Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Mogu li Titteye barbusi sa postojecim ribicama? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 4:04 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,

nedavno ovde procitah ponesto o titteyama pa sam se zainteresovao posto mi fale jos "crvene" ribice u aq.

Postojeci riblji fond:
10x kraljevska neonka
7x microrasbora
4x tetra phantom
2x ramirez
5x sterbai
4x ancistrus
1x kuli kuli

na ovo bih ubacio 3-4 titteye ako mislite da ne bi doslo do "frke" medju stanovnicima? :Smile
koliko sam procitao oni su miroljubiva sorta barbusa...

sta mislite?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 4:04 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

vorens
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 03 Apr 2012
Poruke: 438
Lokacija: Arandjelovac

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

apsolutno su miroljubiva familija barbusa,ako ne i najmiroljubivija..prava je steta ako je budes imao 3-4 kom..medju ovim tvojim ribama cak je i fantom tetra agresivnija od titeje,da ne pricamo o ramirezima..moram ti prebaciti da drzis mesane ribe koje nisu u istim biotopima,jeste da svako ima pravo da drzi sta hoce u akvarijumu,ali gleda se priblizno sta se sparuje od riba..na primer ramirez odskace skroz od drugih riba..a kad vidim akvarijume gde se sve zivo pomesa kao riblja corba "povraca mi se"..pocev od zivorotki pa do ikrasica i riba koje su totalno razliciti biotopi..razmisli uvek sta zelis u akv,pa onda kupuj..ne ucim te pameti vec drugarski kazem..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 4:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Naravno da se necu uvrediti na konstruktivne komentare Smile

sto se izbora riba tj "corbe" tice apsolutno se slazem sa tobom i moj prvi stav je bio da svakako nema mesanja ikrasica i zivorotki. Kao sto vidis izneo sam ga uprkos zeninoj privrzenosti gupikama Wink

e sad, ovo je porodicni akvarijum, kupljen zbog starijeg klinca ali je ubrzo probudio staru strast a onda je i zena ozbiljno "zakacila virus".

ribice su delom izbor svakog od nas, neonke i razbore je trazio klinac, "komunalni deo" je moj izbor (4xancistrus je zapravo 2x slajer + 2x gold ancistrus) a ramirezi su zenini ljubimci (jbg morao sam negde da napravim kompromis zbog gupika a i prelepe su ribe) Wink

fantomke su upale da popune "crni deo" kao zajednicki izbor a titeje su meni zapale za oko kao predivna ribica

znaci mogu da uzmem nekoliko, sjajno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 9:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne 3 ili 4 nego bar 6 ili 7, lepše im je kad ih je puno, kod mene su tri muška i 4 ženske.
Ne rastu velike i opuštene ribe Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 10:59 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Onda jedino da poklonim fantom tetre, bice previse populacije u 70L aq Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 11:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemaš ti pojma šta je tarapana Smile
Malo će da me štrecnu zbog ovoga, ali po meni nemaš neke kapitalno velike primerke riba. Ubaci i prati pa vidi da li treba da poklanjaš. Titeja je inače jako zahvalna riba za držanje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 11:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

hahahahah!

Pa znam, ja sam kao poucen "davnim iskustvom" birao ribice poput neonki, mikrorazbora i slično, što potpada pod "čistije ribice" po stavu većine sa kojima sam pričao... (neko mi čak jednom prilikom reče da uz postojece ribice mogu "opušteno" da ubacim jos 20 kom neonki ali ja ipak ne bih išao tako daleko, ne volim ni kad je aq previše pretrpan)

Kao što sam već napisao, znam da sam malo previše prošarao vrste i biotope ali eto, malo da zadovoljim klinca, malo ženu, malo sebe... ipak na kraju aq treba da je nešto što nas sve opušta...

osim ramireza, ja trenutno imam "komunalce" i sve ostalo mu dodje rod Tetri ako se ne varam... Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Apr 13, 2014 11:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ramirez, neonka, kori, anci, tetra amkerikanci, trebalo bi južna amerika (nisam baš sto posto siguran, posebno za ramireze).
Razbore i kuli kuli su Azija (i Titeja).
Još ako ti one nerite tu onda si i u Africi malo Smile
Ima istine u tome da se treba držati biotopa ali ima i puno takozvanih community akvarijuma gde se mešaju biotopi, nije to ništa neobično. Uglavnom treba samo voditi računa o kompatibilnosti riba i uslova u kojma žive.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Apr 14, 2014 4:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uzeo titteye Smile sto se mene tice moze lock teme ako admini smatraju prikladnim Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Barbusi,kripte,sagitarija Aleksandar Mitrovic Tražnja 0 Ned Feb 11, 2024 4:41 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke koje mogu da se gaje bez co2 Milivoje Lampa Biljke 4 Sre Mar 16, 2022 1:42 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi - puntius lateristriga Vladimir95 Ponuda 0 Sre Apr 28, 2021 5:55 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi ImoNemo Početak u akvaristici 5 Sre Sep 23, 2020 9:58 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Barbusi na poklon Pleki Na poklon 1 Sre Avg 12, 2020 7:45 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License