Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Vanjski dvokomori filter. Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Sub Jul 19, 2014 10:54 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Kao što sam naziv kaže , imam vanjski dvokomorni filter , dimenzija 36cm visina, 12cm širina i dužina 30cm , staklo 6mm , to je oko 12litara.
On bi trebao da reguliše akvarijum od 120l sa Atman-ovom pumpom od 350l/h .

Eeeh sad , pitanje je koje mi prelivne cijevi trevaju iz akvarijuma u filter i obratno , kojeg promjera , da ne bi bilo poplavee u sobi (ako je moguće da bude ) Very Happy .

A evo i slike filtera .

Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Jul 19, 2014 10:54 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 7:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Trebala bi ti malo jača pumpa, oko 500l/h. Može i ovako ako ne prenaseljavaš akvarijum. Prelivna cev, verovatno, bi mogla ona iz radnje, 2 cm prečnik ili tu negde. Mnogi posle stave još jednu. Ja koristim cevi i kolena za vodovod, one sive, najmanje, od 32 mm prečnik sa pumpom od 500 l/h i nema problema. Od pumpe do akvarijuma, najčešće, ide obično providno crevo koje paše na izlaz pumpe.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 8:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sto napisa kolega, trebace ti jaca pumpa. 350 L/h nije suvise malo ali je nedovoljno za 120 litara. Minimum 600 L/h a po mogucstvu i duplo jaca sa regulatorom protoka jer ce sire ili par cevi da ublaze cirkulaciju vode.
Cevi .... imas u akva radnjama ili pak vodovodne cevi od pola coli, tri cetvrt ili kanalizacione od tri santima ... Smile izbor je velik .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 9:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ništa , onda diem kupiti od 800l/h Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 10:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

A zasto si postavio ovoliko visoko od dna filtera ovu pregradu? I zasto ti deli filter bas na pola? Mogao si je vise desno, pa da ti bude veca komora za filter materijal....
Mozda ja gresim negde, nek me nikouro ili nesha isprave...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Svako ko lepi filter ima neku prestavu zasto i kako. Standard neki ne postoji pa na snazi je iskustvo. Ja licno imam neke mere kojih se pridrzavam kod komora a koje su se u praksi pokazale maltene idealnim.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 11:58 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedna komora je veća od druge , tako da ću u ovoj većoj da namjestim filter materijal , a u manjoj ide pumpa . Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 12:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja kad sam pravio filter, poslusao sam nikoura, da mi srednja komora bude min 15x10, druge dve po 10x10cm. Meni se kod tebe cini da si mogao jos da produzis komoru sa filter materijalom, kao i da ti zazor od dna do pregrade ne bude vise od 3cm. Taman ti na dno dodju bio kugle, ne mogu da prodju kroz zazor, ovako ne znam kako ce se pokazati sa ovolikim zazorom. U svakom slucaju, postavi pa javi iskustva! Very Happy
Pozdrav! Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 4:09 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Napraviću ja pregradicu preko širine , vidjet ćete , postaviću slike Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Sunjer za filter Aleksandar193 Filteri i pumpe 5 Ned Jun 25, 2023 7:30 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Vazdusna pumpa za sundjer filter Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Čet Nov 24, 2022 2:08 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka unutrasnji ili spoljni filter ? ljiki Filteri i pumpe 7 Sub Nov 19, 2022 11:26 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kanister filter od cevi fi 110 Milivoje Lampa Uradi Sam (DIY) 21 Sre Jun 01, 2022 10:51 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Sundjer filter ili unutrasnji filter ... Milivoje Lampa Filteri i pumpe 6 Ned Mar 20, 2022 9:48 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License