Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Black Sails Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Punkerstein
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 12:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dimenzije - 50x26x30visina
Zapremina - 39l
Osvetljenje - kineska stedljiva sijalica pise 18w
Podloga - neki beli kamencici
Biljke - pvc Smile
Oprema - Grejac 100w, Pumpa i filter 600l/1h made in p.r.c., termometar

Image

Slikano je posle hranjenja, ovo prase je sve to pocistilo malo kasnije

Nema vec vidite kako se razbaskario, ovo je za pocetak sutra cu uzeti jos neke ribe pilote, mada kako sam citao tesko da cu nesto moci da ubacim pored ove svinje Nema. Verovatno da mogu cistace i muljase, a mozda i nekog borca koji ce da se nosi sa ovim specijalcem Smile Moze neki predlog koje ribice bih mogao jos da ubacim pored ovog. Biljke ce doci kasnije verovatno neka 3D DIY pozadina ali otom potom samo da naraste ljubav prema ovom lepom hobiju. Cerkica je vec odusevljena i kaze da ce nase ribe biti pirati Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 12:39 am Snimi Poruku Nazad na vrh

TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 12:01 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pirati ce biti sigurno kad zaposednu gusarski brod iz slatkovodnih reka. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Punkerstein
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 12:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trenutno su mi to neke nijanse koje mi ne bodu oci dok ne uzme maha akvaristika u nasim zivotima Smile Pitanjce je bilo koje ribe ubaciti pore ove japanke ? takodje me interesuje protok vazduha da li je bolje da bude ovako kako je na slici ili da ubacimo one cevcice koje takodje idu uz ovu pumpu a montiraju se iznad vode ? Da li ce tako ubacivati i vazduh posto mi se cini da je ovako mnogo veliko strujanje vode po akvarijumu?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Nensi
Akvarista



Registrovan: 22 Jun 2013
Poruke: 681
Lokacija: Beograd,Mirijevo

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 12:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odgovor je nijednu.Najbolje je da tu japanku izbacis odatle i krenes kako treba.To je prrmalo za nju,one su za jezerca.Inače,ona je hladnovodna riba i grejač možeš da izbaciš,a sve druge ribe su iz toplih krajeva i temperaturna razlika je velika,uvek bi neka vrsta patila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Punkerstein
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok nijednu ali Nemo je cerkicin ljubimac tako da mora da ostane dok mu ne postane neprijatno od tih 24-26 stepeni pa ode negde Smile U medjuvremenu da li mogu ubaciti nekog muljasa , amerikanca i borca? Ovaj decko iz pet shopa kaze da moze jer je japanka sporapa mogu i druge ribice da upadnu. Ubacicu ja neke pilot ribice da vidim kako to funkcionise. Da li moze neki odgovor na pitanje za pumpu da li da ostavim kao na slici ili je bolja ona kisa ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
njanja
Akvarista



Registrovan: 04 Jan 2014
Poruke: 146
Lokacija: NS

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 1:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa za zlatnu ribicu ti ne treba grejac. Ona moze u obicnoj vodi iz cesme, smeta joj topla voda.

Borca nikako njemu treba toplija voda.

A pitas sta da ubacis..a vidim ja ti si vec odlucio Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Salvatoree
Akvarista



Registrovan: 30 Jun 2012
Poruke: 342
Lokacija: Indjija

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 1:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pa da jak ti je malo filter za taj akvarijum, a ribice ne ubacuj nego ti cak predlazem da izvadis tu japanku...
Krenes lepo iz pocetka, pitas ovamo na forumu koju podlogu koje ribice bi mogle na taj akvarijum, biljke ali polako samo nista nema na brzinu u akvaristici... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autoraYahoo Messenger
Punkerstein
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stvarno ne znam kako drugacije da postavim pitanje , ja se izvinjavam stvarno. Evo mogu jos jednom, japanka ostaje i trenutno je izmedju 24-26 stepeni voda i tako ce joj biti dokle izdrzi konkretno pitanje je da li ce moci s njom neki cistac i miljas i borac a da se ne pokolju? To je konkretno pitanje mozete i sa da i ne da mi odgovorite. Drugo pitanje je da li je bolja ovakva postavka pumpe ili ona gde dodam cevcice pa voda pada odozgo ( iznad vode ide ta cevcica ) da li kada pada odozgo takodje obezbedjuje dovoljno kiseonika u vodi? Eto ako nije problem da se iznese neki savet konkretan ili misljenje za ta dva pitanja Smile Stvarno sam rookie ali razumite vlasnik sam akvarijuma tek 19,5 sati i kao sto kaze drug Salvatore necu nista na brzinu, a kao i svaki hobi ovo mi je za lecenje zivaca bez opterecenja i za ovu moju malu curicu koja obozava zivotinje pa kako nisam u mogucnosti da joj kupim malog ponija aq ce da malo ublazi tu zelju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 2:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze, bez nervoze i panike.
Delujes konfuzno, pitas za savet pa onda kazes da ti je prodavac rekao to i to, da ti moras tako i tako.
Imas na forumu dosta tema kako treba poceti sa akvaristikom pa mislim da ce ti vise citanje pomoci nego da te mi tovarimo.
Proslo je vreme kuli, skoljki, brodova po akvarijumu jer je sad trend (veoma ispravan) da ti akvarijum sto vise unese prirodan ambijent u sobu.
19.5 sati je akvarijum sa vodom kojoj ni hlor nije izasao a ne nesto drugo od osnovnih akvaristickih pravila a vec imas unutra ribicu. Imam fizioloske potrebe da se tom prodavcu istovarim na glavu ko god da je ako ti nije da bar neki pocetnicki savet. A izvinjavam se ako ti je sve rekao a ti odradio po svome.
Akvaristika nije brzi hobi vec bas suprotno, treba sve raditi kako je "neko" rekao da treba ispostovati pocetna pravila.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Punkerstein
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 2:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Izvinjavam se nisam napomenuo da je voda koju sam ubacio odstojala oko 36 sati koliko sam cekao izradu akvarijuma. Inace za japanku sam tako vodu pre sipanja u kuglu 24h drzao vodu , tako 2,5 godine. Rekao sam sta mi je prodavac savetovao pa da i ovde cujem neki savet. Sto se tice tovarenja nema problema tovarite amatera dok mozete Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 3:02 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kada sam rekao tovarimo, mislio sam da cemo te jos vise zbuniti jer neko voli ove ribice, neko one, neko voli ovakve postavke, neko ne...... I tako u krug.
A sto se tice odstajale vode, evo sta si trebao prvo da odradis tj. jedan veoma dobar i koristan tekst:

Uvod u slatkovodnu akvaristiku
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Punkerstein
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 3:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok Teodosije tzare:) Nego reci mi bar da li ova pumpa koju imam kada postavim one cevi koje stoje iznad vode i ubacuju vodu odozgo obezbedjuju dovoljno kiseonika kao i ova trenutna postavka tj. da li je tako mozda bolje jer mi ovo dosta jako vrti vodu? S tim da bih morao malo vode da izvadim zbog tog tusa .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
TeoDos
Akvarista



Registrovan: 30 Dec 2011
Poruke: 1014
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 3:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma stavi slobodno Spray bar, bice bolje sigurno nego ovako.
I znam da ono nisi ni citao jer te smorilo da citas toliki tekst, hahahah...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Punkerstein
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Pet Feb 28, 2014 3:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ehej na poslu sam tako da......sam bas stigao do amonifikacije haha
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Punkerstein
Akvarista



Registrovan: 25 Feb 2014
Poruke: 27

PorukaPoslao: Sub Mar 01, 2014 10:23 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Update 28.02.2014 - drugaciji set up pumpe , izbacena pvc biljka, ubacena dva muljasa( pande ), jedan cistac i dve platike
Image


Poslednji izmenio Blue dana Sub Mar 01, 2014 11:35 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Black moly bolest Sandra89 Bolest 0 Sub Dec 23, 2023 9:03 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc problem sa black moly Milivoje Lampa Ribe 1 Sre Sep 28, 2022 9:01 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mrest black moly Ivana Brkovic Razmnožavanje 3 Čet Nov 25, 2021 1:44 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black moli m.vlacina Tražnja 1 Pet Jun 04, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License