Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 moj akvarijum... Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Gagid(-.-)b
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Okt 2013
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 9:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pozdrav,
Jos sam nov na ovom forumu, nemojte mi zameriti ako sam pogresio sto sam postavio ovde novu temu.... Smile
Trebalo bi mi par saveta ako nije problem oko akvarijumaa... Imam ga vec godinu dana ali mi se smucio toliko mi je ruzan da ne mogu vise da ga gledam! Sad BTW pokusavam da bude biljni akvarijum ali mi nikako ne ide od ruke :/

Evo karakteristike:

Akvarijium ima oko 210litara ( bar tako mislim ) i to bez spoljneg filtera...

-Dug je 135cm,sirok 30cm,visok 50cm
-Pumpe/filtracija:
Pumpa za kiseonik,
Spoljni filter
i imam unutrasnju pumpu za filtaciju koja izbacuje max: 600l/h
-Osvetljenje:
Neka kineska lampa 36w 20000k
-podloga:
Pomesan sa nekom sitnijom i neki sljunak ne znam granulaciju mislim da je 0,8cm inace mislim da je prevelik i ruzan!


Zivi svet:

-Bilje:
Mislim da je ona Vallisneria Spiralis
imam i jednu vestacku travu...
-Ribe:
skalar 3x (veci,srednji,manji)
japanke 2x
koi sarani 2x
trihogasteri 2x
Riba poljubac ( ili kako vec) 1x
molly 1x
algar 1x
Pandice muljari 3-4x ( ne znam ni sav vise, dobro se kriju inace )


Evo neke fotkice...





Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Eto vidite.. zelim da izgleda prirodno... Ali ovaj akvarijum izgleda kao za barbike! Ne znam da li smem da smem savski pesak da stavim... ( citao sam o pesku na ovom forumu dosta, al ne znam bolje opet pitati Smile da se ne bi opekao za bez veze) takodje imam koren jedan koji je vec bio u akvarijumu i ne izbacuje puno tanina iako je od vocke jabuke! Izvadio sam ga zato sto ne izgleda nista bolje...

Image

Biljke mi takodje ne rastu dobro... nisam video da ih japanke makljaju pa sve mislim da je do sljunkaa...

Moj cilj je da ovaj akvarijum izgleda sto prirodnije... tako da svi su saveti dobro dosli!

Uzdravlje! Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 9:00 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 9:18 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozes savski pesak granulacije 2,3-4mm pre toga prokuvan i dobro ispran. Sto se tice biljaka najverovatnije ne napreduju jer je preslabo svetlo. Treba ti bar jos dve neonke daylight pored te kineske (pretpostavljam da je degenbao), a takodje da bi ti bolje napredovale biljke potrebna im je i hranljiva podloga. Dodaj jos filter materijala. Cini mi se da ima mesta za jos... Smile
Da bi ti izgledao prirodnije bice ti potrebni panjevi i panjevi i biljke i biljke sto je sve stvar ukusa.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 9:24 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da dodam jos nesto. Plasticna biljka napolje. Nije deo prirode. A i koi sarane i japanke izbaci i zameni za neke tropske ribice. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 9:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Pre nego što bilo šta kažem, želim ti dobrodošlicu.
Kod tvog akvarijuma je najveći problem slaba rasveta, ali hajde da počnemo iz početka. Ako želiš biljni akvarijum onda bi trebalo da ispod peska imaš hranljivu podlogu. Imaš kupovne, ali možeš da staviš i zemlju za cveće. Idealna granulacija peska je 1-2mm. Najbolji je kvarcni pesak, jer je inertan, ali može i drugi pesak. Ja sam u školski akvarijum ubacio običnu četvorku za malterisanje, koju sam prethodno prosejao (uzeo sam šljunak koji je ostao u situ). Za početak je to dovoljno. Kada to uradiš onda ćemo ići dalje korak po korak. Samo javi kada si taj deo posla uradio.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 9:34 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Prvo , pomiješao si i babe i žabe u akvarijumu .
No to je važna stvar svakog početnika pa i mene u početku , sjećam se dobro da sam stavi zlatnu sa skalarima Very Happy
Niko se nije naučen rodio , s toga , tu smo da se naučimo kako i šta Wink

No , polahko , kako ti ovdje govorimo šta da radiš , to i radi .
Predlažem ti isto što i kolega HORUS ,

Samo strpljivo i polahko , nigdje ne žuri Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 10:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobrodosao na forum,

imas lepu velicinu akvarijuma i od njega moze da bude jako lep biljni akvarijum.
Dobro procitaj tekstove na forumu, puno ce ti znaciti u kreiranju biljnog akv....

I dobro slusaj sta ti ovi iskusni akvaristi govore.....

SmileSmileSmileSmile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Gagid(-.-)b
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Okt 2013
Poruke: 8

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 10:47 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala vam sto mi odgovarate na temu! Smile
Sutra cu poslati sliku peska! Pa ako valja pocecu da ga kuvam... Razz
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 10:51 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Jako važno je da pre ubacivanja podloge sakupiš materijal za hardskejp (kamenje i panjeve). Hardskejp sklopi na suvom, pa kad budeš zadovoljan izgledom onda sve to ubacuj u akvarijum. Takođe, kada budeš ubacivao hranljivu podlogu sa peskom treba da obezbediš veliki broj biljaka sa sadnju (biljke će trošiti hranljive materije i sprečiti razvoj algi). Još nešto da dodam...pesak tako namesti da kod prednjeg stakla bude debeo recimo 4cm, a kod zadnjeg stakla recimo 7cm (pesak treba da se ukoso podiže ka zadnjem staklu). Tako ćeš imati dovoljno debelu podlogu za sadjenje biljaka, i trodimenzionalni efekat dubine akvarijuma. Ovo je akvarijum lepe litraže, i zajedno ima da ga skockamo da bude k'o bombona. Samo budi strpljiv.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Čet Avg 28, 2014 10:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ajde , jedva čekamo Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Gagid(-.-)b
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Okt 2013
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 4:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo neke slike... Medjutim ovo nije granulacija sto mi je potpis88 preporucio
2,3-4mm... ovo je totalna 0?

Ovo je savski pesak...
Image

Image

A ovo je dunavac...

Image

Image

Inace imam peska u dvoristu koliko vam dusa pozeli Smile




Image
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
HORUS
Koristan akvarista


Opomene: 2
Registrovan: 21 Avg 2012
Poruke: 2655
Lokacija: Bela Crkva

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 6:27 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

To je previše sitan pesak. U biljnom akvarijumu će se zabetonirati. Uzmi četvorku za malterisanje. Braon boja u akvarijumu izgleda vrlo prirodno.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
potpis88
Akvarista



Registrovan: 14 Feb 2014
Poruke: 166
Lokacija: Vlasotince

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 6:49 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Previse sitan... Horus je u pravu. Ja sam za moj akvarujum koristio vlasinski pesak granulacije do 4mm ali pre toga sam prosejao i sve sto je ostajalo u situ, 2,3-4mm na kuvanje i u akvarijum. Sve u svemu mozes bilo koji pesak pomenute granulacije. Sve ostalo je u pripremi. Ako ga dobro isperes i iskuvas neces imati nikakvih problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuMSN Messenger
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 7:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako ti je poplava došla do tog pijeska , morašš DOBROO da ga kuhaš , inače će biti pomor instant u akvarijumu ...
i ja sam svoj doooobro iskuhao , jer mislim da ga je zahvatila poplava .

Prijateljski savjet Wink
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Gagid(-.-)b
Slučajni Prolaznik



Registrovan: 12 Okt 2013
Poruke: 8

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 8:12 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da necu koristiti taj pesak... uzecu sutra u prodavnici 4 za malterisanje kao sto mi je HORUS rekao,takodje cu uzeti humus ''carobna zemlja''... Wink

Nije mi dosla voda do tog peska hvala bogu yeah Ali opet hvala na savetu Razz Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Mirche01
Akvarista



Registrovan: 23 Avg 2013
Poruke: 779
Lokacija: Tuzla

PorukaPoslao: Pet Avg 29, 2014 8:25 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

''Bolje spriječiti , nego liječiti'' Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuAIM AdresaYahoo MessengerMSN MessengerICQ broj
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License