Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mesanje suve hrane Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
valijant82
Akvarista



Registrovan: 09 Jan 2013
Poruke: 24
Lokacija: vranje

PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 11:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sta mislite dali je dobro mesanje suve hrane (listici, tubifeks, i raznih tetra hrana) odjednom?
MIslim na mesanje u 1 posudu i to im davati za obrok. Koliko puta je najbolje hraniti ribice dnevno? Molio bih za vasa iskustva.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Jan 31, 2013 11:43 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Fiber
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Avg 2011
Poruke: 1272
Lokacija: Beograd, Vozdovac

PorukaPoslao: Pet Feb 01, 2013 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nece nista da skodi ako pomesas, samo ce da koristi. Ribe ne moras hraniti vise od 2 puta dnevno, i to malo, da mogu sve da pojedu u roku od par minuta.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 11:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne otvaram novu temu, zanima me koja je ovo hrana?
Dobio sam je od čoveka kada sam kupovao akvarijum, mislim da je proteinska u granulama ali da proverim, i dali se te granulice mogu izmešati sa naprimer lisnatom i larvama komaraca i tako da se daje ksifo i neonkama?
Image
Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 12:00 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

...meni lici na tetra discus
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 1:21 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dali se mogu hraniti ove ribice koje sam gore pomenuo (ksifo i neonke)?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sale75bgd
Urednik
Urednik



Registrovan: 03 Nov 2009
Poruke: 2083
Lokacija: Fort Mill, South Carolina

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 1:31 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako si ovu prvu sliku zumirao maximalno skoro i ako nije ovako krupna a crvene je boje onda je tetra diskus. Opet, ovo dole pa braon boje mi lici na hranu za macke. Bolje ti njega pitaj sta ti je dao, Bog zna sta sve nece ljudi koristiti kao hranu za ribice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 7:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je od svetla gore je sa blicom dosta zumirano a dole je bez blica, kada sam gledao slike i meni liči na tetra diskus, dali se ta hrana može davati ribicama ili samo diskusima?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 10:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako jeste tetra diskus u principu moze ja sam davao i dajem i dalje neonkama samo moras da izmrvis posto su neonkice male,ali moras i ostalu hranu da dajes nesmes jednolicno da hranis.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 10:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da mislio sam da ovo ubacim kao koš jednu vrstu hrane da bude raznoliko, koristim lisnatu, larve komaraca a mislio i ovu da ubacim, a u drugom akvarijumu ubacujem povremeno i spirulinu.
Šta bi još bilo dobro dodavati od hrane za neonke i ksifo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 11:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

valijant82 ::
Sta mislite dali je dobro mesanje suve hrane (listici, tubifeks, i raznih tetra hrana) odjednom?
MIslim na mesanje u 1 posudu i to im davati za obrok. Koliko puta je najbolje hraniti ribice dnevno? Molio bih za vasa iskustva.

pravi potez sto raznovrsnija hrana to zdravije ribice ja tako hranim ribice godinama sve su zive zdrave prave i vesele >ja im licno miksujem 12 vrsta suve hrane u jednu posudu sve usitnim prosejem kroz sito sta propadne time hranim mlade ribice sta ostane u sito time hranim velike ribe u akvarijumu !
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 12:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tacno tako, sto raznovrsnije to bolje.
Mada ja sam ipak za sistem odvojenog davanja iz razloga jer onda tacno vidim sta riba prihvata da jede a sta ne i onda znam sta mi je ciniti ako npr. trebam na neku hranu da ih navikavam za koju smatram da im je potrebna.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 4:58 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
valijant82 ::
Sta mislite dali je dobro mesanje suve hrane (listici, tubifeks, i raznih tetra hrana) odjednom?
MIslim na mesanje u 1 posudu i to im davati za obrok. Koliko puta je najbolje hraniti ribice dnevno? Molio bih za vasa iskustva.

pravi potez sto raznovrsnija hrana to zdravije ribice ja tako hranim ribice godinama sve su zive zdrave prave i vesele >ja im licno miksujem 12 vrsta suve hrane u jednu posudu sve usitnim prosejem kroz sito sta propadne time hranim mlade ribice sta ostane u sito time hranim velike ribe u akvarijumu !

12 vrsta to je baš dosta ako nije problem možeš li da navedeš bar 7-8 vrsta hrane koju miksuješ?
Planiram da uzmem još neku hranu kako bi bila raznovrsnija ishrana ribicama pa me zato zanima, za neke znam a za neke verovatni i ne.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja meseam larve komaraca sa proteinskom i listicima i nemam problem da vidim sta se ribicama svidja sta ne, ne prave pitanje, jedu sve podjednako Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
spaske1
Akvarista



Registrovan: 09 Maj 2013
Poruke: 450
Lokacija: Bor

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 5:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja sam mešao larve komaraca i listiće i to je ok.
Počeo sam povremeno da ubacujem i malo spiruline.
Dali je dobar tubifleks za hranjenje? čuo sam da često može da prenese neke bakterije.
Ali ako se kupi zamrznut nebi trebalo da bude problema, ili možda Ciklops?
Razmišljam da kupim nešto od iova dva da obogatim ishranu ribicama
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Truljenje hrane u plutajućim biljkama sputnik8 Ishrana 7 Čet Dec 10, 2020 9:24 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka startne kulture zive hrane vedad Arhiva Malih Oglasa 0 Uto Feb 20, 2018 11:46 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sera Vipan za druge hrane reventon Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Avg 07, 2017 11:43 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Skalari odbijanje hrane Executor Bolest 1 Ned Mar 19, 2017 7:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropical Soft Line - revolucija u pro... Aquashop Aquashop 0 Pon Maj 30, 2016 4:26 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License