Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Pajko




Registrovan: 30 Mar 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2013 11:29 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima , koliko Vas ima ...

Uzeo sam akvarijum od 50l , par crne moli , par zute moli , par ksifo , 1 muzjak gupi , 2 zenke , 4 neonke , 2 cistaca , obicna kako im bese ime Smile

kakav je sastav akvarijuma , ne zelim da trpam mnogo ribica , vec sam gledao da uzmem mirnije , ako nisam pogresio .

Hranim ih tubiflex kockicama ...

Vase misljenje i pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2013 11:29 am Snimi Poruku Nazad na vrh

bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2013 11:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ono sto ce ti svi reci je "postavi neku sliku akvarijuma"

Opisi jos kakva ti je filtracija, podloga, rasveta, grejanje...

P.S. obavezno pre slikanja akvarijuma izvadi skoljke, zamkove i kovcege sa blagom... ako ih imas Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Milos987
Akvarista



Registrovan: 22 Jan 2012
Poruke: 101
Lokacija: Grdelica

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2013 3:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav Pajko.
Ovako na prvi "pogled", ribe su OK.

Savetovao bih ti da uzmes jos dve vrste hrane pa da im kombinujes.
Tubifeks im ubacuj svaka 3 dana, vrlo je kalorican i nije preporucljiv za svaki dan.
U medjuvremenu, lisnata, dzigerica, spirulina tablete... Mozes lako i neku DIY hranu da smuckas, ima puno recepata ovde.
Forum je pun saveta, samo treba da se cita... Wink

Srecan pocetak Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Mar 30, 2013 8:39 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja se samo nadam da nisi samo sipao vode, pustio grejac da odradi svoje i otisao po turu riba iz shopa? Kao sto vec rekose, sta imas od filtracije, neka slicica ako moze, i njbitnije jel je cikliran akvarijum? pozdrav i srecno ti bilo, da bog da se "navukao" na akvaristiku! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pajko




Registrovan: 30 Mar 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2013 6:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne , ciklirao sam vodu 24h ...

Ubacicu sliku ubrzo , nije mi tu kabal ...

Tubifeks sam im smanjio , ubacujem im sa njih i povrce , bareno , naisao sam na to na forumu , jedu i to i tubifeks ...

Uzecu jos par hrana cisto da im menjam , hvala na savetima .

Pozdrav !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2013 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pajko ::
Ne , ciklirao sam vodu 24h ...

Ubacicu sliku ubrzo , nije mi tu kabal ...

Tubifeks sam im smanjio , ubacujem im sa njih i povrce , bareno , naisao sam na to na forumu , jedu i to i tubifeks ...

Uzecu jos par hrana cisto da im menjam , hvala na savetima .

Pozdrav !

Druze, pomesao si sve. Bojim se da te ne boli glava kasnije. Procitaj sve sa ovog linka;
http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2013 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj, kakvo cikliranje za 24 sata?! Pa toliko je potrebno samo da hčor isčili. Biće opasno za ribice zbog povećanja nitrita u akvarijumu. Nabavi malo vode iz nekog drugog akvarijuma, ili malo filter mase iz nekog spoljašnjeg filtera. Tako ćeš zapatiti korisne bakterije. Zasadi brzorastuće biljke i menjaj vodu (naravno ne svu) malo češće.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pajko




Registrovan: 30 Mar 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Uto Apr 02, 2013 8:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok hvala na savetima , 2 / 3 vode izbacim i ubacim novu ...

Za sada ima 10-ak dana , sve je ok , odradicu to sto ste mi rekli ... Hvala !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Oljisa
Akvarista



Registrovan: 15 Jan 2012
Poruke: 519
Lokacija: Belgija

PorukaPoslao: Sre Apr 03, 2013 1:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Joj nadam se da nisi izbacio 2/3 vode koja je vec stajala 10 dana Sad Javi sta i kako i samo strpljivo + procitaj onaj link sto ti je Jovica postavio. I uvek pitaj i sumnjaj pre nego sto ista uradis, pa kad udjes u stos onda samo opusteno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pajko




Registrovan: 30 Mar 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa sta i kako ... imam 20 -ak novih Gupika Very Happy

Imam kotilicu , pa eto da se zanimam , smrvio sam hranu , one listice , ali mali nisu jeli , valjda jos nisu gladni !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ako su se tek okotili, imaju zumancanu kesu iz koje crpe hranu, ne treba da ih hranis i dzabe prljas vodu sve dok je ne potrose, a to ces sam na oko videti Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pajko




Registrovan: 30 Mar 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zanimljivost , da je gupika , tek nakon izbacivanja zadnjeg malca , pocela da ih jede i juri
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Uku
Akvarista



Registrovan: 01 Jul 2011
Poruke: 88
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 11:48 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Većina živorotki su kanibali i to nije neobično ponašanje kod gupija. Iste takve su ti i moli i ksifo i platike. Pojedine vrste čuvaju ikru to radi mužjak borca na primer a pojedine vrste čuvaju mladunce ali to su izuzeci od pravila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pajko




Registrovan: 30 Mar 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Pet Apr 12, 2013 11:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam , mislio sam da ce ih jesti pri izbacivanju , jer su mali poceli da idu na gore , ali ih ona nije dirala , svejedno , to sto je ostalo , nagruvacemo Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Pajko




Registrovan: 30 Mar 2013
Poruke: 1

PorukaPoslao: Čet Maj 02, 2013 5:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Black moly izbacila oko 20 - ak komada ... imam 3 crna skroz , a ostali su sareni , zuto - crni , da li ima i sarenih ili ce se iskristalisati samo jedna od tih boja ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License