Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Akvarijum za kozice Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 1:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Potrebno mi je misljenje posto zelim da napravim jedan manji akvarijum posebno za kozice i mladj gupija pa me interesuje koliku litrazu preporucujete.. Znaci samo mladj gupija i odgoj kozica, minimalna litraza me interesuje a ujedno i da bude dovoljna da imaju nekog prostora, ubacicu i plutajucu travu kao i mahovinu..
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 1:32 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

tealkjaffa
Akvarista



Registrovan: 12 Apr 2014
Poruke: 320
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 2:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

ja sam moje malce gupija drzao u tegli od 15l, menjao sam vodu svakog dana, imao dosta mahovine i drezge i nikad mi nije nijedan malac uginuo..... tako da slobodno mozes sa jedno 15-20l
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 2:21 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ja sam pre 7 dana formirao aq od 20l samo za kozice.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 4:38 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ok ljudi, tako sam i planirao, otprilike ce biti 30x20x20..
Hvala
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 4:40 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Tjs 30x20x25 da bar naguram na 15l posto je onako oko 12l..
Mislim da ce to biti ok Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
stsasa
Akvarista



Registrovan: 05 Jan 2012
Poruke: 148
Lokacija: Novi Sad

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 4:45 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Ako imaš mogućnosti 40*30*30 - više uživanja, manje problema.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
jovica
Urednik
Urednik



Registrovan: 13 Maj 2012
Poruke: 2547
Lokacija: Smederevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 4:48 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

stsasa ::
Ako imaš mogućnosti 40*30*30 - više uživanja, manje problema.

Potpuno se slazem. Moj kozicnjak je 10l, muke su to. I njima treba prostor, sto je veci ak, bice ih vise, manje stresa, bolja obojenost... i stavi crni kvarcni pesak za podlogu obavezno!
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 5:10 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imam vec akvarijum slicnih dimenzija ali u njemu drzim biljke i odrasle gupike tako da sam planirao nesto manje da mi ne uzima puno prostora..
Hvala za savet oko kvarcnog peska, cim krenem u nabavku, i to cu nabaviti Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 5:56 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da to neće da bude OK Smile
Muke su žive sa tako malim (imao sam tako nešto), kozice bezveze, akvarijum uvek prljav jer ne možeš kulturno da povučeš vodu i bar jednom usisaš, problem sa filterom (i najmanji hang on kao kulturan filter ima da ustalasa), alge, itd ...
Najmanje 25 litara i da vidiš.
Ja u tom malom sam imao gomilu kozica koje su poklonjene, ostala mi jedna slučajno koja je u oko 100 litara sa više biljki i svega. Veruj mi da ta jedna izgleda lepše nego 50+ komada u tegli.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 15, 2014 7:00 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Videcu da iskombinujem nesto pa cu vam javiti sta sam na kraju uradio, imam 'tehnickih' problema pa me zato muce dimenzije Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 11:56 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Evo ljudi posle dugog razmisljanja i mucenja odlucio sam se za akvarijum 40x25x25, dakle 25 litara.

U jednoj temi sam pisao da cu ipak da pravim akvarijum od oko 150litara ali sam odustao od toga jer regal na koji sam planirao da ga stavim ce da pukne u 99% slucajeva i da napravim poplavu.

Potrebna mi je mala pomoc oko izbora opreme.

Prvenstveno oko filtera, video sam razne filtere i ima mnogo dobrih za ovu litrazu, msm svaki je tu dobar na svoj nacin ali su mi najzanimljiviji oni corner filteri i hang on pa ne znam za koji da se odlucim i sta mi vi preporucujete?

Grejac sam planirao od 25W ali kada sam video da je skuplji od ovog od 50W onda sam ipak promenio misljenje i planiram da uzmem od 50W onaj atmanov jer ga vec imam u svom akvarijumu i odlicno radi posao vec godinama + se sam gasi kada nabije odredjenu temperaturu, dakle pitanjce je da li bih mogao 50W u 25litara?

Sta mi predlazete za podlogu, svakako planiram koju biljku da posadim a imacu i dobro osvetljenje pa sam mislio neku hranljivu podlogu (samo ne zemlju za cvece) pa preko toga neki crni kvarcni pesak sitne granulacije, sta vi predlazete?

Unutra planiram da gajim puzeve, kozice, mladj zivorotki a uz njih ce biti par korija,ancija. Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
nesha barajevac
Urednik
Urednik



Registrovan: 20 Sep 2012
Poruke: 1731
Lokacija: Novi Zeland

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 12:14 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Imao sam akvarijum sličnih dimenzija, odvajao bebe platikei usput gajio kozice i puževe. Bio je ubiljen baš baš. I znaš šta? Platike od 5-6 mm su tamanile sve novorođene kozice Sad
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Vladimir95
Akvarista



Registrovan: 20 Jun 2012
Poruke: 334
Lokacija: Valjevo

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 12:20 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mozda sam se lose izrazio, trenutno gajim samo gupike, nisu sve zivorotke u pitanju tako da one ne bi dirale kozice nadam se Very Happy
Trenutno u zajednickom akvarijumu imam dosta kozica ali nemam malih tako da ne znam efekat jer se mladj krije u biljkama a velike ribe ce ih naravno pojesti..

Ako ga ubiljim sa mahovinom dosta mislim da nece biti problema
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPošalji email
Milan013
Akvarista



Registrovan: 18 Jul 2014
Poruke: 191
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:42 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Nemoj korner Smile iz licnog iskustva.

Odlican je zbog kolicine filtracionog materijala, ali dzaba sve to kada ga pokrece vazdusna pumpa pa je protok vode mali... a uz to zauzima ti i onako malo raspolozivog prostora u akvarijumu.

Vidi neki hang-on ili ako ces od gore lepo da zatvoris akvarijum onda mozda neki top filter (i to mozes sam da napravis).
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Thunderbeast
Akvarista



Registrovan: 22 Avg 2012
Poruke: 136
Lokacija: Beograd-Vozdovac(Stepa Stepanovic)

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:43 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je obavesno da ubiljis akvarijum sto vise. Trebaju ti biljcice tipa, hlodofora(to je alga), javanska mahovina. Pozeljno je i plutajuce bilje.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Preporuka za led rasvjetu akvarijum o... brankorad Rasveta 2 Ned Okt 01, 2023 10:33 am Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License