Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Problem sa grijacem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2013 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E ovo se desava kad se vjeruje prodavcima...Grijac sam nekoliko dana drzao pola izvan vode i pola pod vodom.Prodavac mi je rekao da je tako pravilno,ali vidim da pregrijava.Kopam po stvarima nadjem kutiju od njega i vidim kako je pravilno Shocked Namjesten je na 26 stepeni,da li je moglo sto da mu bude zbog nepravilnog ubacivanja.Akvarijum je 37 litara osvjetljenje 2 neonke po 9W,da nije mozda od njih?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2013 9:22 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2013 9:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda se svakako greje od sijalica, u zavisnosti koliko sijalica imas u nekim slucajevima ce grejati kao i grejac.
Ne razumem tvoje pitanje, da li ti temepratura koju si postavio na grejacu nije ista kao u akvarijumu ili je nesto drugo u pitanju?
Ako grejacu nije bilo nista do sad onda mu nije naskodilo to sto je do pola vireo iz vode.
Problem kad grejac nije potopljen ceo je u tome sto se staklo pregreje i pukne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2013 9:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro je meni se nista nije desilo,da bas sam to htio da pitam,podesio sam na 26 stepeni a temperatura je 29,veoma cudno.Sta da uradim da smanjim temperaturu,da li da podesim grijac na 23-24 stepena?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2013 9:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uobicajeno je kod jeftinih grejaca da skala malo laze, pa jos ako imas i jeftin termometar koji ce takodje da laze eto ti velike razlike.
Smanji malo temperaturu na grejacu, na 23-24, pa onda probaj da testiras sa jos jednim termometrom, ako oba budu pokazivala istu temperaturu onda te skala na grejacu laze.
Koliko ti se voda zagreje od sijalica je najbolje da proveris ujutro cim ti se svetla upale pa opet proveri uvece pred gasenje i videces koliko se u toku dana zagareje voda usled osvetljenja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2013 10:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala puno Fiber Very Happy !!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Uto Jan 29, 2013 10:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E da i grijac je kostao 9 eura sad ne znam jeli to jeftino,a termometar 1 euro i 20 centi.Jeli to nekvalitetno?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2013 11:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora uvek cena da diktira kvalitet, moze trgovac da podigne cenu pa da nesto sto je jeftino prodaje skuplje i da it mislis da je kvalitetnije.
Marka grejaca je ta koja ce ti reci da li je kinez ili nesto kvalitetnije. U svakom slucaju to sto si kupio spada u jeftinu i manje kvalitetnu opremu, al bitno je da ti vidis koje su joj mane pa da ih ispravis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gavran
Akvarista



Registrovan: 18 Jan 2013
Poruke: 53

PorukaPoslao: Sre Jan 30, 2013 4:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

U redu,cini mi se da je kinez,marka je RS Electrical.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License