Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Stakleni difuzor na DIY CO2 (secer-kvasac) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 8:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao bih jedno pitanje za akvariste koji koriste ili su koristili DIY CO2. Da li neko koristi stakleni difuzor sa DIY reaktorom secer kvasac? Ukoliko koristi, voleo bih da vidim koji difuzor je u pitanju. Sta je naj cesce ili naj efikasnije za koriscenje ako nije u pitanju originalni stakleni difuzor? Hvala unapred na odgovorima! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 8:51 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 10:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

dali je stakleni ili plasticni mislim da nije bitno,koristio sam oba.Bitan je kamen,dali sinterovan ili ne neznam,ali mislim njegova struktura i gustina,A to ce ti neko tesko od nas reci.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 10:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim na stakleni difuzor sa keramickom membranom. Kupio sam difuzor, postavio ga u akvarijum, na drugi kraj creva postavio nepovratni ventil i otisao da spremim smesu secer kvasac. Reakcija je krenula nakon 10-ak min, 1 mehur u 3 sek. Medjutim u akvarijumu nista! stavim obican rasprsivac, sve sljaka bez problema. Vratim difuzor, opet nista. Trenutno sam ostavio rasprsivac dok ne resim sta mi je ciniti..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
carpforever
Akvarista



Registrovan: 25 Maj 2012
Poruke: 422
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 10:28 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ne brini kad se napravi dovoljan pritisak probice i kroz difuzor.Ja sam ga pre upotrebe drzao par dana u vodi da malo "otkisne"
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa iskreno brinem Smile bojim se da ce puci flasa, ako ne onda ce cep da izleti.. Razmisljao sam da ga produvam sa kompresorom, ne znam da li mogu da ga sj...m? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 11:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja koristim sistem infuzije, i mogu ti reci da jako efikasno rasprsuje u najmanje mehurice... to kosta 50tak din i imas u svakoj apoteci, pronadji na forumu kako se pravi a ako ne nadjes javi mi se na pp pa cu ti ja objasniti detaljno sve...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
manastiriste
Akvarista



Registrovan: 30 Jan 2013
Poruke: 627
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 11:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja juce ubacio sistem od infuzije, napravio ga po uputstvu sa sajta, ali jos uvek nista. Mesavinu sipam istu, kao i ranije. Ranije mi je co2 isao u potapajucu pumpu, pa je propeler razbijao mehure, ali me to nerviralo, jer je aq bio pun mehurica, a voda mi nije izgledala prozirno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Pon Dec 09, 2013 11:26 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

http://www.akvarijum.org/forum.....14858.html
...sistem infuzije
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 12:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kad sam resio da dodajem DIY CO2 secer kvasac napravio ja difuzor od sistema za infuziju, isekao sve kako treba, postavio, napravio smesu i sve je radilo ok. Ali mi se cinilo da bi moglo bolje, i resih da kupim stakleni difuzor. Tu pocinje problem, kroz njega nikako da krene reakcija, dok kroz infuziju i kros kameni rasprsivac ide bez problema. Kad sam menjao radi probe difuzore, ovaj od seta za infuziju sam pokvario, tesko se skidala vakum gumica pa sam ga previse stisnuo te je izletela mrezica. Nije to neki problem, set je 55 dinara, napravicu ponovo ukoliko ne resim problem sa staklenim difuzorom. Kao sto sam naveo, pokusacu da ga drzim malo u vodi, neko duze vreme, a onda da ga produvam sa kompresorom, moguce da je potrebno otvoriti kanale na keramici, potreban je veci pritisak nego sto ima u flasi, a kada se to uradi moguce je da ce raditi i sa flasom. Ukoliko ne uspe, bice uskoro tema "poklanjam difuzor" Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
paja patak
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2013
Poruke: 288
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 4:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahahaha, bar ga postavi u ponude, nemoj da si na kraj srca Razz ...nego probaj duni u cevcicu ustima, trebalo bi da propusta vazduh i tako, msm to je neki otprilike isti pritisak kao u flasi, neka se javi neko ko ima funkcionalan difuzor pa neka kaze svoje iskustvo, ja nikad nisam imao stakleni, samo infuziju...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 8:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Probao sam i to.. duvao ustima, pustao na vazdusnu pumpu, ni da pisne. Sutra probam na kompresor, pa javljam.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Dec 10, 2013 9:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj da preteras sa pritiskom. Smile
Iz iskustva, pukla mi je staklena cev na difuzoru kada se, mojom nepaznjom, ukljucio EM ventil dok sam nesto brljao po regulatoru na boci, a pritisak je bio reda 6-7 bara.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 1:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala na savetu, imam vazdusni kompresor, sa elektro motorom, ne znam mu snagu, sa njim pumpam gume. Provericu pre eksperimenta.. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 1:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo upravo sam testirao difuzor, stavio sam ga u vodu i sa kompresorom pritiskom od 5 bara napravio maglu od mehurica Smile Posle sam jos neko vreme izduvao van vode. Sad ostaje da ga prikljucim na CO2 reaktor pa da vidimo, dali je uspela moja teorija da je potrebno na pocetku jacim pritiskom samo probiti kanale pa ce sad raditi i na nizem pritisku ili mu je jaci potreban uvek.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
boomiri
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2012
Poruke: 178
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Sre Dec 11, 2013 1:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

koristio sam i up aqua i serin difuzor na secer -kvasac co2 i rade oba, moras biti samo strpljiv da se napravi dovoljan pritisak.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Tropica 3 u 1 difuzor na DIY CO2 sistemu Looniz Uradi Sam (DIY) 3 Sub Jan 02, 2021 4:04 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka CO2 difuzor - čišćenje bolan970 Ostala oprema 7 Uto Dec 15, 2020 9:45 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Tropica 3 u 1 difuzor m.vlacina Arhiva Malih Oglasa 0 Pet Maj 31, 2019 8:10 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potreban inline difuzor.. moze i onaj... Ralke Arhiva Malih Oglasa 0 Čet Maj 23, 2019 1:22 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Mikser za Co2, brojac CO2, cepovi CO2... Doksas Arhiva Malih Oglasa 1 Sub Mar 30, 2019 4:04 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License