Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Otvaranje slika - problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 11:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam problem, kako neke slike da ,,otvorim,, , jednostavno da se vide. Kada kliknem na otvaranje slike , izbaci mi veliko crveno X preko celog ekrana. Da li je slika kojim slučajem uništena ili možda može da se ,,povrati,, ? Zna li neko u čemu je problem ? Evo kako ikonica izgleda na desktopu !

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 11:24 am Snimi Poruku Nazad na vrh

fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 12:13 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj da obrises privremene fajlove (TEMPORARY INTERNET FILES)

ili

Internet Explorer users

Open Internet Explorer.
Click Tools at the top of the Window.
Click Internet Options.
In the Internet Options window, click the Advanced tab.
In the Settings under Multimedia, make sure there is a check in the "Show Pictures" checkbox.
Click Ok and close and re-open the browser.
If after following the above steps you continue to have the same issues, follow each of the recommended steps in our basic Internet Explorer troubleshooting section. Often, going through these steps will resolve other misc. issues that can occur that also cause this issue.

Mozilla Firefox users

Open Mozilla Firefox.
Click Tools at the top of the Window.
Click Options.
In the Options window, click the Content button.
Make sure there is a check in the "Load Images" checkbox.
Click Ok and close and re-open the browser.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 12:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda ja nisam dobro objasnio. Ovo su slike koje su sacuvane kod mene , a ne mogu da ih otvorim. Nije problem sa slikama sa interneta u vezi skidanja i otvaranja. E sad, jel ima to neke veze sa int.pretraživačima.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:06 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ivinjavam se...moja greska.Mislio sam da je problem u otvaranju slika na net-u Confused
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jesi li probao da dodas "ekstenziju" .jpg

Utvom slucaju :

DSC00276.jpg

Znaci samo dopises .jpg , pa probaj da otvoris
To mi prvo pada na pamet Smile


Poslednji izmenio fender dana Ned Dec 15, 2013 1:12 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Cvrc
Akvarista



Registrovan: 10 Jul 2011
Poruke: 1013
Lokacija: Sid

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde ti nama prvo reci preko kojeg programa gledas slike ? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li je to sa svim jpg slikama ili samo sa nekim? Ukoliko je samo sa nekim znaci da te sto ne mozes da otvoris su sa greskom. Proveri hdd na bad sektore, reinstaliraj program za pregled jpg fajlova. Ovo meni prvo pada na pamet ukoliko ne radi Fenderovo resenje..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dodao sam u rename extenizuju jpg. Ona je vec u jbg formatu i nece. Gledam slike preko Fasto Stone ili ACDSee 10. To je samo na nekim slikama ! Ovo su stare slike , sa kojima se ovaj slucaj desio, e sad ... ne mogu da se otvore. Kad preko nekih od programa pokusam da otvorim sliku izbacuje mi praznu stranu,odnosno beo list.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moje misljenje je da je ostecen fajl Sad

Postoji gomila recovery i fix programa (JPEG Repair) ali nisam bas siguran koliko su delotvorni
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 1:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako nadjes neko resenje ,javljaj , castim picem !!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 2:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li ti je isključeno prikazivanje ekstenzije? Ako nije, onda ti fali iza imena slike .jpg
Imaš i mogućnost da si pokupio virus koji ume da promeni ekstenziju ili promeni one najkorišćenije, tipa slike, dokumenti.
Postoji i mogućnost da ti je kartica (ako je sa fotoaparata) oštećena i jednostavno ima loše sektore i imaš neupotrebljive slike.
Nema veze sa int. pretraživačima već sa pregledačem slika, ne znam koji je u pitanju. I da li si tu sliku i ranije otvarao? ako nisi možda je raw format a pregledač ne podržava.
Ima još mnogo mogćnosti šta bi moglo da bude.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
fender
Akvarista



Registrovan: 12 Jan 2013
Poruke: 168
Lokacija: Beograd - Banovo brdo (18.mart.1981)

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 2:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa napisah vec.Probaj sa nekim od programa za "popravku slika" .
Npr. Stellar Phoenix JPEG Repair ili sl.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
No 1
Akvarista



Registrovan: 17 Avg 2009
Poruke: 3517
Lokacija: Belgrade

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 2:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ove slike su se otvarale, e sad, cini mi se da je doslo do ostecenja ili sta vec prilikom kopiranja ili ne znam ni sam.
Pokusavam sad neke programe ali nece, ako se seti neko necega nek javi , hvala.... odoh da probam ovaj Stellar Phoenix JPEG Repair
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Dec 15, 2013 2:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probaj, meni je neke spasao skoro cele, neke do pola, neke nikako.
Uradi chekdisk sa opcijom fix, ne znam koji ti je operativni sistem. Izgleda da imaš bed sektore.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Slika ivojovo Na poklon 0 Ned Nov 12, 2023 3:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License