Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Laser za przenje aiptasia Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
The_Duke
Akvarista



Registrovan: 19 Nov 2013
Poruke: 53
Lokacija: Cuprija

PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 3:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Narucili smo mimi77 i ja najjaci laser koji smo mogli da nadjemo kod nas (1000mW) mada kapiram da to nije realna snaga koju ovaj laser moze da pruzi. Pali papir, drvo, plastiku, cigaretu. Bar sam na tome probao. Laser u nasem slucaju sluzi za przenje aiptasia.

Prvo, da se razumemo: OVO NIJE IGRACKA!!!

Drugo, ni u ludilu ne pokusavajte da koristite laser bez zastitnih naocara (na ebay-u su dva para oko 6$ cini mi se)

Gledanje u zrak (ne u tacku, vec u putanju zraka) izaziva jake glavobolje (licno iskustvo)!!!

Naravno, ni za zivu glavu ne pokusavajte da nekoga pogodite u oko, jer izaziva TRAJNO SLEPILO!!!

Trece, pazite se refleksije! Zaista ne zelim da tvrdim da kineske naocare zaustavljaju zrak, tako da cak i ako imate naocare, pazite kako se zrak odbija!

Cetvrto, kada koristite laser obavestite ukucane da ne ulaze u sobu.

Peto, ukoliko imate decu, laser drzite zakljucan negde na sigurnom!

Image

Image

I na kraju, klip je pravljen 'pod stra' ' tako da ce sledeci put biti bolje!


Link


Ono sto smo primetili je da pipke aiptasia przi potpuno, do korena (sto ce ih nadam se spreciti da se hrane i crcice od gladi). Duze drzanje na samom telu aiptasie izaziva njihovo povlacenje i bezanje, tako da definitivno ovaj laser nije jak kao oni koji se mogu videti na klipovima sa youtube-a (ali uzmite u obzir da je ovaj laser 6-7 puta jeftiniji i da nista jace od ovoga jos uvek necete naci u Srbiji).

Suma sumarum, generalno vrsi posao. Ponavljacu tretmane dva puta dnevno i krecem u potragu za nekim socivom koji ce suziti zrak na jos manju povrsinu, sto ce nadam se dovesti do brzeg kuvanja.

Ako se neko ikada odluci da proba, shvatite da ovo stvarno nije zaje*ancija i da se ne treba igrati sa ovim stvarima...


I da, dal' da napomenem da ovo (bar koliko ja znam) niko u Srbiji nije radio? Very Happy
Mi <3 eksperimente! Very Happy


Poslednji put izmenio nesa69 dana Sre Jan 27, 2016 3:18 am, izmenio ukupno 2 puta

Razlog izmene nesa69: Link ka slici je bio sa Resize, zato nije učitavao, sređen i video. Poz.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Uto Jan 26, 2016 3:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   


Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License