Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Clownkiller aq Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Sre Okt 22, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dragi ljubitelji morske akvaristike, evo i ja da predstavim svoj niskobudžetni morski....Početak naravno sa akcijom kod Igora pre nekih mesec dana sa malo više kamena zbog malo veće litraže.
Tumbao sam malko kamenje svakako nekako, i na kraju se odlučio za ovakav položaj,

Image
Image
Image

čini mi se da je dobar, voda cirkuliše svuda okolo i ispod, ali ne mogu da priđem lepo da pokupim detritus ili kako se već zove Smile.

Staklo je matoro i zaobljeno, slikano krš mobom pa deluje mutno i zaprljano ali nije tako uživo...

Za rasvetu koristim 2 x 24w, plavo bele, 25000k i 12000k mada bih ja voleo da se vidi malko "plavlje". Foto period mi je oko 10 sati (mislim da bi trebalo da se smanji, pojavil su mi se alge). Imam potoponu pumpu pazadi oko 400l/h i napred modifikovani skimmer gde vatu menjam na svaka tri, četiri dana....Temperatura mi je nešto oko 25.
>
> Od živog sveta koje sam kupio i znam kako se zovu Smile
>
> 1. Klovan
> 2. Pola klovna
> 3. Litofiton
> 4. Klavularija
> 5. Pečurka
> 6. Zoantus
> 6. Kozica
>
> e sad objašnjenja naziva akvarijua:
>
> Isečem stari filter da naprvim skimer i sutra nađem mrtvog klovna unutra zaglavljenog između vate i zida kutije filtera (DEBEO SLOJ VATE) . Po Igorovim instrukcijama sad imam mnogo tanji sloj vate, tako da verujem da do novog nesrećnog slučaja neće doći. Za ovaj sebe smatram direktno odgovornim!
>
> Što se tiče stavke "2. Pola klovna" priča ide ovako. Odem do Igora, kupim još jednog majušnog klovnića i čim sam ga ubacio, ovaj stariji mu pojede ceo rep. Ja tu skroz popizdim, ali ne radim ništa, duboko rešen da ako i ovaj nastrada, kupim one divne gupike i da me baš zabole šta im se i od strane koga dešava. Srećom.....
Image


> Srećom, klovnić je izdržao, evo skoro nedelju dana, pliva kao da ima rep, sustiže zrnce hrane koje mu bacim, i čini me se da je dosta ojačao. Rekao bih da nije niti da će doći do infekcije rane koju je zadobio (a vi me slobodno ispravite ako pretnja još uvek stoji).

Kozica je na insistiranje mog bratanca postala rak, po imenu Raka, i po ceo dan stoji ispod kamena, ne znam šta je razlog ovakvom ponašanju. Dno mi je prljavo, vodu sam menjao samo jedanput do sada , pa je to mozda razlog...

Image

I sad jedno pitanje za iskusnije, šte je ovo žuto kao plesan na vrhu, i ovo ispod njega kao neki mrtav koral, pročitah negde da je neki hydroid ili tako nešto ali sada ne mogu da nađem Sad

Image
>
> Molim vas za što više komentara, sugestija, kritika. Konkretno me interesuje raspored korala i druge vrste koje mogu da dodam kao i sve ostalo kako bih poboljšao ovaj sistem kako u estetskom tako i u funkcionalnom smislu....Hvala unapred, D
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sre Okt 22, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 12:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro dosao u slane .
Dobra terasa to zuto deluje kao sundjer ali losa slika jbg ja npr vodu menjam na 20 dana 10% dno usisavam na 4-5 dana a to malo vate na 2 max 3 dana.
Ajde ovako onu pumpu desno mozda da spustis nize a levu da usmeris malo ka gore da talasa povrsinu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 1:44 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro nam dosao medju moreplovce! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 1:49 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre svega mislim da treba da sacekas malo da se akvarijum lepo stabilizuje, pa onda polako da krenes sa mekanim koralima kao sto su Sinularia, Sarcophyton, Gorgonia, Masrumi, Litophyton.
Totalno je cudno sto je stariji klovn napao mladjeg!
To ne bi smelo da se desava uopste.
NAravno da ce da ga gurka i gricka, kako bi mu pokazao ko je gazda u akvarijumu, ali ga ne bi povredio. Sigurno mu se "omaklo".
Mislim da mogu da tvrdim da ce oba klovna da zive u slozi jako uskoro....videces kada se polako upare. Budi strpljiv i drzi ih zajedno. Ne verujem da ce doci do tako jake agresije ponovo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Okt 23, 2014 9:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

pozz i dobrodosao.fin projekat.
sto se klovnova tice verovatno su istog pola tj iz rasparena dva para .pa dok se ne prilagode jedan na drugog i dok veci ne predje u zenku il obrnuto manji u muzjaka bice svadjica.al situacija ce ih primorati da se zavole.pozzzz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 4:53 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

tužne vesti.... mališa je stradao, nađen je jutros ispod kamena, bez stomaka... iskreno, sumnjam na kozicu više nego na drugog klovna...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 6:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

cudno-obicno se poubijaju al ne dolazi do kanibalizma-kozica nije sigurno jedino sto moze da pocne da gricka su korali u koliko nestane njene ordinarne hrane ili ako ne ne hranis extra.
u tom slucaju drugi klovn ga je mozda ubio a lismata pocela da lesinari tj jela ga.preporucujem ti da tog preostalog klovna vratis prodavcu i uzmes vec uparenna dva.zato vam ja svima preporucujem da uzimate klovnove ne manje od 3 cm jer su se tad vec uparili.u austriji ih je i nemoguce kupiti ispod 3-3,5 cm....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Okt 30, 2014 6:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

kupi jednu anemonu ili bar sarcophyton posto ti ej jos nestabilan akvarijum kako bi ga klovnovi hostovali i time se osecali sigurnije i ujedno bolje funkcionisali.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Sre Nov 05, 2014 9:26 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Saborci, primetio sam neke sitne bubice na klavulariji ili okolini, suviše je malo za slikanje, jel zna neko šta su i da li su štetne, da li je jedu ili ostalo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 2:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Zavisi kako izgledaju. Mozes li da opises boju i oblik?


Image

Image

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 9:24 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

čini mi se da je kao na prvoj slici, baš je malecko, nisam siguran...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
_Petar_
Akvarista



Registrovan: 31 Dec 2012
Poruke: 715
Lokacija: Beograd (Vozdovac)

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 2:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sva tri organizma su ti jako povoljna za tvoj akvairijum tako da nemas brige. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 3:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ovog zadnjeg se cuvaj..to ej plankton koji pokusava da ukrade krasti krabi recept za hamburger....
Image
hhehheeheh
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Čet Nov 06, 2014 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

1. Petre, hvala
2. Laki, kralju Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Ciskela
Akvarista



Registrovan: 29 Okt 2013
Poruke: 137
Lokacija: Beograd, Dorćol

PorukaPoslao: Ned Nov 23, 2014 12:29 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ljudi,
evo posle nekih 2 meseca pojavilo mi se ovo čudo, valjda je samo školjka (tako izgleda), da li je opasna (ne deluje tako Smile po korale, da li da je vadim ili šta?

Image

Hvala za pomoć Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License