Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 alga problem Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirnes
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jun 2010
Poruke: 5
Lokacija: vlasenica

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozdrav svim clanovima vec duze vrijeme pratim ovo kod vas i polako petljam i ucim oko akvaristike prvo hvala vam puno ste vec pomogli. moje akvarijum je 150 litara orginal juwel akvarijum dvije neonke SUN-GLO 30w, AQUA-GLO 30w neki filter sto se potopi u akva unutra njeg 3 razne spuzve i filtervata. nije biljni akvarijum drzim gupi unutra na pocetku dvije sad imam oko 40 te ribice volim i sve je ok super im je. probel jedino alge ok zelenu ocistim al sad se pojavilo nesta kao bijeli koncici lijepi se za staklo i pluta po akvarijum sta je to i kako se rijesit ove napasti. ako ko ima vremena molim za pomoc
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 1:42 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 8:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav i dobro dosao na forum Smile. Te bele alge sto spominjes nesto mi se cini da to nije alga nego su to mali beli crvi (planaria), to je uzrok previse hranjenja i sto ribice ne pojedu to oni jedu. Nisu opasni za akvarium ni za ribice al to ti nije dobro da prehranis ribice.

Pogledaj bolje na staklu pa ces videti da se mrdaju a ako nije to ondak mi javi da nadjemo uzrok i da ti pomognem oko istrebljivanja.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirnes
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jun 2010
Poruke: 5
Lokacija: vlasenica

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 8:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

deak hvala na brzom odgovoru mislim da si potrefijo da na staklu su i pomjeraju se to sam zaboravio napisat a za previse hrane more da bude jer moj brat ponekad voli sta ubacit kako se toga rijesit
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
deak
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2010
Poruke: 1533
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 10:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa ako je planarija ondak prvo moras da smanjis hranjenje samo jednom na dan za pocetak. Ribice ce ih dosta potamaniti kad ogladne posto i one ih jedu. Vodu treba da menjas 1/2 (moze i 1/3) za sad 2 do 3 puta al ne svaki dan nego svaki drugi dan (vodu unapred pripremiti min 24h da se provetri). Filter isto isperi al hladnom vodom da ne ubijes dobre bakteriume koji se nalaze u filteru (samo sad isperi). Tako odradi i za nedelju dana skroz ce ti opasti planaria i dobri bakteriumi ce ponovo da se namnoze i odradice posao.

Uglavnom to je neki recepat za unistavanje planarie. I ja ih imam trenutno al to mi je bas zbog preterane hrane. Kad hranis ribice ondak uvek bi trebalo tako da se daje hrana da ne ostane u akv nista samo kolko mogu da pojedu.

Ovo je neki moj nacin da se resim planarie al uglavnom bi trebali da smanjimo hranu koju dajemo ribicama i nikad vise nece biti problema Smile.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirnes
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 01 Jun 2010
Poruke: 5
Lokacija: vlasenica

PorukaPoslao: Uto Jun 01, 2010 11:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

a ok uradicu kako si mi pisao pa javim sta se desava a i hranu malo vise ubaciao rad mali gupi nisam znao da ce se ovo da pojavi kazes i rebe ce da ih jedu eee bas cu da pratim pa polako nek one rijesavaju problem Smile hvala jos jednom
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailMSN Messenger
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Problem sa strujanjem vode Maridza Početak u akvaristici 4 Pon Jun 19, 2023 2:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa ponasanjem ribica Milivoje Lampa Bolest 11 Pet Jan 27, 2023 12:53 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem sa algama Milivoje Lampa Alge 16 Uto Jan 10, 2023 11:35 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Problem širih razmera Daniel Filipovich933 Početak u akvaristici 11 Sub Dec 03, 2022 7:20 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License