Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Plesan Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se što sam ovo stavila ovde,nisam znala gde,premestite ako treba...Ima dosta oko plesni na forumu,to znam ali je pitanje malo specifično...Dakle,u akvarijumu kod Borca,novoformiranom od 15l,se polako pojavljuje plesan,prvo je udarila na vakuum gumice,plašim se da će se proširiti,e sad,znam da ne šteti ali smeta za oči pošto ko god prođe kroz trpezariju baci pogled na akvarijum Smile Znam da je anciji jedu,imam ih u većem...U ovom od 15l kao komunalce imam malezijske puževe,da li oni jedu plesan?E sad,ako je odgovor na ovo pitanje ne,da li ubaciti jednog ancija,plašim se da će ga ovaj džangrizavko tući,dva puta je veći od njega...A znam kakvi su,bar 3 dana dok se naviknu na uslove,pa posle vratiti ih nazad,a akvarijum ima mesto pozadi gde taj mali anci može da iskoči...Šta mi je raditi?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 10:05 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam slican problem u nano od 10l. Prve nedelje sve u redu, posle pocelo da se pojavljuje po staklu, biljkama, kao neka bela skrama, kao plesan. Kad menjas deo vode, poskidaj mehanicki sundjerom pa posle toga izvadi deo vode uz sifoniranje dna. Redovno menjaj deo vode, proci ce samo od sebe kad se voda stabilizuje. Proces cikliranja je totalno nepredvidiv. Svasta se moze desiti, ali je bitno strpljenje i bice sve ok. Kod mene je sada perfektno iako nije cista voda sipana vec ciklirana i cikliran tj sundjer filter koji je vec bio u funkciji.
A da ruzno izgleda, izgleda! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Ned Sep 08, 2013 10:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro,onda da čekam,evo danas sam sifonirala dno i promenila 1/3 vode,valjda će se za mesec dana stabilizovati.Isto sam koristila cikliranu vodu iz većeg akvarijuma ali opet plesan.Ali šta zasigurno mogu da kažem,u većem mi se pre jedno 3 nedelje pojavila plesan,onda se raširila po celom akvarijumu,i na staklu,i na mestima gde nije bilo šanse da skinem.Ubacila 2 Ancija,posle dve nedelje sve,ali sve čisto!Ni p od plesni...Pozdrav
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 09, 2013 9:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne mora anci. Kod mene su kozice oplevile plesan
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pon Sep 09, 2013 11:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala chikavili,ionako mislim da ubacim Red Cherry ili Ghost kozice uskoro,ali čekam da se proširi Riccia i Sagitarria da bi imali gde da se kriju.Gledaću da ih uskoro nabavim,samo se nadam da neće Borac da ih "oplevi" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Plesan CoFi Početak u akvaristici 10 Čet Feb 14, 2013 11:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plesan LakiNena Hemija 3 Uto Nov 01, 2011 8:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Plesan na grejacu bolebbrs Akvarijumi 4 Sub Feb 26, 2011 1:04 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License