Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvi pokusaj "mini" akvarijuma od 15l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Avg 04, 2013 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo da predstavim moj prvi totalno DIY pokusaj mini akvarijuma od 15l dimenzije 30x20x25 cm, mali sundjer filter, DIY haubica ( PVC cev 100mm na pola sa folijom i sijalicom unutra, sjajna ideja iskoriscena sa ovog foruma) stedljiva sijalica od 15w, grejac kad bude bilo potrebe... hranljiva podloga "flora" zemlja za cvece, podloga crni kvarcni pesak i crno kamenje. Biljke hemiantus, hydrocotile, staurogyne, monselenium tenerum (na kamenu), i dva pelcera mala marsilea hirsuta (levo iia filtera), od zivog sveta jos nema nicega, za koji dan cu eksperimentisati sa nekom kozicom Smile jos sam pocetnik pa samo izvolite, SVE KRITIKE, MISLJENJA I SAVETI SU DOBRODOSLI Smile evo i slikica u koracima kako je napredovalo Smile
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
...sa desne strane slikano:

Image
...sa leve strane slikano:

Image
u globalu Smile

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Avg 04, 2013 8:55 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Avg 06, 2013 3:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Podržavam svaki pokušaj nano akvarijuma i mislim da mogu da budu podjednako lepi kao i veći akvarijumi. Pogotovo mi se dopada 100% DIY izvedba.
Nadam se da ćeš taj filter da smestiš uz zadnje staklo i da ga maskiraš sa nekom biljkom. Za moj ukus malo više kamena ali to je tvoj akvarijum.
Pratićemo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
chikavili
Koristan akvarista



Registrovan: 10 Sep 2012
Poruke: 2151
Lokacija: Zemun/Novi Beograd

PorukaPoslao: Uto Avg 06, 2013 4:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nije lose, nije lose Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala chikavili Wink

nesho, nije moguce sakrtiti ovoliki filter u ovolikom akvarijumu Razz napravicu mu prelivni filter, mislim da je to i najbolje resenje, i bolja filtracija i ne zauzima mesto U akvarijumu...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 7:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

malo bolja filtracija i kad se isciklira bice bombonica .Meni se biotop svidja.Biljke su jos male,kad se razlisaju tek onda ce to lepo da izgleda samo trimuj redovno i odrzavaj lpu kondiciju.mmm ne znam sta zelis od zivog sveta sto se tice ribica,trebao bi to da kazes.ja bih tu nesto sitno ubacila Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 8:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sipaj jos 2cm vode...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pet Avg 09, 2013 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

planiram da ubacim kozice i mosquito rasbore "brigitae" vec ih imam u drugom kozicnjaku i prelepe su mi Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 9:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

evo ga update posle 16 dana i prvog sisanja Smile
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kibo-Chan
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2013
Poruke: 344
Lokacija: Sremska Mitrovica,Lacarak

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 9:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

lepo..vrlo lepo,samo redovno sisaj sumu.Ribe izgledaju super.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 10:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zalepi neku jednobojnu pozadinu, da se ne vide crevca, u principu na takve postavke ljudi mahom stavljaju svetlije pozadine. Tebi bi mozda dobro dosla crna da se stopi sa ovim sundjer filterom. Inace je prelepo, biljcice su super, gupike su vrh! Zenke sa plavim repom su mi omiljene.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Avg 20, 2013 11:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hvala Kibo_Chan, hvala jovice... pozadinu sam mislio neku sivu sa nekim blago plavim prelivanjem da napravim na kompu samo za njega, a filter se sprema prelivni tako da za to nema frke...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Zasiljeni "repovi" kod mali... nasdvoje Guppy fun club 3 Pet Dec 08, 2023 3:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prvi akvarijum? Maridza Početak u akvaristici 3 Čet Jun 01, 2023 12:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License