Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Pocetnik :D Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bosko98




Registrovan: 05 Jun 2013
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad , Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 1:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima evo i ja sam pocetnik u ovom divnom hobiju. Very Happy Imam akvarijum od 60l ( d50cm x v40cm x s30cm).Imam neonku od 8W (sto je malo na ovu litrazu)pa me interesuj koja bi bila idealna neonka za moj akvarium.Podloga je od peska i sitnog sljunka imam dve vrste biljaka koje ne znam kako se zovu.Od ribica imam 5 gupika(2 muzijaka i 3 zenke),par blek moli,platike(2 muzijaka i zenku),par rubin ksifo i algara.Ovim ribicama sam mislio da dodam zebrice ili neonke.
Sve kritike i predlozi su dobrodosli Very Happy Hvala vam unapred. Very Happy Uskoro cu dodati sliku i mog akvarijuma Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 1:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 2:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodas dve stedljive sijalice od 15ak vati i Bog da te vidi Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bosko98




Registrovan: 05 Jun 2013
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad , Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 12:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo nekoliko slika mog akvarijuma.Pa bih vas molio ako mozete da mi date par korisnih savete oko uredjivanja i rasporeda biljaka i kamenja.

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 12:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Obavezno pojacati svetlo. Staviti belo, a ne roze. Povadi skoljke. To je ono osnovno.
E sad, sto se tice ostalog... Mozes da vrh akvarijuma oblepis izolir trakom, sa jednim ili dva sloja, i da vodu nalijes jos koji cm, cisto da se ne vidi povrsina. Termometar gurni u levi ugao, gde je i ostala oprema, bezveze je da stoji na prednjem staklu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 1:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikaj jednu frontalnu, ali noću bez blica. Ugasiš svetlo u sobi, a u akvarijumu ostaviš. Tako će se bolje videti akvarijum, pa onda možemo da savetujemo i komentarišemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 1:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda bolje neka otvori temu pa na tenane.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bosko98




Registrovan: 05 Jun 2013
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad , Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 2:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice izolir trake predpostavljam da treba da bude crna,a sliku cu da postavim u sto kracem mogucem roku.Hvala vam na savetima. Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 3:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može i žuto zelena Smile imaš boja kakvih hočeš ali crna je veoma prilagodljiva i najmanje providna.
Probaj da nađeš onu širu izpolirku.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bosko98




Registrovan: 05 Jun 2013
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad , Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A sto se tice oblepljivanja izolir trakom mogu li da oblepim i ostale ivice posto ce aq mozda lepse izgledati ? Confused Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bosko98




Registrovan: 05 Jun 2013
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad , Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 3:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I sto se tice dodavanja ribica dali bi se neonke ili zebrice dobro uklopile sa dosadasnjim stanovnicima akvarijuma ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
aleksandarm
Akvarista



Registrovan: 25 Okt 2011
Poruke: 51
Lokacija: Kragujevac

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 4:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice lepljenja ivica sa trakom slobodno. Ja sam moj prvi aq lepio i nije bilo problema. A sto se tice zebrica i neonki i ostalih stanovnika,mislim da ni tu ne bi trebalo da bude problema. Bar ih kod mene nije bilo. Nisam imao jedino platike i moli. Mada sam primetio da se sve te vrste (gupi,zebrice,moli,...)krecu u povrsinskom sloju vode tako da pazi da gore ne napravis guzvu a dole nista. Neonke se kod mene krecu u sredini i vise ka dnu. Potrazi po forumu treba da ima koje vrste naseljavaju koji sloj vode i sta se kombinuje. Mada kod kombinovanja i nema bas toloko pravila...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bosko98




Registrovan: 05 Jun 2013
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad , Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo poslusao sam savet i oblepio akvarium crnom izolir trakom.Potrudicu se da se problem oko rasvete sto pre zavrsi pa da mi onda pomognete oko toga kako bi mogao da uredim akvarium.Naime ja bih zeleo da ima dosta bilja ali da ono ne bude samo onako bezveze nazabadano nego da lici na nesto.Ne znam da li bi bilo dobro da na neki od ova dva kamena vezem mahovinu,a zeleo bih i neku biljku koja ce pokrivati dno akvariuma nesto u vidu tepiha.Pa bih vas zamolio da mi pomognete oko izbora biljaka i preuredjivanja akvarijuma. Unapred vam hvala Laughing. Evo prilozicu jos neke slike da bi mi sto bolje pomogli oko uredjuvanja akvarijuma.

Image

Image

Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodaj slobodno još podloge. Neka na prednjem staklu bude recimo 3-4cm, a na zadnjem 5-6cm. Grejač stavi na bočno staklo. Ako ti previše ne uzburkava vodu u akvarijumu stavi i filter pumpu na bočno staklo. Biće potrebno još bilja i hardskejpa, ali polako. Strpljenje je neophodno u akvaristici.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bosko98




Registrovan: 05 Jun 2013
Poruke: 0
Lokacija: Novi Sad , Srbija

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 11:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako sad da stavim jos podloge moracu vaditi sve napolje Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Jun 07, 2013 11:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepo. Kupis 2-3kg kvarnog sljunka, ne krupnijeg od 3mm. Dobro ga ocistis i prokuvas i lagano, malo po malo, "posejes" po dnu. I izvadi skoljke. Lose uticu na parametre vode.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetnik i neplanirana ljubav Boxer89 Upoznavanje 0 Pon Dec 19, 2022 6:40 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik - akvarijum sa biljkama Gardijan Početak u akvaristici 0 Pon Avg 15, 2022 1:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetnik 60L jeepwj Početak u akvaristici 27 Ned Mar 06, 2022 7:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc u uredjenju akvarijuma , pocetnik BogdanM Početak u akvaristici 3 Čet Nov 25, 2021 12:23 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plazma 120 70 17 pocetnik Vulebeograd Početak u akvaristici 49 Ned Sep 19, 2021 10:48 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License