Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Bebe gupikice se spasile u staklenom filteru! Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 8:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Very Happy Very Happy Very Happy
Dakle imam jednu ženku koja je očikledno nosila male gupikice i trebala je da se okoti. Kako nisam znao ni kad ni kako ni šta... sve sam prepustio majci prirodi.
I pre par dana sam samo primetio da mama gupika više nije debela i nema onog crnog u zadnjem delu stomaka. Video sam u akvarijumu par malih gupika ali nisam imao gde da ih sklonim a posle 10 minuta su nestali. pretpostavio sam odmah da su sve bebe pojedene ali avaj... danas reših da očistim unutrašnji stakleni filter kad gle čuda!!! Smile Smile Smile 5-7 malih gupika pliva u komorama filtera!
Kako sad da ih spasim? Da kupim oni mrestilicu ili šta već. Ne mogu ni da ih povatam mrežicom jel su komore previše male, a mislim da bi kroz mrežicu samo skliznule.

Odo da kupim mrestilicu a vi dajte neku ideju kako da ih pohvatam i šta da radim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 8:20 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 8:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam ih lovio mrezicom,i nisu propadale,medjutim jer je kod tebe u filteru tesno mozes da probas sa onic crevom od pumpe za vazduh da ih lovis. Very Happy Ja sam ih tako jednom 'transportovao' i stvarno nije bilo problema,svi su preziveli. Very Happy I posle ih premesti u mrestilicu ili zaseban akvarijum i to je to. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 9:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uhvatio sam 3 slamčicom za sok. još 1 ili 2 su u onoj dubljoj komori. I ženku sam prebacio u mrestilicu, ima još onog crnog u stomaku a mužijaci je jure ko blesavi. Opkole je u ćošku i kao da je tu drže.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 10:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kako da namestim mrestilicu? Jel da voda iz akvarijuma može da ulazi po malko ili ne?
Ja namstio da može ali mi jedna mala gupika izažla iz mrestilice? Ako stavim da ne može da se ne poguše svi u njoj pošto nema nove vode iz akvarijuma
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jao pa ne znam,trebalo bi da tu sveza voda malo cirkulise,zbog kiseonika ako ni zbog cega drugo,ali ne znam kako je izasla,ne znam kakva je to mrestilica koju imas,koliki su otvori na njoj..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 11:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Fish Hatchery Trap Medium (FH-01)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
WoodyAllen
Akvarista



Registrovan: 28 Maj 2013
Poruke: 498
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 11:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Resun Fish Hatchery Trap Medium (FH-01)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
dzeki
Akvarista



Registrovan: 31 Maj 2012
Poruke: 85
Lokacija: Prijepolje

PorukaPoslao: Čet Jul 18, 2013 11:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne znam druze u cemu je problem,obicna mrestilica,ako ne prezive sad,onda sledeci put izdvoj gupiku pre kocenja,i na taj nacin ces ih najvise sacuvati..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
pubicna__kost
Akvarista



Registrovan: 23 Apr 2013
Poruke: 66
Lokacija: Kraljevo

PorukaPoslao: Pet Jul 19, 2013 12:06 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je pre 20ak dana takodje prelivno crevo odvuklo u filter 3 malca, a od ostalih ni traga.. Posto nisam imao uspeha u hvatanju istih (bas su brzi), ostavio sam ih tu gde jesu i hranio ih 4 puta dnevno vrno malo isitnjenim serinim listicima.. Prilicno su porasle, razmisljam uskoro da ih prebacim kod ostalih u aq..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Vlaga na staklenom poklopcu rajvosa033 Rasveta 4 Uto Mar 02, 2021 11:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Postavka u kanister filteru Bishop Filteri i pumpe 15 Sub Sep 21, 2019 2:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazduh u kanister filteru HORUS Filteri i pumpe 6 Pon Jul 08, 2019 8:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kozice u spoljnom filteru Dragan996 Ostali Stanovnici 6 Sre Jun 05, 2019 8:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kuli u filteru Ksendzi Bolest 10 Pon Dec 18, 2017 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License