Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Crna Molly Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 12:44 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam akvarijum srednje velicine, litraza mi nije poznata.
U njemu imam:
-2 crne molly
-1 puz jabucar
-3 cistaca
-1 borac
-2 skalara
-i 2 ribice ciju vrstu ne znam
Mislim da mi je molly trudna ali njeno ponasanje je cudno. Obe molly su mi na povrsini vode, dok su ostale ribice aktivne, sem ove dve ciju vrstu ne znam, one su stalno na dnu. Sve ove ribice sa kojima imam ,,probleme`` su zivorotke. Interesuje me sta je sa mojim molly i kako mogu da im pomognem?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 12:44 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 3:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Slikaj, premeri akvarijum, napiši podatke tipa koji filter, ciklirano ili ne, grejač ....
Ovako samo da se nagađa šta je. Ne mora da znači da je "trudna" ako je naduvena.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Ankalagon
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2013
Poruke: 57
Lokacija: uzice

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 3:35 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

sta znaci srednje velicine? ljudi pa zar nemate metar u kuci?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 8:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Litraža akvariuma je 25 l. Kažem srednje veličine jer sam na forumima našao da su do 10l mali, od 10-50 srednji i 50 pa naviše, a predpostavio sam da mi je akvarijum veci od 10l. Filter je nov, ali sad nisam u mogucnosti da kazem marku. Jos uvek ne znam sta znaci ciklirati akvarijum, ali ako je to da pumpa i filter rade pre ulaska ribica u akvarijum, onda jeste, cikliran je.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 9:31 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da ne duzimo, navedi podatke koji su pozeljni kako bismo uspesno mogli da ti pomognemo...

http://www.akvarijum.org/forum.....19758.html
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Nov 24, 2014 10:36 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Oko tih zapremina što si napisao nisi pogrešio samo u slučaju da se radi o galonima, ne o litrama.
Nemoj da shvatiš pogrešno ali neke osnovne stvari treba znati i nisi prvi ni zadnji koji se zaleteo i uleteo. Šta je tu je, ako te zanima popraviće se ako ne biće uvek problema u akvarijumu.
Hajde lepo pročitaj malo ove teme, već sam kačio danas u jednoj temi, pa lagano da rešavamo stvari.
http://www.akvarijum.org/forum.....d-this.jpg
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 9:17 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sada su te iste moli sada na dnu akvarijuma, jedna se skroz iskrivila, a druga samo lebdi, promenio sam 1/3 vode koju sam prokuvao i u koju sam sipao 1 kafenu kasicicu soli. Brine me ta sto se izvrnula a na podu je, citao sam da se mozda poradja, a i ima stomak do zuba
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:30 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jedna molly je upravo uginula. Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Anboy
Urednik
Urednik



Registrovan: 16 Feb 2011
Poruke: 1311
Lokacija: Becej

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Sergej ::
Sada su te iste moli sada na dnu akvarijuma, jedna se skroz iskrivila, a druga samo lebdi, promenio sam 1/3 vode koju sam prokuvao i u koju sam sipao 1 kafenu kasicicu soli. Brine me ta sto se izvrnula a na podu je, citao sam da se mozda poradja, a i ima stomak do zuba


A mozda je i dropsi zbog loseg kvaliteta vode. Mali akvarijum, nije velika steta. Uvek mozes krenuti iz pocetka. Ima u NSu puno akvarista koji ti mogu pomoci ako ti zatreba koricena fiter masa ili voda iz njihovog akvarijuma da se brze zapocne proces cikliranja. Ribu kad kupujes otvori cetvoro ociju Shocked
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:10 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Voda koju sam sipao je flasirana, ribice nisu dozivele temperaturni sok, na to sam posebno pazio, akvarijum je kompletno opremljen, a krivo mi je sto ne mogu da im pomognem jer ne znam sta im je. Juce su sve bile na povrsini, a danas mi je uginula moli, i bojim se da i ostale tako ne zavrse. Jel imao neko slicno iskustvo, ja stvarno ne znam sta je
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:12 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

i sta uopšte znaci ciklirati akvarijum, niko mi to nije spomenuo od veterinara i prodavaca u pet sopu. To sve cujem sad od vas ovde na forumu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
profiterole
Akvarista



Registrovan: 03 Dec 2013
Poruke: 573
Lokacija: Beograd,Centar

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:22 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

zato sto niko nece da trosi svoje vreme da bi tebe informisao,to moras sam. oni zele da prodaju ribu a ne da drze seminare Smile veterinari su posebna prica,meni nisu mogli da pomognu ni oko papagaja a ne oko ribica.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 11:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ne brini Sergeje/Sergeju Question Shocked Very Happy .Vrlo često se na početku dešava baš ovo što je bilo kod tebe. Ako želiš lep i zdrav akvarijum u kome ćeš uživati trebalo bi da pročitaš makar sve ovo http://www.akvarijum.org/forum.....t5845.html gde je objašnjeno osnovno što je potrebno. Sve što nije jasno ti pitaj.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Sergej
Akvarista



Registrovan: 24 Nov 2014
Poruke: 72
Lokacija: Novi Sad, Srbija

PorukaPoslao: Uto Nov 25, 2014 10:23 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam puno divni ste stvarno Very Happy Ako nekom treba neka veza za zakazivanje u kliničkom centru, radim tu, tako da sam tu za vas Very Happy Mislim da su mi ribice uginule jer su se hranile vatom koja je slucajno bila na dnu akvarijuma, pa nisu mogli da je svare. Vata je inace od biljke koju sam posadio. Uginula mi je jos jedna ribica, ali sam promenio vodu i izvadio vatu i oprao jos jednom sve kompletno (sem filtera) i cini mi se da se stanje popravilo. E sad posto mi je od ribica ostalo: borac, molly, 2 skalara, puz, 3 cistaca i jos neka mala ribica, onda je moje pitanje sta sad da radim povodom cikliranja, sa obzirom da mi za to treba 10 dana a ne znam gde sa ribicama za to vreme Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Sre Nov 26, 2014 12:25 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Možda grešim ali verovatno nije to uzrok uginuća, tj. neće da jede vatu. Imaš veći problem, opet verovatno. I opet evo problema, ne moram da kažem verovatno Smile
Sad više nema cikliranja, gotova priča, vozi se takvo kakvo je.
I stvari uvek izgledaju mnogo bolje kad u malom akvarijumu promeniš vodu i sve opereš, a stanovnici pogolemi i brojni Smile

Pošto je mnogo toga na verovatno a takođe i informacije, mislim da dalje nema smisla ovako.
Ne znam šta je teško da se uradi od ovoga:
- Izmeriti akvarijum i napisati dimezije.
- Napisati koji je filter.
- Ima li grejač u akvarijumu.
- Okačiti sliku koja govori više od hiljadu reči.
Ako postoji neki problem oko ovoga što sam napisao, voleo bi da znam koji je, mislim da se ponavljam, čini mi se i ostali Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Žute moli (yellow lyra molly) chaosad Ponuda 0 Pet Nov 11, 2022 12:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Black molly sa oteklim škrgama Psychofedex Ribe 0 Ned Jun 26, 2022 9:54 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Gupike i molly Djole011 Tražnja 0 Sub Apr 02, 2022 4:52 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Crna cupava Uros Kg Alge 2 Ned Jan 17, 2021 8:47 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Prodajem Ancitruse - muzjake ALBINO -... FEK@ Arhiva Malih Oglasa 0 Sre Apr 10, 2019 5:56 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License