Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Rio 125 Kako pojacati rasvetu Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 10:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebna mi je pomoc, kako da pojacam rasvetu na juwel rio 125, da li moze da se zamene fabricke sijalice sa nekom jacom, hocu da postignem 0.75W/L
on ima koliko ja znam 2x T5 28W
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 10:24 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Ned Jul 20, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne moze tako, moraces sa dodas svetlo pod haubu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 7:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis da nadogradim?
Nisam siguran da li moze da se nadogradjuje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
igla
Akvarista


Opomene: 1
Registrovan: 13 Mar 2014
Poruke: 108
Lokacija: Beograd - Vozdovac

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 8:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jedino da stavis reflektore na obe neonke.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 8:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pojacavanje svetla reflektorma ce pomoci, ali ako bas bas hoces pojacavanje moraces kao ja da ujuris neku "potopnu" lampu ili da nadogradis sa Arcadia nadogradnjom (ne mogu da se sad setim ko ali neko je bas ovog proleca ovde na forumu dogradjivao arcadia svetlo i to mislim bas na rio125 akvarijum)
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 9:34 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislis da nadogradim?
Nisam siguran da li moze da se nadogradjuje Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
JocaPA
Akvarista



Registrovan: 05 Jul 2014
Poruke: 112
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 9:36 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videcu, pitacu u radnji sta moze da se uradi, za pocetak neka bude samo ovako Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 10:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da li si siguran da ti odmah treba nadogradnja za postojeću rasvetu? Mislim da ne treba da žuriš sa rasvetom i prihranom dok se akvarijum ne ustabili. Juwel ima slabiju rasvetu ali mislim da je za početak OK. vremenom ako ti bude malo imaš na forumu objašnjeno kako je nadograđena rasveta u Juwelu.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 10:47 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Meni je , najblaže rečeno, zanimljiv Juwel kao proizvođač a isto tako i svaki kupac koji želi ozbiljniji biljni akvarijum.
Proizvođač bi mogao, zarad svog profita, da napravi seriju akvarijuma sa jačom rasvetom. Ili makar haube koje imaju više prostora. Sigurno bi prodali više akvarijuma. Logično.
Kupci opet daju dobre pare za nešto što ne ispunjava njihove želje, pa onda moraju da se izlažu dodatnim troškovima, majstorisanju i da ne kažem budženju.
Zar nije to za staviti prst na čelo?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 11:08 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Juwell je više nego ozbiljan proizvođač ali pravi "univerzalne" akvarijume pa sa biljnom akvaristikom imate problem, normalno. Poenta je da se raspitate o svim detaljima pre izdvajanja prilične svote novca za fabrički akvarijum. Verovatno imaju u ponudi i akvarijume sa drugačijom rasvetom i filtracijom ali ćemo mi to teško videti jer smo bedno tržište i za ta 2 komada koje će prodati u 5 godina niko neće da plaća atest i ostale papire potrebne za uvoz novog proizvoda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 5:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da sam ovde negde davno čitao da Coa spominje juwel akvarijum kao gratis staklo pri čemu se u praksi plaća konzola za svetlo i poklopac. Filter neću ni da komentarišem, isti je za 125, 180 i 240 litara. Ja nisam hteo da ga uzmem za 240 litara i cena bi ispala niža za 2 do 3 hiljade dinara. Pa sama pumpa sigurno toliko košta.
Ja sam gledao juwel sajt (dok sam tražio veći akvarijum) i nisam video opcije pošto je postojala mogućnost da mi donesu iz Nemačke.
Sad da li je to prepušteno prodavcima da budu maheri, ne znam. Takođe je i bedno da reflektori ne idu kao standardno pakovanje, ipak su to dva parčeta lima makar imali i kukice na sebi.
Što se tiče garantnog roka i pouzdanosti tu nema šta da se kaže.
Riss: Imaš varijantu da kupiš reflektore ili možeš da nađeš odsjajivače od rastera za neonke. Imam par komada od 60 cm ako hoćeš da majstorišeš Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 6:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pola Engleske, Irske i Škotske muči istu muku a oni se zemlje prvog reda. Najprvijeg. Znači nema juwel akvarijuma sa "biljnom" rasvetom. Jedan UK forum koji sam ranije spominjao je prepun tema sa identičnim problemom.
Ali imaju dovoljno keša pa dodaju odgovarajuće led-ice. Bezdušnici jedni.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nemanjask
Urednik
Urednik



Registrovan: 29 Nov 2010
Poruke: 2451
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 6:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam nešto proveravao njihov asortiman, nisam kupac Laughing Sve u svemu pre nego što kupite nešto raspitajte se za sve detalje. Davno sam imao Juwel ali tada nisam imao pojma o zahtevnosti biljaka jer su bile 2 u ponudi i rasle i pod običnom sijalicom a kamoli pod tom fabričkom Laughing Budženje ti ne gine, samo budi oprezan i ne upuštaj se u prepravku ako nisi 100% siguran da znaš šta radiš.


Poslednji izmenio nemanjask dana Pon Jul 21, 2014 6:23 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sijamski_Mrmot
Akvarista



Registrovan: 03 Mar 2014
Poruke: 277
Lokacija: Beograd, Labudovo Brdo

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

nemanjask ::
Nisam nešto proveravao njihov asortiman, nisam kupac Laughing Sve u svemu pre nego što kupite nešto raspitajte se za sve detalje. Davno sam imao Juwel ali tada nisam imao pojma o zahtevnosti biljaka jer su bile 2 u ponudi i rasle i pod običnom sijalicom a kamoli pod tom fabričkom Laughing Budženje ti ne gine, samo budi oprezan i ne upuštaj se u prepravku ako nisi 100% siguran da znaš šta radiš.


Ma budzenje mu opste nije problem, samo košta... ja sam potopnu Boyu lampu (koja se lako sa 2 vakum gume lepi za staklo ispod poklopca ) platio 2300 din + dokupio arcadia lampu.

Arcadia set za ubacivanje, koliko se secam, kosta oko 40tak eur bez lampe, i on se moze nakaciti na vakum gumice ali se moze (sto je bolje) i ušrafiti za poklopac uz jednostavno bušenje 2 malecne rupice na istom.... i prednost je sto BOYU ima samo T8 varijantu a arcadia ima, mislim, i T5...

e sad, raditi sve to na ionako vec papreno placenom sistemu Juwel... Very Happy jbg...

Sto se filter sistema tiče, moj na Rekord 700 čisti fantastično uz redovno nedeljno odrzavanje (ima bas lepo precizno upustvo kada se koji sundjer pere/menja). Na RIO125 koliko sam cuo/video takodje isto radi, kod Rio180 i 240 nije problem u filteru vec sto uz isti ide pumpa istog protoka kao na rio125, opet se lako resava (uz naravno dodatno placanje...) tako sto se kupi jaca juwel pumpa od modela Vision itd... (ima ih u svakoj radnji)

Ja sam recimo prilikom kupovine rekord 700 u kompletu dobio grejac od 50W iako sam pre toga procitao da se dobija 25W i jos danima lupao glavu da li da dokupim skuplji i zamenim Smile Nemac je precizno izracunao sve, tih 50W drzi 26C bez obzira na sve Smile

Da li bih opet kupio Juwel? hmmm, zavisi od finansija, da moram da se nategnem kao za ovaj rekord odgovor je NE. Ali ako imam para i nije mi bitna cena, svakako DA....

dobije se kompaktan akv, vizuelno dizajnerski uklopljen 100% sa postoljem, filter i svetlo koje u obicnim uslovima rade posao maximalno...znam da u DIY varijanti moze blje da se uradi ali ko ima pare i nece da se cima.... Juwel = PlugNPlay...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
TheDoVla
Akvarista



Registrovan: 26 Sep 2013
Poruke: 387
Lokacija: Obrenovac

PorukaPoslao: Pon Jul 21, 2014 11:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ma daj bre, kakav Plug 'n' Play, daleko je to od toga. Malo malo, pa neka ovakva tema. Imam utisak da rukovodstvo Juwela sedi, ispija koktele i smeje nam se. Uvek bih bio za njihov akvarijum da imam novca i da su stvarno Plug 'n' Play! Koja je poenta dati mnogo novca i onda shvatiti da treba jos da das samo da bi sve to lepo radilo. To je ona fora, kupis sporet, ali rernu i ringle posebno... Wink

Uvek cu novac (koliko god ga imao ili nemao) dati nasem majstoru kod kog cu da odem i da mu kazem tacno sta zelim i uvek cu biti sigurniji u kvalitet njegovog proizvodad nego proizvoda koji tamo neko masovno proizvodi... Nije dzabe "nandmade" Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Kako sa jednim grijacem grijati dva a... Luka2907 Grejanje i hladjenje 1 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Kako sa 1 grijacem grijati 2 akvarijuma Luka2907 Grejanje i hladjenje 0 Uto Jan 09, 2024 10:53 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Pitanje za rasvetu Milivoje Lampa Rasveta 4 Pon Nov 20, 2023 10:50 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem rasvetu EHEIM powerLED dayli... senkasenkasenka Ponuda 2 Ned Sep 25, 2022 9:28 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka MIX led cipova za rasvetu biljnog akv... jajzy Rasveta 2 Uto Jan 25, 2022 12:10 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License