Akvaristika forum
Pretraga • Pravilnik • Album • Profil • Proveri privatne poruke • Lista članova • Registruj se Uloguj se
 akvarijum.org • Baza biljaka • Slike • Tekstovi • Video • Kalkulator • Kontakt • Marketing
 Morski akvarijum 135l Pogledaj sledeću temu
Pogledaj prethodnu temu
Napiši novu temuOdgovori na poruku
Objavi na Facebook
Autor Poruka
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Konačno da predstavim i svoj akvarijum od 135l.

Kratak info o akvarijumu:
- Veličina 60x50x45, debljina stakla 10mm , poseduje preliv,
- Cirkularna pumpa Tunze 6025
- osvetljenje: 4x t5 (plava i bela, došle uz lampu) + 2 plavi led za noćno svetlo.
- pumpa za odliv i grejač .

Od ribica za sad dva klovna, a od korala možete da vidite na slici, pošto sam relativno nov pa su mi nazivi malo strani i komplikovani Smile .
Akvarijum je star dva ipo meseca i poseduje 10-12 kg živog kamenja.
Faza sa algama polako nestaje.
Pošto se bliži zamena vode planiram ovaj ostatak algi da sastružem sa dna i sa preliva.


ImageIMG_7823 by presretach, on Flickr

ImageIMG_7812 by presretach, on Flickr
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
AquaShop
Sponzor






PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 3:07 pm Snimi Poruku Nazad na vrh

Blade
Akvarista



Registrovan: 22 Jul 2014
Poruke: 91
Lokacija: Zemun

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 3:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro dosao u slane Smile
Bas dobro izgleda a super reef odradjen lepljen sa necim ili ?
Inace lep zivi svet za pocetak nije li rano za neke organizme ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Laki
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Jan 2014
Poruke: 1684
Lokacija: Makce (Vel. Gradiste)

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 3:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Druze ovo je bas bas dobro.skejp je fenomenalno odradjen.
Po kom ukusu
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
plavsic88
Koristan akvarista



Registrovan: 25 Feb 2012
Poruke: 1307
Lokacija: Sremska Mitrovica

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 4:22 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da da,bas sjajan skejp Smile
Ovo ce biti kao i svako more,SJAJNO! Very Happy
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 4:32 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Dobro im dosao Smile . Svidja mi se litraza Smile i skejp Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 9:11 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Hvala svima na dobrodošlici,

@Blade ako misliš na kamenje samo sam naslagao nije lepljen,

@laki983 hvala, okačiću malo detaljnije slike da izvršiš inspekciju da li ima štetočina Smile ,

@plavsic88 i ja se nadam Smile ,

@nikouro sve je krenulo sa planom od 40l i dok sam uskladio sve ispade 135 Smile .

Skejp je posebna priča, pretrpeo je par premeštanja čak sam namerno uzeo više ž. kamena koji sam na kraju izvadio.

Potražiću slike pa ću da okačim istoriju skejp-a .
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Ned Sep 21, 2014 10:33 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Predivno Bravo
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nzivkovic
Akvarista



Registrovan: 02 Feb 2013
Poruke: 1178
Lokacija: Beograd, Kumodraž

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 12:35 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Bravo,odlično izgleda.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
vacko000
Akvarista



Registrovan: 25 Jul 2014
Poruke: 347
Lokacija: Novi Sad, Telep

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 9:42 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Uh, more je nesto posebno....
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 10:37 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

@popaj, @nzivkovic Hvala.

@vacko000
To svakako i veeelika odgovornost, gde sam kasno shvatio da bi odustao Smile .

Za ova 2,5 meseca nakupio sam iskustva šta sve ne treba da se radi i osetio na svojoj koži, a i po džepu Very Happy .
Tako da ću ovde da se fokusiram na svoje greške, samo da smislim odakle da krenem.

Sigurno pratite vesti u Srbiji i najavljuju (među redovima) da će biti restrikcija (možda bude ne mora da znači).
Nas "zasoljene" to baš i ne raduje a bogami i korale, da nam akvarijum ostane bez struje.
Krajnje rešenje drvena kutlača i vrti vodu dok struja ne dođe.

Drug mi je predložio aparat sličan UPS-u, moraću prvo da vidim o čemu se radi da ću malo detaljnije da objasnim.
Cela poenta je da kad nestane struja, pumpa krene da se napaja iz akumulatora i kad dođe struja, akumulator da se puni a pumpa nastavlja da se napaja sa el. mreže.

Da li imate možda iskustva sa pomoćnim napajanjima, bilo bi poželjno da samo pumpa može da radi neki max 24h ?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
nesa69
Urednik
Urednik



Registrovan: 01 Feb 2013
Poruke: 2221
Lokacija: Pančevo

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 11:45 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Za to treba malo jači UPS, sa jačim akumulatorom.
Ne mogu da setim ali mislim da sam imao nekih 40+ Ah, teralo je kompjuter koji je imao preko minimalno 200W potrošnje po ceo dan.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
presretach
Akvarista



Registrovan: 03 Maj 2014
Poruke: 91
Lokacija: Novi Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 11:54 am Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Može neki predlog sa jačim akumulatorom?
Gledam sad u specifikacijama navode VA rang i snagu, gde obratiti pažnju?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu porukuPoseti sajt autora
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 12:52 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

I ja ovih dana razmišljam o tome. Čim se šuška o restrikciji, vrlo moguće da je bude.
Jedno od rešenja može da bude, invertor napajanja sa 12v na 220v, i obrnuto, zato što mora da puni akumulator, kada ima struje. U zavisnosti od potrebe, od broja potrošača tj. njihove snage, treba se odlučiti za snagu akumulatora. Pošto pričamo o opstanku korala treba izračunati kolika je potrošnja cirkulacione pumpe i osvetljenja, i prema tome izabrati snagu akumulatora. Mislim da je ova Nesina računica približno tačna. Ja na brodiću imam invertor od 200w, sa kojim mi je autonomija oko 12 sati, ali sa većim potrošačima. Nadam se da restrikcija neće biti.
Koliko sati korali mogu da izdrže bez svetla i cirkulacije vode?
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
nikouro
Urednik
Urednik



Registrovan: 14 Feb 2010
Poruke: 6529
Lokacija: Beograd - Urosevac 19.12.1973g.

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 1:15 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Mislim da je cirkulacija vode vaznija od svetla. Znate i sami da priroda ima svoje cudi pa nije svaki dan suncan . Ako se obrati paznja samo na pumpe tj pumpu koja bi vrtela vodu tih par sati, potrosnja ne bi bila toliko velika tj znacajna.
Sa druge strane mislim da ima pumpe koje rade na 12 ili 24 v ??? Kinezi danas rade sve Smile Mozda bi jedna ili dve ovakve pumpe dosle u obzir za ne daj Boze Smile
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Popaj
Akvarista



Registrovan: 06 Apr 2011
Poruke: 940
Lokacija: Beograd

PorukaPoslao: Pon Sep 22, 2014 2:37 pm Snimi Poruku Odgovoriti sa citatomNazad na vrh

Da to je isto zanimljivo. Bitna je samo racunica. U svakom slucaju potrebna je baterija. Neko vec ima akumulator (citaj visak), punjac za isti, moze da kupi samo pumpu na 12v. Treba videti koliko takva pumpa kosta. Ja sam moj invertor napona kupio polovan. Mislim da je bio oko 30evra. Malo prostije izrade, ali funkcionise dobro. Postoje tzv pametni invertori, koji ne pune stalno, nego se ukljuce kada registruju pad napona, i tada dopune akumulator (bateriju). Skoro mi je jedan lik u marini rekao da je nov kupio za 65e. Verovatno ima i jeftinijih treba se raspitati. Takav sistem se koristi i za etazno grejanje, zbog pumpi.
Pogledaj profil korisnikaPošalji privatnu poruku
Prikaži poruke iz poslednjih:      
Napiši novu temuOdgovori na poruku
 Skoči na:   

Srodne Teme
Tema Autor Forum Odgovori Poslao
Nema novih poruka Manji akvarijum (20l) Likann17 Početak u akvaristici 0 Čet Apr 18, 2024 11:31 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Biljke za Južnoamerički biotop akvarijum BlackRaven Biljke 0 Sre Apr 10, 2024 10:44 am Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Novi akvarijum Onix21 Uradi Sam (DIY) 0 Uto Apr 09, 2024 3:38 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Potpuni početnik i moj prvi akvarijum Popac86 Početak u akvaristici 1 Čet Mar 07, 2024 9:37 pm Pogledaj zadnje poruke
Nema novih poruka Filtracije vode u akvarijum Viktor Kotor Početak u akvaristici 2 Čet Dec 14, 2023 9:39 pm Pogledaj zadnje poruke

Linkovi: MyCity  Moj biljni akvarijum  Vaš Sajt  Pirane  Vaš Sajt  Vaš Sajt 




eXTReMe Tracker
Powered by Akvaristika
rss
Creative Commons License