Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 suva vrba da ili ne? Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Avg 23, 2014 8:27 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Citao sam u vezi vrbe kako pomaze protiv algi e sad moj akvarijum je nov znaci jos nema alge a i da ih bude boricu se protiv njih Smile ono sto me zanima jeste sledece jer citao sam ovde " Vrba u borbi protiv algi" sve je to super i meni kao pocetniku i tek formatiranom akvarijumu.

[ potrebna pomoc ] Nasao sam vrbu lepo razgranata ali jedan problem je sto je vrba jedan deo drveta osusen a drugi deo jos u napredtku a bas onaj deo sto ima lep oblik grane je osusen da nebih sekao odmah, resio sam da vas pitam dal bi ja smeo da ubacim taj suvi deo vrbe u akvarijum i dal da oljustim koru sa vrbe i sta vec , ili treba biti vrba koja nije osusena? [ potrebna pomoc ]

Ono sto sam shvati jeste da kora vrbe sadrzi nekakav salicil od kojeg se dobija salicilna kiselina. To u vezi Salicilne kiseline sam nasao pretragom po internetu , nebih da ostavim direktan link i ako je sajt poput biblioteke ipak ispostovacu pravila
kazu da Salicilate sadrzi i Algexit od Easy Life-a, za koju tecnost sam ovde procitao da je dobra za akvarijum. Meni nije potrebna hitno protiv algi ali sto je nebih ubacio kad sam vec nasao lep oblik , zar ne ? Wink ali me zanima to pitanje suva osusena vrba ili trebam ubaciti onu koja je takoreci zdrava?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Sub Avg 23, 2014 8:27 am Snimi Poruku Nazad na vrh

jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Sub Avg 23, 2014 9:20 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nisam ubacivao nikad vrbu, ali i ovako susimo panjeve, ne ubacujemo ih sirove u akvarijum jer hvataju plesan ako nisu dobro osusene. Pod uslovom da je suva samo, ako je pretrulela, nemoj da ubacujes, kad se napije vode, raspadace sei po akvarijumu ,a to ne zelis. Znaci, suvo i zdravo drvo moze. Naravno oljusteno i pripremljeno na nacin kako je objasnjeno i sa korenom vinove loze.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
bublz
Akvarista



Registrovan: 19 Avg 2014
Poruke: 137
Lokacija: Majdanpek

PorukaPoslao: Sub Avg 23, 2014 9:53 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

jovica ::
Nisam ubacivao nikad vrbu, ali i ovako susimo panjeve, ne ubacujemo ih sirove u akvarijum jer hvataju plesan ako nisu dobro osusene. Pod uslovom da je suva samo, ako je pretrulela, nemoj da ubacujes, kad se napije vode, raspadace sei po akvarijumu ,a to ne zelis. Znaci, suvo i zdravo drvo moze. Naravno oljusteno i pripremljeno na nacin kako je objasnjeno i sa korenom vinove loze.


Hvala, bas cu da pogledam tokom secenja koliko je suva ukoliko vidim onaj deblji deo da nije bas suv i kad skratim grancice ukoliko nisu bas suve to je znak da je ove godine pocela polako da propada gledacu jos malo mozda nadjem drugu vrbu koja isto ima lep oblik , u svakom slucaju hvala...
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Valter
Akvarista



Registrovan: 11 Jan 2013
Poruke: 94
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 9:16 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Stavljao sam ranije vrbu u akvarijum. Suvi delovi grana, koji su dobro prokuvani u slanoj vodi, očišćeni i potapani pod kamenom u buretu oko mesec dana dok nisu potonuli. Ribama nije smetalo.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Uto Sep 02, 2014 10:19 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam takođe koristio i koristim vrbu u svojim postavkama. Dobro je pripremi i nema brige.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Vrba axterix Arhiva Malih Oglasa 0 Sub Jan 06, 2018 2:16 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati Suva Dafnija nikouro Arhiva Malih Oglasa 0 Pon Apr 24, 2017 12:32 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka sirova vrba u akvariumu tigar Ostala oprema 7 Ned Nov 13, 2016 9:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Ovaj forum je zaključan i ne možete menjati teme ili odgovarati panj - vrba manastiriste Arhiva Malih Oglasa 2 Sre Apr 08, 2015 5:27 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Koja je kvalitetna suva hrana? sunce Ishrana 1 Uto Apr 02, 2013 11:54 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License