeni pa su savrsene biljke,mozda ti je lose svetlo ili ti je voda tvrda,neznam sta moze da im smeta da ovako propadaju
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 9:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slabo svetlo cini mi se. Ja imam nekih 32-33l vode, imam 15w stednu i 8w neonku. Pa malo kuburim sa svetlom, nije mi bas idealno. A mozda su ti i stare neonke. Kad si ih zadnji put menjao? Kad nista ne raste, valisnerija mora da raste! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliki foto-period koristis? Koje jos biljke imas tu? Da li i one propadaju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mitar
Akvarista



Registrovan: 24 Avg 2012
Poruke: 31
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fotoperid je do skoro bio 5-2-5 sad je 4-2-4.
U akvarijum imam ja mislim Anubias jednu koja je postavljena na drvetu i to pri povrsini akvarijuma i ona raste i stalno pusta nove izdanke.moguce da je zbog svetla
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojacaj malo svetlo. Pa javi jel ima poboljsanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 10:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Valisneria nije toliko zahtevna po pitanju svetla. Kod mene je rasla i pri slabom svetlu. Ne znam koliko dugo je imas, ali evo sta se desavalo kod mene.
Dobio sam 2 mala, nikakva, budjava pelcera i zasadio ih. Prvih 2 meseca nije bilo nikakvog napretka. Posle toga, krenuli su novi izdanci, ali nisu prelazili 10ak cm. Posle 3-4 meseca, krenula je da se razmnozava i da raste kao luda. Da je ne kratim, sigurno bi narasla do metar Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zileks
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 27
Lokacija: Brčko

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 10:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što reventon reče valisneria uopšte nije zahtjevna po pitanju svjetla. Imam je 5 - 6 god. i uvijek je rasla ko luda mada voli malo hranjive podloge . Kod skraćivanja same biljke uvijek mi se dešavalo da list koji skraćujem uvijek propadne tako da sam počeo da skraćujem skoro do pdloge ili lagano čupnem sa pincetom do podloge. Mislim da sam već prije negdje pročitao da valisneriju nije preporučljivo skraćivatiupravo zbog propadanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 10:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I nije preporucljivo, ali sta da radimo Very Happy. Ja sam u malom akvarijumu visine 25cm imao pelcere duge po 60cm, i morao sam da ih redukujem. Dobro je sto se brzo razmnozava, pa listovi koji pocnu da propadaju, brzo budu zamenjeni novima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
zileks
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2010
Poruke: 27
Lokacija: Brčko

PorukaPoslao: Pet Jan 18, 2013 10:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E druže Mitre sad vidjeh da ti je podloga kažeš kvarcni kamenčići i ništa više jel tako ? Utom slučaju i nije čudo što neraste jer kvarcnikamenčići , pijesak i sve što je " kvarcno " uglavnom je inertno što zanči nije hranjivo tj. valisneriji treba malo hranjive podloge ili nešto od hemije da dodaš .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Presađivanje valisnerije Nikollo Biljke 1 Pet Jan 14, 2022 6:17 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Propadanje peraja pa uginuce gupika uki01 Bolest 4 Sre Sep 04, 2019 10:21 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Propadanje biljaka WoodyAllen Biljke 37 Pon Avg 26, 2019 11:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Apistogramma Cacatuoides - propadanje... Lenji Lisac Bolest 1 Sub Maj 28, 2016 3:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Propadanje starih listova... trna88 Biljke 8 Sub Jul 18, 2015 8:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License