Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Koi SAran pojeo cistaca Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
vkurko
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 37
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 10:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi pomagajte procitah tamo na jednoj temi da mora da se vodi racuna da velika riba ne postane toliko velika da pojede neku manju, ali nisam racunao da ce mi koi saran u akvarijumu porasti do duzine sake da dobro ste procitali duzine sake i juce mi je pojeo jednog cistaca koji je anzalost bio malko veliki za njegovo grlo i tako ostao zaglavljen! Juce popodne ulovio sam mrezicom sarana i probao da izvucem cistaca iz usta ali nista jos gore a sada Koi SAran pliva sa prilicno otvorenim ustima i nemoze da jede hel je inace pojeo pozamasan komad mesa (citaj cistaca). Ko moze nek pomaga!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 10:08 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 10:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koji čistač je u pitanju? Probaj sa nekom pincetom ili žicom da ga izvučeš, samo pazi da ne povrediš šarana. Gadna situacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vkurko
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 37
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 10:51 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Cistac je plavkast sa krljustima i veci je kod glave, a inace koi saran je dugacak 17 cm i veoma je porastao od novembra prosle godine! A probao sam prstima ali da ga vatam i da pincetom vadim eeeee to je operacija!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
vkurko
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 37
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 11:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bas sam ti pomogao oko naziva cistaca sad!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 11:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koridoras paleatus, bodljikava peraja, tako da ga je gutao od glave i sad se zaglavio i ni makac. Tesko da ces nesto moci ,a da ne povredis sarance! Smile
P.S Za sve pocetnike:
Eto zasto su koi sarani za vrtna jezerca ,a ne za akvarijume!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 11:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kao krajnju opciju (ponavaljam KRAJNJU) pokusaj koridorasa gurnuti do kraja u šarana.

realno šarani nisu za akvarijuma, al od volje ti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vkurko
Akvarista



Registrovan: 12 Maj 2013
Poruke: 37
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 11:57 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci operacija, ako ne na kraju TIGANJCE? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma jok druze, pošto je čistač gotov ( muerto ) a šaranče živ, mokar peškir na sto i šaranče na peškir , jednom rukom mu drži otvorena usta a drugom makazama u ustima prepolovi čistača u recimo dva uzduž i dva popreko i pincetom vadi delove, ovo ti je poslednja solucija da spasiš prase ( šaranče )...
Nema druge, moraš da izvadiž tog čistača...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 12:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ma samo peraje preseces, otice on onda Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
dundee
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 231
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 12:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i brišite temu da ne bi krivolovci počeli paleatuse kupovat i kedrovat ih za šarana Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

vkurko ::
nisam racunao da ce mi koi saran u akvarijumu porasti do duzine sake da dobro ste procitali duzine sake


Da si ti ziv i zdrav, mogu oni da porastu i do duzine ruke Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
muzicar
Akvarista



Registrovan: 10 Nov 2011
Poruke: 164
Lokacija: Zrenjanin

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koi saran ti je isti kao i nas domaci saran samo sto je koi saren.I ti si prvi slucaj kod kog sam cuo da je koi napao korija
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Doc
Akvarista



Registrovan: 15 Mar 2013
Poruke: 128
Lokacija: Beograd/Čukarica

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 1:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja čisto sumnjam da ga je iz čista mira napao, mora da je Cory zveknuo i ovaj ga "usisao"... Šaran ko šaran, samo da krka.. Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 2:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa mislim da grešite, šaran u osnovi ima mesnu ishranu u prirodi, školje, puževe, rakove, gliste, ribice ... sad pošto se uglavnom hrani na dnu verovatno mu ovaj bio slastan zalogaj. Recimo kad me deda kao klinca vodio na pecanje, mamac za šarana od 10+ kila je znao da bude rak ko šaketina veliki. Dešavalo mi se da zakačim šaranče dok muvam smuđa po dnu na tvistera ili kedera.
To što ga mi krkamo kukuruzom je druga priča, isto kao i sa drugim ribama u akvarijumu, naviknu se na to što im daješ.
Pošto ti je veličine šake, pojačaj mu ishranu sa onim koncentratom i kuvanim kukuruzom i imaš ribicu od 5+ kila u akvarijumu, neprocenjivo Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Uto Maj 28, 2013 2:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pošto nema edit a zaboravih: jede tako što u ustima ima jake kosti ili zube i drobi dok ne usitni, svo vreme pri tome pljuje i usisava i time usitni plen. Najverovatnije mu se zakačilo leđno peraje u ždrelu. Slobodno ga uhvati sa mokrom krpom, prekri mu oči obavezno i probaj nečim drvenim tupim, recimo drška okrugle varjače (manje) da mu uguraš ostatke, nemoj da ga diraš kroz škrge ni slučajno. Jaka je to riba, ne bi trebalo da joj ništa bude, samo obavezno mokar peškir dole i mokra krpa. Ako ti uspe, pogledaj da nije ostala neka rana u ustima i namaži mu prstom sa povidon jodom, zna da se infiicira i desi se da ugine pošto ne može da jede.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pomoc oko "cistaca" i biljaka Beg Akvarijumi 4 Sre Okt 24, 2018 7:43 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Razmnozavanje cistaca nercibald Razmnožavanje 17 Ned Mar 20, 2016 10:29 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban koi saran Milan98 Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Feb 15, 2016 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Japanski Saran DeksoN Početak u akvaristici 5 Pon Feb 08, 2016 9:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Poklanjam KOI Saran- Majdanpek i okolina bublz Arhiva Malih Oglasa 1 Sre Okt 01, 2014 6:37 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License