Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum bolan Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

- Zapremina 85 litara, 70 cm x 38 cm x 32 cm (S x V x D )
- Osvetljenje obična neonka sa armaturom T5 13W
- bez hranjive podloge, kvarcni šljunak
- biljke u planu kad sredim adekvatnu rasvetu, za sada samo ricia
- red moor wood
- ribe: 5 x Corydoras panda, 1x ancistrus, 1 x japanka
- grejač atman 200w
- stakleni filter sa 4 komore, 70 cm x 38 cm x 12 cm
- za vraćanje vode u akvarijum iskoristio sam glavu potopne filter pumpe Atman F102

Akvarijum je u funkciji 40 dana.
Malo je potrajalo rešavanje problema sa mutnom vodom, ali polako ulazim u štos sa problematikom.

U planu mi je da zasadim par biljki zadnjeg i prednjeg plana, još nisam odlučio koje, malo sam ograničen širinom akvarijuma od 33 cm.
Kad se malo stabilizujem sa radovima oko sredjivanja akvarijuma i opreme, u planu mi je da ubacim još barbuse tetrazone zelene.
Razmišljam izmedju neonki ili razbora galaxy. Neonke lepo izgledaju kad je jato što veće, ali nisam siguran koliko mogu njih da ubacim u moj akvarijum.


Prilično sam nov u ovome, zato svaki predlog, komentar i kritika je dobrodošla.

U nastavku su i slike, slikane sa HTC Desire HD, voda je malo mutna jer sam petljao po akvarijumu, videćemo kako će da izgleda ujutru.

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:22 am Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja mislim da je ovo obicna mahovina, a ne riccia Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

O daa, hrkljus domene Smile

Cini mi se da je u pitanju Taxiphyllum barbieri... onda je skidam sa onog kamena i prebacujem na panj
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ne brini zbog zamucivanja vode, to je normalno na pocetku. I sipaj vodu toliko da se ne vidi povrsina, izgledace lepse.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Vec sam oguglao na probleme mutne vode Smile
Nisam siguran koliko mogu jos da sipam vode zbog nivoa vode u filteru, malo sam se z#$% kod dimenzionisanja filtera, visina mu 38, a komplet akvarijum 48, a pregrade u filteru su visoko, tako da mi je nivo vode na granici prelivanja.
Probao sam da postavim jos jedan stiropor ispod filtera, ali sam imao problem sa prelivanje vode u akvarijum, pumpa brze povuce vodu, nego sto se prelije iz akvarijuma u filter.
danas sam celi dan eksperimentisao, ovo je neki nivo koji sam uspeo da postignem, a da voda kruzi normalno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Posto imas inertnu podlogu, dobro razmisli sta ces od biljaka da stavis. Ovo ti kazem iz licnog iskustva.
Zanimljiv pocetak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 12:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ah, znam... akvarijum je postavljen brzinski, pa sam preskočio postavljanje hranjive podloge... sad se kajem Smile
Da imam gde sa ribicama, sve bi izvadio napolje i krenuo ispočetka, ali imam nadzornog organa od 5 godina kojoj moram da podnosim izveštaj o izmenama i brojnom stanju ribica, tako da... šta je tu je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 1:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ili podigni filter stiroporom, ili zalepi crnu traku tako da se ne vidi površina vode. To treba uraditi ne samo zbog estetike nego i zbog rasipanja svetlosti iz haube. Da bipoboljšao kvalitet podloge možeš da upotrebiš osmokot. To su granule koje se ubacuju u podlogu i ispuštaju sve potrebne materije. Imaš informacije na forumu o tome. Osmokot se prethodno zaledi, pa u vidu kockica leda se ubacuje u podlogu. Inače, isplutaće na površinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vukota
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2012
Poruke: 63
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 1:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes ubaciti osmokot po malo u neku najlonsku carapu ili nesto slicno pa bocni pod koren.Takodje mozes i zemlju na isti nacin ili da je stavis u filter.Biljke uzimaju hranljive materije i preko lista pa ti ova varijanta u filteru moze malko pomoci
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vukota
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2012
Poruke: 63
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvini Horus,preduhitrio si me Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaću ponovo sa dodatnim stiroporom, izgleda da prvi put nisam uradio nešto kako treba.
Nešto sam razmišljao da uradim novu haubu sa pratećmo rasvetom, po uzoru ne neke sa foruma.
Staklene pregrade bi onda podigao na nivo sadašnjeg poklopca i time bi dobio dodanih 12 cm iskoristivog prostora u akvarijumu, što mi je više nego dovoljno za backup u slučaju prelivanja filtera. U tom slučaju bi mogao da podignem i nivo vode iznad crne trake.

Hm, ta fora sa čarapom mi je interesantna, probaću definitivno, prvo da obezbedim pravi rasvetu.

Šta da stavim na otvore prelivnih cevi? Misio sam da zatvorim čarapm, ali onda krupne nečistoće neće prolaziti do filtera?
A ne mogu da ostavim ovako bez zaštite, juče mi je japanka ladno prošla do filtera kroz cev.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 2:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vukota ::
Takodje mozes i zemlju na isti nacin ili da je stavis u filter.Biljke uzimaju hranljive materije i preko lista pa ti ova varijanta u filteru moze malko pomoci

Nece pomoci svim biljkama posto ima biljaka koje se hrane iskljucivo preko korena. U svakom slucaju ima boljih nacina za prihranu preko vodene kolone od tog stavljanja zemlje u filter.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 2:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

bolan970 ::

Šta da stavim na otvore prelivnih cevi? Misio sam da zatvorim čarapm, ali onda krupne nečistoće neće prolaziti do filtera?
A ne mogu da ostavim ovako bez zaštite, juče mi je japanka ladno prošla do filtera kroz cev.

Neku krupniju mrezu, na primer mrezu za komarce.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vukota
Akvarista



Registrovan: 21 Mar 2012
Poruke: 63
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 2:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nista bez tebe chikavili.Receno je da malko pomogne a ne da je to apsolutno resenje.Za biljke koje se iskljucivo hrane preko korena stavljamo zemlju ili osmokot kao najbolje resenje.Vodene kolone hrane koren kao i rastvorene materije iz zemlje samo je pitanje u kolikoj kolicini.Ako mozes pomozi coveku ako ne molim te nemoj ni da ulazis u tudje postove.Zemlja je jeftinija od kupovne prihrane i zato je dosla pod mozda.
@ bolan 970: Ja sam kod mene za dovodnu cev u filter stavio crevo od sifona(plasticno).Jedan kraj sam zabio u zemlju,tj otvor creva, i onda izbusio dosta rupica po visini.Dovoljno su male da ribe ne mogu da prodju a dovoljno velike za skupljanje prljavstine
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 28, 2013 3:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne brini vukota, ja i pokusavam da pomognem coveku tako sto iz licnog iskustva prenosim da ne mogu sve biljke adekvatno da se hrane preko vodene kolone. Ja probao pa uvideo da ne moze i sada pokusavam to iskustvo da prenesem drugome.
Kada sam ja poceo, neki su mi rekli da ne mora hranljiva podloga i da moze da se prihranjuje preko vode, ali mi niko nije rekao da to jednostavno ne vazi za sve biljke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License