Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 kako napraviti filter mase Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mica12345
Akvarista



Registrovan: 04 Okt 2013
Poruke: 21

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 10:40 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Procitao sam negde na internetu da se za filter masu moze koristiti iseckane slamcice i iseckano rebrasto crevo dali je to tacno 1kako da napravim bio ball
2 mogu li koristiti polomljenu keramiku umesto keramickih prstena
sve drugo sto znate za diy filter masu napisite
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 10:40 am Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jan 27, 2014 2:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može, samo naseckaš na oko 0,5 do 1 cm.
Možeš i one žute kutije od kinder jaja koje izbušiš na sve strane i unutra satviš iseckan sunđer.
Ne znam koliko se isplati, za nekih 200 do 300 dinara možeš da kupiš sasvim dovoljno kugli koje još imaju i sunđer unutra. Mislim da je komad bio oko 15 do 20 dinara, prečnik oko 3 cm.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mica12345
Akvarista



Registrovan: 04 Okt 2013
Poruke: 21

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 7:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta mogu da koristim umesto keramickih prstenova
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 7:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moraš ništa, stavi dole bio ball, stavi preko sunđer, na vrhu vatu i još jednom sunđer.
Zavisi i od toga koja vrsta filtera, koliko imaš mesta u visinu, ovako shvati odgovor kao da sam bacio pasulj i rekao ti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 8:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jel tebe zanima koko su se nekada pravili -pravile filter mase za fitere ?kako su nekada fukcionisali akvarijumi bez hemije ?za to moras naci strog iskusnog akvarististu koji je spreman da ti oda tu tajnu !!!!!!!!!SRECNO !!!!!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Blue
Urednik
Urednik



Registrovan: 21 Jul 2009
Poruke: 2756
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 8:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stare akvariste cemo u stare ormare... Smile
Danas je stvarno izlisna prica o pravljenju filter materijala, kada je sve dostupno, a cene odredjenih proizvoda prihvatljive i za akvariste sa najplicim dzepom.
Ko ce da secka, rola, vezuje i zafrkava se.
Ako bas oces dzabe, uzmes komad sundjera od nekud, iseces u odgovarajuci oblik i teras.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 9:17 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moze keramika od grejaca za rerne iz starih elektricnih sporeta (ako nemas, nekada su se u korner filterima umesto keramike koristili obicni kamencici oko 1cm u precniku), bozir crevo na parcad od po 1cm duzine umesto bio ball, umesto bio sundjera, kupis u poljo apoteci obicne dzakove u koje se pakuje krompir, isperes vrelom vodom i pakujes. Kao mehanicku filtraciju, idi u prodavnicu gde se prodaju stofovi na kilo, rajsfeslusi i ostale snajderske potrepstine i trazi sinteticku vatu za jorgane.
Ali kao sto ti rekose kolege, mnogo je to cimanja, a sa gotovim proizvodima dobijas mnogo vecu korisnu povrsinu za naseljavanje korisnih bakterija, samim tim i mnogo bolju biolosku foltraciju. Tako da i moj glas ide gotovim proizvodima, jer time dobijas najvise u odnosu cena-kvalitet.
Na tebi je da nas poslusas ili ne.
Pozdrav i srecno! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 9:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Moze keramika od grejaca za rerne iz starih elektricnih sporeta (ako nemas, nekada su se u korner filterima umesto keramike koristili obicni kamencici oko 1cm u precniku), bozir crevo na parcad od po 1cm duzine umesto bio ball, umesto bio sundjera, kupis u poljo apoteci obicne dzakove u koje se pakuje krompir, isperes vrelom vodom i pakujes. Kao mehanicku filtraciju, idi u prodavnicu gde se prodaju stofovi na kilo, rajsfeslusi i ostale snajderske potrepstine i trazi sinteticku vatu za jorgane.
Ali kao sto ti rekose kolege, mnogo je to cimanja, a sa gotovim proizvodima dobijas mnogo vecu korisnu povrsinu za naseljavanje korisnih bakterija, samim tim i mnogo bolju biolosku foltraciju. Tako da i moj glas ide gotovim proizvodima, jer time dobijas najvise u odnosu cena-kvalitet.
Na tebi je da nas poslusas ili ne.
Pozdrav i srecno! Bravo

e o ovome sam ti pricao !!!!!!!!!to se zove stara skola !!!!!!!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 9:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Odo' i ja sada u off ali moram.
Gotika, skoro pa smo prijatelji, ne zameri. Čoveče, sav ze uznemirim kada čitam tvoje postove. Toliko uzvičnika mi prosto stvara nekakvu nervozu. Probaj to malo da smanjiš molim te. Pričao sam sa tobom i telefonom i nekoliko puta uživo i normalan si čovek, uopšte se ne dereš pa nema razloga da kucaš toliko uzvičnika. Smile Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
gotika
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2012
Poruke: 887
Lokacija: zemun

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 9:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

izvini neso upravu si nisam obracao paznju na to predaja predaja :
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sre Jan 29, 2014 10:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

gotika ::
izvini neso upravu si nisam obracao paznju na to predaja predaja :


Link

Obrati paznju na ponasanje! smeh Bravo
Autor teme je dobio nase misljenje, sada je na njemu da odluci sta mu valja ciniti! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License