Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Glava AT - F102 Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 2:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hteo bih da koristim ovu glavu, bez segmenata, ALI vakum gumice su postavljene na kućištu filtera. Kako sada da postavim prilepke na samu glavu ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 2:08 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 2:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pretpostavljam da hoces da je koristis za spoljni filter...?
U tom slucaju, ne moras da stavljas vakum gumice. Ja sam za glavu privezao sundjer i samo je spustio na dno. Radi bez problema Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 3:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je i meni palo na pamet, ali ja bih radije da je zalepim za staklo, pa rekoh možda neko ima neko elegantno rešenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijam king
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 06 Jan 2012
Poruke: 118
Lokacija: Subotica

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 3:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si siguran da filter(takav kaka je)neces vise koristiti samo prepilas deo sa gumicama i stavis na mesto gde treba da ide Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kupi vakum gumu vecu, zalepi je pri vrhu ili sa spoljne strane filtera, glavu filtera vezi strunom i to onom za sarana! Smile Drugi kraj vezi za vakum gumu i uzivaj. Moja aquael ima fabricki neku kao okaciljku podesivu po visini za kacenje na stranu akvarijuma+vakum gume 4 kom koje su dotrajale i nisu u funkciji.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 3:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E kinže, to je već ozbiljan predlog. Velike su šanse da ću baš to i da uradim ali još malo ću da maltretiram mozak. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kod mene takodje nisam zalepio glavu za staklo, vec kad sam je nabio na prelivnu cev, ona slobodno visi i ne dodiruje nijednu stranu komore, time je i njen sum sveden na 0. Kako je zalepim, cije se mala vibracija..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 3:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice, i o vezivanju sam razmišljao samo bih ja pokušao sa onim plastičnim vezama, onim sa zubićima. Provučem i zategnem pa da vidimo čija majka...
To ću svakako da probam prvo.
Hvala dobri ljudi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 3:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aaa ček, ček, ti misliš da obesim glavu da visi ? Hm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 4:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je isto kao i kod kolege Looniza. Samo što sam ja gumicom za tegle pričvrstio dva sundjera sa strane, da ne dodiruje staklo.
Ne koristim vakum gumice sa pumpe jer mnogo tandrče kad se zalepi (SOBO 1770).
A i te plastične veze nisu loša ideja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 4:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kod mene je sistem kao kod Looniza, samo između cevi i stakla stavi malčice sunđera, da zbog kontakta sa staklom ne proizvodi vibracije i zujanje. Dakle, baš između lulice i stakla staviš sunđer. Motorna glava onda visi u filteru i ne dodiruje staklo filtera.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
stanomir
Akvarista



Registrovan: 14 Mar 2013
Poruke: 43
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 5:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma zali to betonom, a mozes i pistoljem sa plasticnim lepkom da zalepis 4 parceta stapica za usi i na kraju ih samo upaljacem malo zatopis tako da lepo upadnu u vakum gumice. JA SAM NA DNO FILTERA STAVIO SUNDJER I NA NJEga spustio motornu glavu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 5:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nesha barajevac ::
Aaa ček, ček, ti misliš da obesim glavu da visi ? Hm.

Probaj, ako ne strunom, onda bakarnom zicom, naravno izoliranom. Iseces dovoljno dugacku, presavijes na pola, iseceni krajevi zice van vode, zbog za svaki slucaj! Smile Taj kraj van vode, napravis-savijes kao kuku i okacis. Glavu zakci na drugi kraj, a mozes i strunom da je obmotas nekoliko puta i vezes za vec spremljenu kuku. Evo ti slika da lici na ovo:

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 5:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image
Ovako je kod mene i visi. E sad ti moras tako nesto ali u diy varijanti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Apr 14, 2013 6:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jovice, kad vidim iza filtera produzni kabal pod naponom hvata mne jeza.. Jedna mala kapljica i ode sve u p.m. Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Motorna glava Malina Filteri i pumpe 2 Čet Jan 16, 2020 10:42 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Atman At-f102 misljenje? *Pocetnik *help axentije Početak u akvaristici 0 Sub Jul 20, 2019 2:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka motorna glava Loco-Serbia Filteri i pumpe 7 Pon Jan 04, 2016 11:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Motorna glava WP 880 Dzoni Filteri i pumpe 4 Čet Feb 12, 2015 1:19 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Atman AT-F102, kotilice, razbore. crvić Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Nov 18, 2014 6:07 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License