Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Serpa tetre i svetlo Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Janbon
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 11
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Čet Jun 27, 2013 12:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Akvarijum je 50 litara, kada se oduzme podloga oko 40 litara vode je u njemu. Osvetljenje: Sylvania 18w, i neka bezimena cev Day light 18w. Imam 12 serpa tetri u njemu. Kada sam ih ubacio, pre 30-ak dana, akv. je bio baš gusto ubiljen, zreo za sredjivanje. Ribe su se lepo prilagodile. S obzirom da nisam imao pribor za sredjivanje bilja, u akvarijumu se stvorila gusta "džungla". Pre par dana sam ošišao bilje. Akv je i dalje sasvim solidno ubiljen, ali je sada svetlo jače. Čim upalim svetlo, jednu cev samo, tetre se sklanjaju, kriju se medju biljem. Druga cev je malo slabija, nju kad upalim solo ribe plivaju normalno po akv. Ali ne bih da mi zbog slabog svetla biljke propadnu. Dajte neki predlog kako da rešim ovu situaciju. Bilje je uglavnom brzorastuće tako da će uskoro ponovo da bude fina "ladovina". Ali, zeznuto je ako se ovo dečava svaki put kada se bilje proredi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jun 27, 2013 12:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

SrdjanSo
Akvarista



Registrovan: 19 Jun 2013
Poruke: 10
Lokacija: sombor

PorukaPoslao: Uto Jul 02, 2013 4:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kakav pribor si nabavio za sredjivanje biljaka?,pitam jer ja moje odrzavam makazicama.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Janbon
Akvarista



Registrovan: 02 Jan 2012
Poruke: 11
Lokacija: Niš

PorukaPoslao: Uto Jul 09, 2013 3:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozajmio sam od prijatelja akvariste makazice i pincete. Planiram i ja da nabavim jedan komplet, dužine su 27 cm, i makaze i pincete. Pincete sa ravnim i zakrivljenim vrhom. Vrlo su zgodne za sadjenje biljaka.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Uto Jul 09, 2013 3:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma obicne makaze za papir i cepaj Very Happy
Sto se tice skrivanja riba, ne moras da brines, treba im neko vreme da se prilagode. Kasnije nece bezati ni kada gurnes ruku u akvarijum...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Bolest ili degenerativne promene kod ... sudyxor Bolest 0 Pon Feb 07, 2022 2:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Poklanjam tetre termogedzo Na poklon 1 Ned Feb 06, 2022 1:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Svetlo u akvarijum i jos par pitanja goran012 Početak u akvaristici 16 Sre Okt 14, 2020 7:33 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kragujevac - biljke i neke Tetre. Kup... Običan Čovek Arhiva Malih Oglasa 1 Čet Jun 20, 2019 4:01 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License