Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj prvi akvarijum :) Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
milos_90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Feb 2014
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 1:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ovako,danas sam uzeo moj prvi akvarijum od 50L Smile
Trebao bi mi savet posto planiram biljni akvarijum sta bi mi vi preporucili od biljki pocev od prednjeg reda pa do zadnjeg ?
Za pocetak cu verovatno ubaciti dve black moly jer su dosta jeftine pa i ako ne prezive nije prevelika steta. Akvarijum cu formirati tek za nekoliko dana dok se voda ne ciklira i dok ne odradim jos nekoliko stvari.
I da li bi mi preporucili da ubacim jednog Koridoras albina posto mi se dosta svidja ?
P.S. Svaki ostali savet je dobro dosao Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 1:20 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 9:14 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moj savet ti je da postavis sve da se ciklira jedno 15ak dana minimum, pa tek onda da krenes postepeno da ubacujes ribe. Za biljke je potrebna rasveta, neznam tacno sta zelis, da li ces stavljati hranljivu podlogu, hoces vise zahtevno ili manje zahtevno bilje...
Koridorase, mozes, 4-5 komada, molike 1 muzjak i 2-3 zenke.
Evo ti linka pa malo iscitaj

http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html

Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milos_90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Feb 2014
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 1:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto se tice osvetljenja planiram za pocetak jednu stedljivu od bar 25W. Od podloge imam sitan kvarc i sitno kamenje,mada planiram da pojacam malo sitnog kvarca posto imam samo jednu kesicu.
Sto se tice biljki mislim da mi je za pocetak potrebno nesto manje zahtevno dok ne udjem u stos.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Bojan
Vlasnik
Vlasnik



Registrovan: 25 Feb 2009
Poruke: 6720
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 8:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imaj na umu da bi ti biljke lepse rasle trebao bi imati hranljivu podlogu. Dakle, ispod kvarca i ostalih kamencica bi trebao nesto imati. Tad ces vec imati veci izbor biljaka za ubaciti.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji emailPoseti sajt autora
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 8:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako planiraš da se ozbiljno i posvećeno baviš akvaristikom moraćeš da malo promeniš stav. Nije mi se dopala tvoja izjava da su blek moli jeftine, pa da i nije neka šteta ako i uginu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
milos_90
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 10 Feb 2014
Poruke: 6
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Sub Feb 15, 2014 11:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

"Nije prevelika steta" ipak se razlikuje od toga da i nije neka steta ako uginu jer se iskreno nadam da nece ni jedna da ugine Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Feb 16, 2014 8:28 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Moras da nas razumes, mi pre svega volimo te ribice koje gajimo, tako da i dzabe da ih dobijes, imaju neku vrednost! Very Happy Samo polako, voli ribe i one ce voleti tebe! Very Happy Slazem se sa Bojanom, hranljiva podloga ti pruza veci izbor biljaka koje ce uspevati u tvom akvarijumu. Naravno, veliku ulogu tu igra i osvetljenje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License