Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Moj pocetak Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Kide
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 26
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 5:30 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav svima,evo i ja da predstavim svoj i cerkicin akvarijum Wink

Cerkicin
Image Image
Ima 5 Zebrica,razlicitih boja Razz
1 Gupy Zenka
1Ksifo muzijak i 1 zenka,ali mislimo da je zenka trudna
Image Image
Ispod krova sam stavio 6 led-ukljuci u mraku,pukne od srece Very Happy
Ovako joj se svidja i ne smem nista da diram Embarassed Laughing

Evo i mog
Image Image
Kapacitet 40L
Podlogu sam stavio (Magicnu zemlju),1cm debljine,preko mrezicu pa sitne kamencice 3cm-4cm,po ivicama sam sipao kvarcni 4mm
Na zalost imam korner filter,i potapajucu do 50L,i grejac od 50W,zbog manjka novca,to je sto je-za sad
Hauba domace radinosti,sa jednom stedljivom od 40W.
Biljke mi je poslao (Cokilio) jos jednom hvala !! Exclamation Very Happy

Kamenje sam dobio na poklon,a vinovu lozu sam imao.
Pusten je u rad juce,tako da je u fazi cikliranja...
Drugari to je sto je za sad,kad bude bolja situacija bice bolje Embarassed Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pet Nov 07, 2014 5:30 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Cokilio
Akvarista



Registrovan: 27 Jan 2013
Poruke: 354
Lokacija: Banja Koviljaca

PorukaPoslao: Sub Nov 08, 2014 10:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da imas previse kamenja u akvarijumu(koliko vidim to je siga).Biljka u levom zadnjem uglu je plutajuca ali mozes i da je stavis kao sto si ti.

Preporuka je da pod hitno pravis spoljni filter ili ako imas para za kanister filter.Posto si stavio hranljivu podlogu moras biti sp[reman da bum algi.Svetlo takodje moras prilagoditi potrebama biljki.Redovna izmena vode i redukcija svetla po potrebi dok se neuravnotezi akvarijum.

Ali opet ponavljam:Spoljasnji filter obavezno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kide
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 26
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Ned Nov 09, 2014 9:39 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko da pojacam svetlo??
Da menjam vodu dok se ciklira,jenom nedeljno 20-30% jel to ok??
Trudicu se da nabavim spoljni filter!

Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Ned Nov 09, 2014 10:02 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Od mene imaš na poklon spoljni dvokomorni filter dimenzija 20*9*25 cm , možeš da me kontaktiraš na pp, kako je Cokilio rekao siga napolje, a za svetlo sačekaj da vidiš kako biljke reaguju . Srećan početak
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kide
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 26
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Uto Nov 11, 2014 11:08 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stigao spoljni filter.. Smile
Ubacen i poceo da radi Smile Smile Hvala - nzivkovic
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 12:16 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Okači sliku kako si složio filter materijal, tu smo da poguramo dok se ne zaletiš Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kide
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 26
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Sre Nov 12, 2014 6:50 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Image

Mala izmena...

Image
Izbacena grana,ubacen panjece,stigle nove biljke Smile Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 11:09 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavi na dno bio kugle, i ona vata u povratnoj komori ti nema nikakvu funkciju.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 12:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Koliko vidim, koristiš vazdušnu pumpu za filtraciju. Ona daje mali protok vode, pa je filtracija loša. Preporučujem za tu litražu Atman AT-301.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kide
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 26
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 1:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nzivkovic ::
Stavi na dno bio kugle, i ona vata u povratnoj komori ti nema nikakvu funkciju.

Znam da nema nikakvu funkcuju,ubacio sam samo da mi drzi na mestu cevcicu...nista vise.. Laughing
Izmenio sam raspored Hvala Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Kide
Akvarista



Registrovan: 12 Okt 2014
Poruke: 26
Lokacija: Batajnica

PorukaPoslao: Čet Nov 13, 2014 4:46 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

HORUS ::
Koliko vidim, koristiš vazdušnu pumpu za filtraciju. Ona daje mali protok vode, pa je filtracija loša. Preporučujem za tu litražu Atman AT-301.


Montirao sam,imao sam bas tu u ovom malom akvarijum,pa sam prebacio...Nema vise vazdusne Laughing Laughing
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Pocetak price Milica Obradovic Početak u akvaristici 16 Pon Jan 25, 2021 9:49 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi pocetak sa Afrikancima Gladijator Afrički ciklidi 9 Uto Sep 22, 2020 12:50 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak akv 128l pomoc AleksandaT90 Početak u akvaristici 4 Pet Jun 26, 2020 2:49 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak - 27l Nebojsa92 Akvarijumi 2 Pet Maj 08, 2020 6:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pocetak 40L Trifke98 Početak u akvaristici 3 Ned Dec 01, 2019 1:43 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License