Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pitanje za Androidase Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 11:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam da ovde ima ljudi koji se razumeju u Androide i u tehniku generalno Smile
U pitanju je Samsung Galaxy Ace Plus. Buni me jedna stvar koja se tice memorije. On ima oko 3GB interne memorije. Pre nego sto sam ubacio memorijsku karticu, pisalo je ovako: kada udjem u Settings, pa u Applications, pa u Menage Applications, vide se 4 prozora (Downloaded, All, On SD card i Running). Kada prebacim na Downloaded, pokazuje mi 155mb used i 764mb free, a kada prebacim na SD card, pokazuje 1,8GB free. Kada saberem ta dva, to daje nesto manje od 3GB, koliko iznosi interna memorija. Nije mi jasno kako to da uopste pokazuje SD card, kada karticu jos uvek nisam ubacio...?
Pored toga, postoji i My files, sto mu dodje nesto kao galerija. To takodje spada u internu memoriju i tu se pakuju svi podaci (muzika, slike...). Sinoc sam ubacio memorijsku karticu od 16GB, telefon je prepoznao i formatirao bez problema. Ono sto me buni je kako da joj pristupim? Kako da podatke (slike, muziku, aplikacije) pakujem na nju? Kada udjem u My files, stoji sve onako kako je bilo i pre ubacivanja kartice. U Menage Applications se takodje nista nije promenilo, i dalje stoje ona 4 prozora (Downloaded, All, On SD card i Running) koja prijavljuju 3 GB interne memorije. Dok kad se udje u Storage, kartica se bez problema vidi i prijavljuje nesto manje od 15GB.
Nadam se da neko razume o cemu se radi i da ce moci da mi pomogne...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 11:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

mezzano
Akvarista



Registrovan: 28 Nov 2010
Poruke: 178
Lokacija: Leskovac (Pertate)

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 11:33 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za pocetak instaliraj neki dobar file explorer, ako vec nemas instaliran.
Ja preporucujem
ES File Explorer ili Total Commander.
Preko njih ces jasnije i preglednije videti koliko imas slobodne memorije i interne i na kartici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Instalirao sam File Menager, ali on me je samo jos vise zbunio. Kao da su se potrudili da izgleda sto konfuznije moguce... Probacu sa nekim od ova dva sto si naveo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za aplikacije imaš opciju move to SD card.
Što se tiče slika nisam siguran,mada meni je folder sa fotografijama (DCIM) već na SD kartici.
Takođe i mp3 fajlovi sa ringtonovima, su mi na SD kartici u predefinisanim folderima i HTC ih odmah prepozna.
E sad, verovatno Samsung ima malo drugačiju organizaciju fajlova, ali ne bi trebalo previše da se razlikuje ipak su Androidi u pitanju.
Ovih dana očekujem da mi dođe Samsung S3, pa ću baš videti kakva je organizacija.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znam za tu opciju, ali stvar je u tome sto je ona postojala i pre nego sto sam imao memorijsku karticu. Poenta je u tome da telefon jedan deo svoje interne memorije (blizu 2 od 3GB) naziva SD card... o.O
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 1:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Što se tiče Androida, ja idem onom varijantom, "Mujo, nahrani majmune i ništ' ne diraj", nešto se ne upuštam u detalje.

Imam kolegu na poslu koji androide zna u dušu, zajebava se sa onim rutovanjima i sličnim igrarijama.
Meni je sasvim dovoljno da koristim aplikacije koje se nude na Google play-u to je to.
Ćera ga koristi za Angry birds i nama dovoljno Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja koristim te sa Google playa, i cim kliknem install, ja nemam pojma gde je on instalira... Pretpostavljam na memoriju telefona, i to na onaj deo koji se zove SD card (?)...
Kad se samo setim Nokia S40... Majstori jednostavnosti...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 1:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Aplikacije se automatski snimaju na internu memoriju, a posle ih ti prebacuješ na SD.
Kod mene na HTC-u normalno prikazuje internu memoriju i SD.
Kod prikaza aplikacija u tabovima Downloaded,All i running, prikazuje mi stanje interne memorije. A kad pređem na tab "on SD card" prikazuje mi tačan kapacitet i zauzetost SD kartice.
Evo sad sam probao da izvadim SD karticu, i pod tabom "on SD Card" imam spisak app koje su bile prebačene na karticu, ali mi više ne prikazuje kapacitet SD-a.
Moguće da je to što ti meša kapacitet interne sa SD-om specifičnost Samsunga.
Ipak proizvođači malo modifikuju neke opcije na sistemu, bez obzira što svi koriste Android platformu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 2:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Instalirao sam Total Commander, i on kaze sledece: postoje 2 foldera SD card, jedan ima 1,8GB i on spada u internu memoriju, a drugi ima 14,5GB i to je kartica. Provalio sam foru za slike i muziku, ali sto se tice aplikacija, kada izaberem Move to SD, on ih samo prebaci sa onih 800Mb, na ovih internih 1,8GB, a ne na karticu. Kao da je zbunio sam sebe...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bolan970
Akvarista



Registrovan: 20 Dec 2012
Poruke: 691
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 2:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Čudno, to je neka Samsungova caka.
Videćemo dal će da se javi neko od korisnika Samunga, šta oni imaju da kažu na tu temu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Android je univerzalni OS i on radi na mnogim hardverskim platformama i to sto ti se desava nije neobicno Smile Naime... kod mene na Samsung Galaxy Tab 2 10.1 pod storage imam sdcard0 i extSdCard... sdcard0 je INTERNA memorija samog tableta dok je extSdCard u stvari memorijska kartica koju sam ubacio u tablet. E sad... zasto se to ovako prikazuje... pa kao sto sam na pocetku rekao Android radi na mnogim hardverskim platformama i jednostavno u projektovanju samog hardvera tableta inzenjeri su tako resili pitanje interne memorije i onda je android vidi na taj nacin - on tu internu memoriju vidi kao SD karticu i to je to... medjutim ipak ne poistovecuje te dve memorije zato sto na extSdCard ne mozes da instaliras aplikacije vec mozes samo na internu memoriju izuzetak je iGo i jos neke hackovane aplikacije koje mogu da se pokrecu i stoje na extSdCard. Ovo je slucaj na mom Samsungovom tabletu i na par Samsung telefona koji su mi prosli kroz ruke ali ne mora da znaci da je apsolutno za sve isti slucaj.


Poslednji izmenio pakonja dana Sub Jun 22, 2013 3:21 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako je moguce da ne mogu da se instaliraju na karticu... Ovo nije bilo pitanje vec cudjenje. Ranije sam imao Nokiu sa Symbianom i koliko se secam (neka me neko ispravi ako gresim), aplikacije su mogle da se instaliraju na memorijsku karticu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pakonja
Akvarista



Registrovan: 31 Jan 2013
Poruke: 144
Lokacija: Vršac

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Smile To sam se isto i ja pitao... Smile Ali i za to pitanje postoji pitanje koje nagovestava odgovor a to je: kako bi ti sutra prodali noviji, jaci i skuplji telefon? Smile Naslucujes odgovor? Wink Jednostavno im se ne isplati da daju sve otvoreno i da onda uzmes samo jedan model i taj ti radi posao vec ovako sutra izadje novi telefon sa 8Gb memorije, pa posle sa 16, pa 32, pa........ xxxxxx Very Happy Moraju ljudi od necega da zive... jbg Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Raziel84bg
Akvarista



Registrovan: 29 Mar 2009
Poruke: 171
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zasto sto on ima internu memoriju + memoriju za aplikacije + sd koji ti ubacis
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Sub Jun 22, 2013 4:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Znaci taj njegov deo SD card sluzi samo za aplikacije i one samo tu mogu biti instalirane?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje u vezi akvarijuma Ehein aquap... brandzaman Početak u akvaristici 0 Pet Jun 03, 2022 11:09 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za vlasnike Juwel Ria Rooster Akvarijumi 3 Čet Apr 01, 2021 10:20 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka co2 pitanje denza025 Ostala oprema 3 Čet Avg 06, 2020 7:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje vezano za sajt i održavanje nenad.dragisic Razno 2 Čet Jul 09, 2020 4:16 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License