Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Posle dugo vremena Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Dec 30, 2013 1:03 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,

posle vise od 10 godina, koliko je proslo od rasformiranja mog poslednjeg akvarijuma, konacno sam dobio sansu da formiram jedan, malo ozbiljniji AQ. Nadam se da ce vam se svideti, a evo sta je sve tu:
Dimenzije: 100x50x40,
Filtracija: Atman AF-101,
Filtracioni materijal: Vata, bio kugle, keramicki prstenovi, sundjer
Osvetljenje: 3x21W (neonke),
fotoperiod: ~10h,
Podloga: sve Smile - 10kg zemlje (za akvarijume), sljunak, razlicite granulacije, kvarcni pesak,
Odrzavanje: Nedeljna zamena trecine vode, dodavanje serra preparata protiv zelenih algi, sifoniranje podloge, mesecno ciscenje filtera

jos po neka napomena - formiran je pre nekih 7 meseci i prosao je kroz dosta promena. Mislim da mu pojacam filtraciju, spoljasnjim filterom, kao i da dodam jos jednu neonku (cini mi se da je 0.3w/l prilicno slabo). Jos jedna bitna stvar, AQ je u sredini sobe i vidljiv je sa obe strane, tako da moram da vodim racuna o duplo vecoj vidljivoj povrsini Rolling Eyes Sve u svemu, svaki komentar i savet je doborodsao Very Happy

A evo i "par" slicica:


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Mislim da su svi shvatili da volim da slikam AQ Very Happy

Kao sto rekoh, sve pohvale, pokude i saveti su dobrodosli, a nadam se da nisam na losem putu da napravim dobar AQ.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Dec 30, 2013 1:03 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

sumi
Akvarista



Registrovan: 05 Apr 2012
Poruke: 736
Lokacija: Beograd-Rakovica(4.2.1986)

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Veoma lepo svidja mi se. Ko su sve stanovnici ovog akvarijuma i koji je to racic na poslednjoj slici?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Jan 03, 2014 5:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaš neke ribice koje nisu baš kompatibilne. Recimo, barbusi i skalari se baš ne slažu. Takođe, malabarikusi su mnogo brze ribice, pa skalari verovatno neće uspevati da dođu do hrane. Takođe, stalno će stresirati skalare.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Sub Jan 04, 2014 12:57 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa zaboravih da savim listu stanovnika Smile Evo da ispravim gresku:
- 7 x Skalar,
- 4 x Barbus,
- 5 x Zebra (malabarikus),
- 3 x Ramirez,
- 2 x Botia Makrakanta,
- 2 x Ancistrus,
- 4 x Frenatus,
- 2 x Helostoma Temminckii (Riba poljubac),
- 4 x Tetra Rodostomus,
- 1 x Corydoras sterbai

- 3 x Apple snail,
- 4+ x Clea helena,

- 4 x Cambarellus patzcuarensis (CPO rak)

@Horus - znam da nisu sve ove vrste kompatibilne, ali sam se odvazio na kombinaciju skalara i barbusa, jer sam ih kao klinac imao u istom AQ. Pratio sam ponasanje riba i do sada nisam primetio da barbusi smetaju skalarima, kao ni zebre pri hranjenju. Mislim da su skalari dovoljno veci od ostalih, pa ih niti diraju niti smetaju pri hranjenju. Ovakva situacija je vec nekih 7 meseci, a ribe do sada nisu pokazale nista neobicno. U svakom slucaju hvala na savetu, raticu ih i dalje.

@sumi - Ukoliko ti se svidjaju racici, mogu da ti na pp posaljem ime clana foruma od koga sam ih nabavio, da ne bilo reklame ovde Smile Drago mi je da ti se svidja AQ
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 2:15 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da, skalari i barbusi obicno ne idu zajedno, mada isto kazu da ne idu sa neonkama, pa ja nemam nikakvih problema Wink
Rak je prelep i iskreno me cudi sto jos nije pojeden. Ipak u akvarijumu imas poznate "jedace" rakova. Pohvale za 4 frenatusa, samo steta sto su albino varijanta, crni su lepsi. Ubaci jos 2-3 korija, oni vole drustvo i ne valja kad su sami.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Čet Jan 09, 2014 4:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pa za sad su racici zivi i zdravi, a prilicno se dobro brane. bila je jako interesantna scena kada sam ubaio prvog - skalari su se kao i svi prasici odmah skupili oko njaga i krenuli da njuskaju. Jedan srebrni je dobio po njusci kljestima i od tada mu ni jedan skalara vise nije prisao Smile

A ubacicu jos koridorasa, to je sigurno, samo nikako i to da mi dodje na red. Doduse i nije mi omiljena vrsta Rolling Eyes
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pet Jan 17, 2014 5:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa drustvo, konacno sam uspeo da napravim spoljni filter i resim se "budze" u akv. Malo je cudnog dizajna, postavicu slike uskoro.

e sad posto oslobadjam dosta mesta unutra, pasce manji redizajn i nadam se poboljsanje...

Inace mi je staklorezac izvadio mast sa ovim filterom, kao da je pravio space sutle!? Prvi je procureo, drugi pusta medju komorama, tako da cu morati danas malo da doradim gumom... Ali valjda sve to spada u cari akvaristike Smile

Pa idemo dalje Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2014 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo kako je sve ispalo nakon vikenda koji je ceo prosao u pustanju u rad spoljnog filtera i sredjivanja enterijera. Izbacena je tona biljaka, ubaceno nesto harda i najvaznije pusten u pogon spoljni trokomorac od oko 35l...
Image

Image

Sve u svemu, ovo je treca verzija akvarijuma. Medjutim, kao i do sada voda je prilicno mutna i to me muci. Planiram da pored jaceg fitera, radim detaljno sifoniranje na svakih nedelju dana (tokom ovih radova sam po slobodnoj proceni izbacio jedno 1.5kg djubreta sa podloge).

Nadam se da ce voda konacno biti kristalno cista u narednih mesec dana Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Tiger barb
Akvarista



Registrovan: 18 Mar 2012
Poruke: 443
Lokacija: Novi Sad 1982 god.

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2014 7:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda ti filter nije dobro nafilovan materijalom, npr keramikom?
P.S. unesi u profil odakle si..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Jan 20, 2014 8:55 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@Tiger barb, bogme sad sam ga napunio, stavio u pogon trokomorac samo prsti Smile

i thnx za reminder, sad cu da unesem...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 11:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

E pa konacno se situacija izbistrila Smile voda je prilicno bistra, dodate su neke biljcice, zahvaljujuci clanu nzivkovic koji je obeazbedio biljke, savete i gostoprimstvo. nikola hvala puno Very Happy


Image

Image

A evo kako to izgleda u prostoru, koji nije bas velik Smile

Image

Image

E sad, za sve ljubitelje Gospodara prstenova, mislim da ce shvatiti:

Image

Image

Prsten naravno nije ostao u AQ!

To be contonued... jer sam od poslednjih slika opet menjao prelivna creva i dodao neke interesantne biljcice
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
reventon
Akvarista



Registrovan: 03 Jun 2012
Poruke: 2004
Lokacija: Beograd, Banovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 11:50 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

One ring to rule them all
One ring to find them,
One ring to bring them all
And in the darkness bind them Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bratislav
Akvarista



Registrovan: 13 Dec 2013
Poruke: 223
Lokacija: Beograd - Zvezdara

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

reventon ::
One ring to rule them all
One ring to find them,
One ring to bring them all
And in the darkness bind them Very Happy


vidi se ko je ovde moje covek, bravo reventone Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Looniz
Akvarista



Registrovan: 08 Dec 2012
Poruke: 944
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 12:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Lepa postavka, onako prirordna! Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
FEK@
Akvarista



Registrovan: 23 Nov 2009
Poruke: 534
Lokacija: Niksic

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 3:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ljube li se ovo neke ribice? ili mi se cini ? Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Nas dvoje se vratilo posle 10 godina.... nasdvoje Upoznavanje 0 Ned Sep 24, 2023 3:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pomoc, uginula zenka gupike posle okota Nemanja99 Ribe 0 Ned Apr 26, 2020 3:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Anubias, Christmass Moss, Bacopa - os... boskonet Arhiva Malih Oglasa 3 Sre Jan 01, 2020 4:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka POTREBNE gupike za start i neka nova ... rendzy79 Arhiva Malih Oglasa 8 Pet Jul 05, 2019 7:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Posle 99 godina Baia Akvarijumi 78 Pon Feb 11, 2019 8:08 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License